Skocz do zawartości

Wybór i porada HID xenon


chrust7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie posiadam e-46 i zwykłe lampy H7 bez soczewek, chce załozyc sobie zestaw HID i moje pytanie brzmi którey zestaw polecacie ten: http://www.allegro.pl/item263572628_hid_xenon_h7_h3_h1_hb3_h4_gwar_vat_g_r_a_t_i_s_y.html czy ten: http://www.allegro.pl/item264461718_nowsza_wersja_xenony_h1_h3_h4_h7_zestaw_hid.html i czym one wogóle sie różnią jeśli wogóle czymś ??? a jesli żaden z w/w to jaki byście mi polecali w tych kwotach do 400zł. No i drugie pytanie czy jak założe to do tych moich zwykłych lamp bez soczewek czy bedzie dobry efekt i czy nie bede oślepiał innych ???

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oryginalne wcale nie są lepsze od tych za 20euro hehe.

Problem w tym ze takie xenony są u nas nielegalne i policja może zabrać dowód i auto z nimi nie przejdzie przeglądu.

Po 2 jeżeli ktoś wjedzie w Ciebie to taki xenon może być powodem TWOJEJ winy wypadku nawet jeżeli nie oślepiałes nikogo.

Także nie warto :)

Najśmieszniejsze jest to że sam mam taki zestaw :D

http://img692.imageshack.us/img692/9379/podpiswb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak założe to do tych moich zwykłych lamp bez soczewek czy bedzie dobry efekt i czy nie bede oślepiał innych ???

Nauczony doświadczeniem powiem - odpuść sobie.

Nie mówię o problemach z policją czy przeglądem.

Będziesz oślepiał innych użytkowników drogi nawet wtedy, gdy będziesz miał wyregulowane światła. Te żarniki z allegro to D2S - przystosowane do soczewek, nie do "zwykłych" lamp.

Miałem założony HID w Bertone + wyregulowane światła, ale jadąc w nocy nad morze kierowca mnie poprzedzający narzekał na "zbyt mocne światło".

Fakt, widać więcej i dalej, ale uwierz - kup oryginalne lampy z oryginalnymi xenonami lub postaw na dobre żarówki do obecnych lamp.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i kolor inny widac ze to nie prawdziwy xenon, ja teraz wyminialem zarowki bo na jedna juz nadszedl czas i gosc polecil orginal czyli OSRAM, a nie te podruby dlaczego nie wiem , zywotnosc noi nie to swiatlo

Pozdrawiam Pawel


5.6l/100km


BMW E46 silnik M47 99` 2.0d 136KM, XENON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie dobre żarówki H7 i nie kombinuj, jak Cię nie stać na oryginalne lampy xenonowe to daruj sobie przeróbki.

 

Mnie co raz bardziej wk$%^ te pseudo xenony, u mnie po Lbnie jeździ masa furek na tym gównie. Grr.

 

A tak jak pisałem, sam żarnik w pseudo xenonie nie wystarczy różni się także soczewka między oryginalnym xenonem a zwykłą halogenówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W takim razie przy okazji zapytam jakie to są dobre żarówki H7? tzn jakiej firmy itd i ile kosztuja? takie zeby dobrze swiecily i tez ladnie wygladaly z zewnatrz. pozdro

 

Kupilem sobie H7 BOSH +90% extra strong koszt dla mnie 65zl :) (detal okolo 80zl).

Widac roznice pomiedzy firmowymi..

