Skocz do zawartości

318i jaki plyn polecacie do chlodnicy?


REBEL30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jaki plyn chlodniczy lejecie do swoich aut ?Chodzi mi o plyny ogolno dostepne na naszym rynku i gotowe a nie koncentraty.Mysle tu o...

 

1.Petrygo?

2.Prestone?

3.Dynagel?

 

Z tych wszystkich wymienionych Prestone ma największe doświadczenie na rynku ale też jest najdroższy, ja leję Petrygo bo jest najtańsze i przez to można często zmieniać i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynagel :D chodź tak naprawdę bez różnicy co nalejesz :P płyn do chłodnic ma tylko za zadanie nie zamarzać i nie wchodzić w reakcje z gumą przewodów do chłodnicy. jak nalejesz wody też będzie jeździć, ale to tylko przez lato :) osobiście odradzam bo trosze może sie zakamienić jak z kranu nalejesz :) ale do firmowego w lato zalałem jak mało było z hydrantu :P
zdjęcia mojej beemy ---->nowe foty !!!http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=61477
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynagel :D chodź tak naprawdę bez różnicy co nalejesz :P płyn do chłodnic ma tylko za zadanie nie zamarzać i nie wchodzić w reakcje z gumą przewodów do chłodnicy. jak nalejesz wody też będzie jeździć, ale to tylko przez lato :) osobiście odradzam bo trosze może sie zakamienić jak z kranu nalejesz :) ale do firmowego w lato zalałem jak mało było z hydrantu :P

 

hmm a słyszałeś o smarowaniu pompy wodnej ?

 

wodą jej nie nasmarujesz !

 

lej płyn i to polecam w miarę dobry, jakis koncentrat najlepiej płyn oryginalny...

 

nie polecam borygo petrygo... doswiadczylem kilka uszkodzonych sliników w których wlasnie uzywali tycjh płynów, moze to zbiego okolicznosci... chodzi o uszczelki itp

ja jednak tego nie leje

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"smarowanie pompy wodnej"????????????????

 

Nom - nie wiedziałeś, że do płynu chłodniczego trzeba oleju dodawać :wink: A pompa paliwa i alternator to dopiero mają przerąbane, bo ich nic nie smaruje :wink:

 

A ja mam teraz Carstrol Antifreeze - chyba w miarę ok - poza tym w sam raz strarcza na mój silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"smarowanie pompy wodnej"????????????????

 

Nom - nie wiedziałeś, że do płynu chłodniczego trzeba oleju dodawać :wink: A pompa paliwa i alternator to dopiero mają przerąbane, bo ich nic nie smaruje :wink:

 

A ja mam teraz Carstrol Antifreeze - chyba w miarę ok - poza tym w sam raz strarcza na mój silnik.

 

 

alternator chyba dałeś z innej bajki... bo jego akurat nic nie smaruje.

 

troche :search: a bedzie wecej wiedzy niż, żarciki z których nikt sie nic nie dowie,

 

tu jest jeden temat... ale jest tego sporo na forum... może dowiecie sie co niektórzy jakie własciwości powinien miec płyn ( w tym smarujące )

 

o pompie i jej smarownaiu paliwem tez bylo

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=830&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=smarowanie+pompy

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podepnę się pod temat - wyczytałem na forum że Castrol Antifreeze to dobry płyn - OK

...ale ciekawi mnie, czy ten płyn jest także wlewany do chłodnic w fabryce na "pierwszy montaż"? - a jeśli nie to jaki? - ma ktoś z Was takie informacje?

Edytowane przez silbergrau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie czy lato, czy zima płyn chłodniczy musi być i to koniecznie. Na samej wodzie pompa wody długo nie pochodzi.

Ja kupuje koncentrat shella (zielony i bardzo gęsty) prosto od lokalnego przedstawiciela za ok 8,50 zł za litr koncentratu, czyli wychodzi ok 4,25 za litr gotowego płynu. (Jest w 20 litrowych bańkach). 1 do 1 z wodą wychodzi do -34'C. Stosuję go od wielu lat i żadnych zastrzeżeń.

Ten koncentrat można też dostać w 5 l opakowaniach, jest w wyższej cenie niż w 20 l, ale ma też trochę lepsze właściwości.

 

Nie polecam tanich płynów chłodniczych np z marketów. Są rzadkie jak woda i ich właściwości smarne i zabezpieczające są marne, jakościowo często proporcjonalne do (niskiej) ceny.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie polecam koncentratów, kupuj prestona albo dynagel

a nie jakieś dziadostwo w koncentracie, I po co ci więcej niż 5 litrów to nie mam pojęcia, kup bańkę 5 litrów i w przypadku tych dwóch znanych firm masz na 5 lat spokój, wątpię ze tyle czasu będziesz miał auto, 5 litrów presona to ok 50 zł. WIELKI wydatek bez sens rozcieńczać koncentratów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie polecam koncentratów, kupuj prestona albo dynagel

a nie jakieś dziadostwo w koncentracie, I po co ci więcej niż 5 litrów to nie mam pojęcia, kup bańkę 5 litrów i w przypadku tych dwóch znanych firm masz na 5 lat spokój, wątpię ze tyle czasu będziesz miał auto, 5 litrów presona to ok 50 zł. WIELKI wydatek bez sens rozcieńczać koncentratów.

 

 

"Dziadostwo w koncentracie" Czy ty wiesz co piszesz???

 

Mnie 10 litrów gotowego płynu Shell (dodam że bardzo dobrej jakości - używam go od około 10 lat) kosztuje ok 45 zł. (Dodam że kupuje z bardziej niż pewnego źródła).

Do przeciętnego samochodu potrzeba w granicach 10 litrów (czasem mniej lub więcej), więcej różnica na jednej wymianie to około 55 zł.

Jeśli w rodzinie są np 4 auta, to oszczędność już jest całkiem spora i wcale nie jest to kosztem jakości.

W Bmw wymiana płynu chłodniczego co 4 lata max.

Z tego co mi wiadomo BMW sprzedaje tylko koncentrat do chłodnic.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak sie nie bawie w koncentraty, dla mnie to bez sens, jak bym na tym zarabiał na wymianie to fakt kupił bym koncentrat tak jak robi to bmw bo zawsze przeciez mozna dolać wiecej wody, bardziej rozcieńczyć itp,.

WOLE klupic gotowy nie kombinowany płyn chłodniczy, takie jest moje zdanie. a jak sie ma jedno auto w domu to tez Sie opłaca? watpie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.