Skocz do zawartości

bmw 320d vs audi a4


adgamo

Rekomendowane odpowiedzi

witam :)

wkrotce wyjezdzam do belgii po jakies autko. duzo szukalem porownan konkretnie tych modeli z roku ok 2000. interesuje mnie mianowicie co myslicie na temat BMW 320d oraz AUDI A4 1,9TDI. mam do wydania ok 30 tys zl. nie zalezy mi na super osiagach - bardziej na ekonomii i nieawaryjnosci. jakie sa za i przeciw odnosnie tych aut - silnik, zawieszenie etc.. zdaje sobie sprawe ze to forum bmw wiec opinie pewnie beda w jednym kierunku :? prosze jednak napiszcie jakie sa typowe usterki, koszty ich naprawy i na co trzeba zwrocic uwage przy kupnie tego rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moge wypowiedzieć się o Audi A4 obecnie śmigam takim autem. Wiec jeśli chodzi o ekonomiczność to TDI są chyba jednymi z najoszczedniejszych silników. Przykładowomo taki 1.9 TDI 110 KM będzie Ci zjadał w mieście około 7 litrów na trasie 5,5-6,0 przy nie wyszukanej jeździe. Podobnie 130 konna wersja. Zawieszenie przednie starcza na jakies 30 tys km, trzeba wymieniać wachacze, gumy itp. Tylne zawieszenie to belka wiec nie do roboty nie ma. Silnik diesla może nie należy do najbardziej miłych dźwięków ale też nie jest awaryjny. Typową sterką jest przepływomierz. Poza tym lać i jeździć. Różnicą Audi i BMW bedzie na pewno rozrząd który w Audi trzeba wymieniać z uwagi na pasek itp. Koszt około 800-1200 zł za komplet z wymianą.

 

Nie wiem jak w BMW ale moge Ci podać przykładowe ceny eksploatacji Audi.

- Rozrząd jak pisałem 800-1200 zł

- Olej + filtry około 250-300 zł

- przepływomierz około 350 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem pod uwage A4 2,5 TDI i e46 330d. Głównym argumentem był sentyment do BMW, ale sugerowałem sie tez zawieszeniem które ma prostszą konstrukcje (niestety troche gorsze własciwosci jezdne niz a4) w e46. Wielowahaczowe zawieszenie Audi lubi sie zużywać i niestety kosztowna jest naprawa (w sumie 6 wahaczy).W e46 padaja tuleje , ale jesli chodzi o reszte to trwałość jest zadowalajaca. Kolejnym argumentem był silnik M57 jest o niebo lepszy od 2.5 tdi. Jednak w twoim przypadku jest trochę inaczej 1.9 TDI to ikona diesla. M47 wypada trochę blado. Ale są gusta i gusteczka.

Końcowym argumentem na rzecz e46 była stylistyka. Mi sie po prostu podoba.

Wybrać musisz sam :)

 

 

 

P.S. RWD to tez dla niektórych zaleta :roll2:

http://img510.imageshack.us/img510/7666/podpisgn8.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie wypowiem o wykonaniu:

 

BMW 320d (2003r - 130.000) vs Audi A4 1.8t (2002r - 65.000-od nowosci,mojego taty)

 

Moim zdaniem Audi przebija BMW pod wzgledem wykonania...Nic nie puka,nic nie trzeszczy (zadne szyby,drzwi,plastiki po prostu nic)

 

 

pozdrawiam

 

oj riddick21 co ty ludzi na zla droge sprowadzasz :nienie:

a tak powaznie to riddick21 ma racje audi w srodku lepiej wykonane i to jest tylko jeden plus na koszysc audi wedlug mnie :!: :!:

reszta czyli wlasciwosci jezdne, naped, hamulce , i jak dla mnie silnik etc :twisted2: jest na korzysc BMW !!! na marginesie dodam ze sentyment robi swoje :mrgreen:

 

 

 

witam Smile

wkrotce wyjezdzam do belgii po jakies autko. duzo szukalem porownan konkretnie tych modeli z roku ok 2000. interesuje mnie mianowicie co myslicie na temat BMW 320d oraz AUDI A4 1,9TDI. mam do wydania ok 30 tys zl. nie zalezy mi na super osiagach - bardziej na ekonomii i nieawaryjnosci. jakie sa za i przeciw odnosnie tych aut - silnik, zawieszenie etc.. zdaje sobie sprawe ze to forum bmw wiec opinie pewnie beda w jednym kierunku Confused prosze jednak napiszcie jakie sa typowe usterki, koszty ich naprawy i na co trzeba zwrocic uwage przy kupnie tego rocznika.