 

Ale i tak, zamontuje sobie HID dzisiaj i pojade wyregulowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze koszt tego zestawu to 360zl to powiem ci ze ja kupilem niedawno dwa komplety xenonow do e46 jeden za 1050zl/kompletny tylko zalozyc/

drugi za 900zl /musialem dokupic zarowki/, oba jezdza w autach i oba dzialaja ... lepiej doloz pare groszy i zaloz fabryczne...

mialem w e36 zalozony pseudo xenon i faktycznie niby swieci ale dla innych kierowcow to moze byc troszke uciazliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie wypowiadajcie sie jak nie macie pojecia !!!!!

po pierwsze jezeli spelni sie pewne wymogi nikt nikomu nie zabierze dowodu !!!!!

co do reflektorow te bez soczewek musza byc specjalnie przystosowane przez wyspecjalizowane w tym celu firmy bo inaczej robi sie efekt ufo oslepiaja wszystko i wszystkich a w mgle kierowca widzi tak zwane psinco lub musza byc reflektory przystosowane pod xenony co do tych z soczewkami nie ma mniejszego problemu z montazem xenonow

co do przepisow nie ma przepisu zabraniajacego takiego montazu poniewaz nie ma przerobek w konstrukcji samochodu i jego budowie sa wymienione tylko zarniki jedyny wymog jaki wszedl w 2005 roku to taki ze xenony musza miac aktywne oczyszczenia czyli spryskiwacze wysokocisnieniowe lub wycieraczki na reflektorach jezeli ma ktos wadpliwosci jest take czasopismo bmwtrendy kupilem na stacji benzynowej i akurat byl taki artykul poswiecony xenonom a inny jego montazowi POLECAM

 

sam u siebie zamontowalem te xenony http://allegro.pl/item280715095_hid_xenon_h1_h7_xenony_sprawdzony_sprzedawca.html

efekt przerabisty i taka sama przerbista widocznos w nocy po zamontowaniu xenonow i nowych halogenow pojechalem i to dzisiaj na ustawienie reflektorow i halogenow na okregowa stacje kontroli pojazdow co tez zrobili gdy zapytalem czy za xenony moge stracic dowod uslyszalem ze nie bo niema przepisow ktore temu zabraniaja !!

jezeli ktos nie doinformowany chce udzielac innym rad niech se odpusci nie poczyta przepisy artykuly albo tak jak ja podjedzie na stacje i sie zapyta a potem wypowiada i wprowadza zamieszaie

 

a co do przepisow oswietlenia jest w przepisach okreslona tylko ilosc swiatem ich rozmieszczenie kont swiecenia i sposob zalczania a nie rodzaj jak np zarowka.halogen,xenon.itd a co do barwy xenonow najlepsza pod wzgledem przepisow (nie efektu :) ) jest barwa 4200k bo jest najbardziej zbliznona do swiatla dziennego i tez fabryczne xenony maja taka barwe

 

a to ze taki zestaw jest tani nie oznacza odrazu ze zly fatalny awaryjny itd elektronika juz nie z zeoku na rok czy z mieniaca na miesiac tanieja tylko z dnia na dzien coraz wecej producentow produkuje takie zestawy dlatego musi to taniec a jeszcze tansze jak ktos je sam sprowadza np z stanow ja kupilem za 270zl dostalem z sklepu roczna pisemna gwaracje i sie nie martwie towar solidnie i staranie wykonany i b.dobrze zapakowany

 

POZDRAWIAM

Edytowane przez ircowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ircowiec - a masz spryskiwacze i samopoziomowanie?

 

PS. HID w lampach bez soczewek, nawet dobrze ustawiony, może nie daje po oczach jak światła drogowe, ale w nocy lekko mówiąc "przeszkadza" innym kierowcom:

http://images32.fotosik.pl/83/0eafefe2723e4936m.jpg

(pierwszy za mną na pasie obok z HIDem w zwykłych lampach, następny ze zwykłymi żarówkami)

Zdjęcie i tak nie oddaje tego, jak te xenony mogą być uciążliwe :x

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ircowiec - a masz spryskiwacze i samopoziomowanie?

