Skocz do zawartości

Castrol czy Mobil do M52


jacacity

Rekomendowane odpowiedzi

Ja lałem wcześniej mobil, ale zauważyłem, że sporo osób ma złe doświadczenia z tym olejem, wiec z ciekawości zmieniłem na Castrol Magnatec i powiem szczerze, że ciszej silnik chodzi. Polecam wiec Castrol.

 

Ale rozumie, ze gestwosc zostala ta sama tylko zmieniles marke?? Moze tez sie pokusze na castrola :) tylko nie wiem jak on wyglada cenowo wzgledem mobila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, gęstość ta sama, tylko że ja leje półsyntetyk cały czas, ale to chyba bez różnicy, bo mówimy tu o marce :) Za 5 litrów wychodzi mi coś chyba niecałe 130 zł, za mobila było ok 100zł . To ciekawe ile castrol syntetyk bedzie drozszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a ja wyczytalem ze ani mobil ani castrol tylko motul. ponoc najlepszy olej i jeden z najdrozszych jak i nie najdrozszy :think: w kazdym badz razie jak w koncu kupie moja upragniona e46 328 m52 to tylko motul wleje. kilka forum juz przejrzalem na temat olejow i najwiecej pozytywnych opinii jest wlasnie o nim.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Castrola Magnateca 15W40 przeszedłem na BP Visco 15W40 - zero różnocy, dalej na Shella Helixa 15W40 i znów nie poczułem żadnej różnicy - silnik chodzi ok. Zatem następnym razem zaleję Orlen Oil Classic 15W40 40zł za bańkę 4l. Olej spełnia normy MB i VW i jest dość wysokiej klasy API, więc jak dla mnie idealnie :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wyczytalem ze ani mobil ani castrol tylko motul. ponoc najlepszy olej i jeden z najdrozszych jak i nie najdrozszy :think: w kazdym badz razie jak w koncu kupie moja upragniona e46 328 m52 to tylko motul wleje. kilka forum juz przejrzalem na temat olejow i najwiecej pozytywnych opinii jest wlasnie o nim.

Tańszą alternatywą dla niego jest Liqui Moly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Castrola Magnateca 15W40 przeszedłem na BP Visco 15W40 - zero różnocy, dalej na Shella Helixa 15W40 i znów nie poczułem żadnej różnicy - silnik chodzi ok. Zatem następnym razem zaleję Orlen Oil Classic 15W40 40zł za bańkę 4l. Olej spełnia normy MB i VW i jest dość wysokiej klasy API, więc jak dla mnie idealnie :cool2:

 

Gdy już zalejesz tego Orlena to pisz co się dzieje z silnikiem. Swego czasu także myślałem o orlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tańszą alternatywą dla niego jest Liqui Moly.

 

Moze i tansza ale pytanie czy lepsza :think: jednak wiecej opinii pozytywnych znalazlem na temat motula niz Liqui Moly. Obecnie w aucie mam shell helix plus silnik 1.4 ponad 200 tys przejechane i gra prawidlowo. oleju nie pali. nie musze nic dolewac miedzy wymianami. jak zalewane do polowy skali tak tyle samo wylewane przy zmianie. Ciezko i tak dyskutowac ktory lepszy.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mój pierwszy post. Pracuję w serwisie Mitsubishi i Subaru i z ww. olejami mam styczność na co dzień. Oto moje uwagi:

Mobil 1 5w50 - bardzo dobry olej do lekko i średnio obciążonych silników

Castrol (tylko EDGE i żaden inny!!!) 5w30 LL04- bardzo dobry olej do nowoczesnych silników benz. i diesel

Castrol EDGE 10W60 - rewelacja! stosuję go w dwóch swoich autach (Opel Vectra A 2,0 16V C20XE i BMW E36 320) i jest rewelacyjny. do trzeciego (Focus TDDI leję Mobila i jemu to styka). Do mocno obciążonych silników polecam Castrola EDGE. Co do Motula, to jest bardzo silne lobby wśród właścicieli Subaru i nie mam pojęcia czym to jest spowodowane(vide lepkość i klasy jakościowe Motula na tle innych produktów w porównaniu do ceny). Kończę już swój referat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Motula, to wielu ludzi się nabiera na to, że jest stosowany w motocyklach (a to już wiadomo). Tak naprawdę Motole są olejami sezonowymi. Nadają się wspaniale właśnie do motocykli i sprzętu wodnego (estry biodegradowalne), ale wg. mnie, nic poza tym. Nie wiele firm ma takie doświadczenie w produkcji olejów do samochodów jak Castrol, Mobil(oba w koncernie BP!!!), Valvoline itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.