Skocz do zawartości

czy BMW jest ocynkowane


chmurkagoscieradow

Rekomendowane odpowiedzi

lucadore żeby ci się na mózg nie przerzuciło.

Jak nie znasz odpowiedzi to się w ogóle nie odzywaj.

 

:evil: a ty powinieneś trochę pokory i kultury trochę zachować.jesteś tu nowy więc bez zbędnych przechwałek i docinków. :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mam maly odprysk na masce od spodu kolo grila- na 100% tam akurat jest ocynk. Specyficzne trojkąty jasniejsze w strukturze blachy i nie rdzewieje od 6 m-cy to miejsce. Nawet nalotu nie ma! Tak czy inaczej przed zima zabezpiecze.
Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% ocynk.Jak nie był bity,to wytrzyma 15 lat i więcej... :D

Wiesz, moja ma 16 lat i akurat zaczęło wyłazić na rudo :duh: - ale podejrzewam, że była w De poobijana. Ktoś już malował moją bunie, a nie widać szpachli, dziwnych szczelin, itp. :think:

A tak z ciekawości od którego roku bety są w ocynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucadore żeby ci się na mózg nie przerzuciło.

Jak nie znasz odpowiedzi to się w ogóle nie odzywaj.

 

jojo, grzeczniej, prosze :nienie: .

 

A BMW sa juz cynkowane od E30 (po liftingu), czyli AFAIR od 1988 roku.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy filmik. Nie odmówił bym pracy w BMW :D

A propos ocynku. Kiedyś był taki temat na forum i również padła odpowiedź że już niektóre E30 były w ocynku. Nie było tylko rozstrzygnięte czy w całości czy tylko jakieś elementy jak nadkola, progi itp.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy filmik. Nie odmówił bym pracy w BMW :D

takie filmiki to ja rozumiem i dziękuję. A z tą pracą w BMW to końcówka tego filmiku wyglądała jak reklama agencji pracy, wszyscy uśmiechnięci i serdeczni a zasuwają na taśmie. Trochę to chyba przesadzone było no i ciekawe do czego na fajerant powsiadali ci co na tej taśmie zasuwali bo jakoś się wtedy filmik skończył, ale wierzę że nie do autobusu :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy filmik. Nie odmówił bym pracy w BMW :D

takie filmiki to ja rozumiem i dziękuję. A z tą pracą w BMW to końcówka tego filmiku wyglądała jak reklama agencji pracy, wszyscy uśmiechnięci i serdeczni a zasuwają na taśmie. Trochę to chyba przesadzone było no i ciekawe do czego na fajerant powsiadali ci co na tej taśmie zasuwali bo jakoś się wtedy filmik skończył, ale wierzę że nie do autobusu :norty:

 

Kolega troche wczesniej napisal ze ocynk byl od liftu e30 czyli od 88 roku. A filmik faktycznie bardzo ciekawy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak bylo uderzone to co sie dzieje z tym ocynkiem???

Myślę, że ocynk można porównać do lakieru. Dopóki nic z nim się nie dzieje, to jest ładna powłoka. Po np.: dzwonie ocynk się może odłamać, złamać.

Nie bierz mojej wypowiedzi dosłownie to tylko taki przykład zachowania. Sama warstwa ocynku jest naprawdę b. mocno cienka.

 

Poprawcie mnie jeśli się mylę - tylko nie bijcie, wytłumaczcie :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik bardzo fajny:) moze sie myle ale na tym filmie widac jak cienkie blaszki ma e46....

Myślę ,że blachy to jakieś 0.8 do 1mm grubości max fajnie ,że filmik się wam podobał bo mi też :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.