 

PS. HID w lampach bez soczewek, nawet dobrze ustawiony, może nie daje po oczach jak światła drogowe, ale w nocy lekko mówiąc "przeszkadza" innym kierowcom:

http://images32.fotosik.pl/83/0eafefe2723e4936m.jpg

(pierwszy za mną na pasie obok z HIDem w zwykłych lampach, następny ze zwykłymi żarówkami)

Zdjęcie i tak nie oddaje tego, jak te xenony mogą być uciążliwe :x

 

Jedno mnie przeraża. Ludzie zamiast skupić się na prowadzeniu auta robią zdjęcia lusterek, desek rozdzielczych i zegarów z prędkością np 250km/h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie przeraża. Ludzie zamiast skupić się na prowadzeniu auta robią zdjęcia lusterek, desek rozdzielczych i zegarów z prędkością np 250km/h...

 

Dokladnie :) Ale xenon, xenonowi nie rowny. Profi zamontowany i profi ustawiony (np. na stacji kontroli pojazdow) daje super efekt. Zeby nie bylo, moja Pani jechala za mna z Wrocka do Wawy i ani razu mnie te jej xenonki nie oslepialy. Owszem widac bylo roznice miedzy bankami a xenonami ale nie bylo to bardziej uciazliwe niz jakby za mna jakis TIR jechal a jego reflektory wypalaly mi potylice... (co sie czesto zdarza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spryskiwaczy jeszcze nie zamontowale i po wizycie w okregowej stacji kontroli nie mam zamiaru tego robic bo nie doczepili mi sie do tego a jak policja mi sie doczepi to dowodu mi tak nie zabiora bo nie pozwoli im na to prawo dlaczego dlatego ze ow usterke (przerobke) usune na miejscu w b.krotkim czasie orginalne halogeny(zarowki) mam w bagazniku ich przelozenie na orginal bedzie trwal 5min

 

a co do oslepiana tez jestem kierowca i powiedz mi ile razy oslepil cie xenon a ile razy inny pojaz z zle ustwanionymi lampam (a takich jest od ..............) lub z zle wsadzona zarowka a taki pojazd praktycznie dziennie mnie oslepia i tym nikt sie nie przejmuje i na ten temat nie sapie tylko xenonow jak naprzyklad jezelu zauwaze ze innych oslepiam napewno nie zostawie tego tak i cos bede z tym robil

testawalem z kumplami i jazda za nimi jak na przeciw nich stwierdzili ze nie oslepiam widocznie umnie jest oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakub - a zdjęcie z wnętrza auta stojącego w korku na światłach też Cię przeraża?

ircowiec - jeżeli pozwolą Ci usunąć ową "usterkę" to być może nie zabiorą Ci dowodu.

Gorzej jak trafisz na upierdliwego miśka. Nie pisz, że nie mają prawa zabrać Ci dowód, bo mijasz się z prawdą.

Masz xenony, nie masz potocznie zwanych "spryskiwaczy" ani samopoziomowania, więc dowód może polecieć.

Oślepiają i źle ustawione zwykłe żarówki i dokładane w garażu xenony. Z tym wyjątkiem, że te drugie dużo bardziej.

 

PS. Nie ujmuję nic xenonom. Są lepsze od zwykłych żarówek i tu nie ma dyskusji.

Jak ktoś chce założyć xenony, niech lepiej kupi oryginalne lampy z oryginalnymi przetwornicami i żarnikami...

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszma kolego policjant moze zabrac dowod jezeli pojazd zagraza w ruchu drogowym lub zostala zmianiona jego konstrukcja bez certyfikatow bezpieczenstwa i jakosci moze byc upierdliwy jak bardzo chce ale dowodu mi nie zabierze

zanim wypisze miekki kwit wymienie zarowki i powiem mu na jakiej podstawie chce zatrzymac dowod jak wada ktorej sie czepial jest usunieta a jak ma watpliwosci mozemy podjechac do OSKP i niech cos znajdzie u udowodni panowie panowie panie to nie czasy komuny gdzie milicja policja zalatwila wszystko pala i byli bogami okreslaja ich scisle przepisy kiedy co moga a nie na ich zachcianki !!!

i nie ma przepusu o jakis samopoziomowaniu prosze mi zapodac takie rozpozadzenie ministra .......... z dni............ !!!!!

 

Kurde zaraportowalem swoj post :D ale wpadka

Edytowane przez ircowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczytuje jeszcze raz dla wszystkich

 

CO MOWIA PRZEPISY

 

Jezeli auto fabrycznie montowane ma reflektory xenonowe, to aby przejsc proces homologacji powinno byc wyposazone w wysokocisnieniowe spryskiwacze lub wycieraczki, i posiadac system samopoziomowania. Dotyczy to jednak homologacji, czyli zatwierdzenia do sprzedazy nowego samochodu. W przypadku przerobek przepisy nie mowia nic na temat specjalnych wymagan co do lamp xenonowych. Obowiazujace “Rozporzadzenie Ministra Infrastruktury z dnia 16 grudnia 2003 w sprawie zakresu i sposobu kontroli technicznej pojazdow” o reflektorach mowi jedynie o ich ilosci, barwie swiatla, rozmieszczeniu, sposobie przelaczania, widocznej granicy swiatla-cienia, ustawieniu swiatel, i sile swiecenia. Nie ma tam rozroznienia na swiatla zwykle i wyladowcze, nie ma tez mowy o samopoziomowaniu i oczyszczaniu. Wynika z tego, ze dodatkowe systemy nie sa wymagane

 

 

to nawet moja wczesniejsza teoria ze musze miec oczyszczenie jest bledna zle doczytalem dlatego dzis w OSKP powiedziano mi prawde ze nie ma podstawy do odebrania mi dowodu POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na to :?:

 

Każdy element oświetlenia samochodowego ma swoje specyficzne oznaczenie, które pozwala określić jego funkcję, zastosowanie i warunki używania. Światła dzienne mają oznaczenie składające się z dużych liter RL. Dla przypomnienia światła przeciwmgłowe oznaczane są dużą literą B, mijania z żarówką halogenową literami HC, drogowe z żarówką halogenową literami HR.

 

 

 

Jeżeli w światłach mijania lub drogowych stosowane jest ksenonowe źródło światła literę H zastępuje litera D. Oznaczenie rodzaju reflektora naniesione jest trwale na szkle lub obudowie lampy.

 

 

 

Niezgodność oznaczenia reflektora z jego zastosowaniem (użycie reflektora przeciwmgłowego jako świateł do jazdy w dzień) lub użycie w nim niedozwolonego źródła światła (lampa ksenonowa w miejsce żarówki halogenowej w reflektorach oznaczonych literą H) może być powodem zatrzymania dowodu rejestracyjnego w czasie kontroli policyjnej lub kłopotów z przedłużeniem ważności badania technicznego na Stacji Kontroli Pojazdów.

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na to :?:

 

Jeżeli w światłach mijania lub drogowych stosowane jest ksenonowe źródło światła literę H zastępuje litera D. Oznaczenie rodzaju reflektora naniesione jest trwale na szkle lub obudowie lampy.

 

 

 

Niezgodność oznaczenia reflektora z jego zastosowaniem (użycie reflektora przeciwmgłowego jako świateł do jazdy w dzień) lub użycie w nim niedozwolonego źródła światła (lampa ksenonowa w miejsce żarówki halogenowej w reflektorach oznaczonych literą H) może być powodem zatrzymania dowodu rejestracyjnego w czasie kontroli policyjnej lub kłopotów z przedłużeniem ważności badania technicznego na Stacji Kontroli Pojazdów.

 

Ja poprosze linka do podstawy prawnej, dokladnego linka a nie jakiegos wyrywka "nie wiadomo skad" :)

 

Dobra juz wiem skad:

http://www.motofakty.pl/artykul/swiatel_dziennych_jasne_strony.html

 

W nos sobie takie cytaty wsadz.. PODSTAWA PRAWNA !!!

Edytowane przez papik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.