 

a ty zrobisz jak uwazasz :P :P :P

320d po wirusie: 202KM i 406Nm


"Jeśli Bóg byłby za przednim napędem, chodzilibyśmy na rekach" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nic nie trzeszczy ani nie puka, auto super wyciszone w środku. Spalanie, jazda mieszana do 7l/100, w trasie ok. 5-5,5l/100.

O Audi nie mogę nic napisać bo nie znam. Ale miałem dwa VW i jak kupiłem BMW to już nie wyobrażam sobie innego auta.

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeźdźiłem ostatnio i jednym i drugim. A4 w porównaniu z E46 ma dwie zalety cenę i ocynk. 1.9 TDI to przestarzały silnik(konstrukcja z przed 30 lat) o niskiej kulturze pracy, tani w eksploatacji ze względu na prostotę. Do szybkiej i ekonomicznej jazdy polecam BMW. Do wygodnej jazdy, bez częstych tras polecam Audi. A4 ma jeszcze tą zaletę, że prawie każdy mechanik poradzi sobie z nim, BMW jest jednak o wiele trwalsze :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przytarłem zęby na gamie vw PRZEZ 12 LAT...

nigdy więcej, to BMW jest ikoną

ciche wygodne, komfortowe, nic nie trzeszczy ani stuka poprostu symfonia...

Audi przede wszystkim jest twardsze,głośniej pracuje , bardziej słychać opory powietrza i toczenia,i nie prawda ,że PD 130KM spali tyle co VP110KM , BZDURA.

i co najważniejsze BMW 320D m47 ma 136KM na doładowaniu 1,1bara a 130konne audi podobną moc ma na doładowaniu 1,35bara ... mogę tak bez końca 150PD symbol ARL uznawany jako flagowiec gamy VW 150KM na doładowaniu 1,5 bara a M47N 150KM na 1,3i tu widać sprawność silników BMW do tego dodam ,że seryjne programy BMW są całkowicie bezdymne, nie mówię o tych okazjach BMW z 98r i przebiegami 120tyś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz moze ja,moj ojciec ma passata z 98r przebieg 88tys km od nowosci w jego rekach 110km TDI zgodze sie ze pali malo bo w granicach 5,5l/100 ale moja bunia przy takiej jezdzie jak jezdzi on pali dokladnie tyle samo,moja siorka ma 2001 po liftingu 130KM palio juz 7l na setke i to norma w tych silnikach,dodam jeszcze ze jezdze do belgi na przewozach jako kierowca i moj szef ma passata 2005r przebieg juz 350tys km w tym polowa to ja i ja powiem ze jak siadam do VW wedlug mojej buni to czuje sie jak bym jechal w wozie zelaznym to samo w AUDI bo akurat mialem przyjemnosc jezdzic, ten kolega co mowil o skrzypieniu to chyba jego bemka spotkala sie z TIREM, BMW wedlug ktoregos programu na TVN TURBO juz nie pamietam co to bylo porownywali wlasnie BMW seri 3 i A4 wedlug opini prowadzacego BMW robi najleprze wnetrza i ze to PRAWDZIWY MAJSTERSZTYK dla mnie A4 juz po tej opini zostalo gdzies z tylu, poza tym moi znajomi maja kilka a4 i jak sie popatzra na moja nawet starsza trujeczke sa pod wrazeniem i mowia ze BMW to jednak leprze auto juz nie mowie ze jak kazdy siadzie to mowi ze jest przyklejony do zimi,jak masz jakies pytania pytaj ale niech nikt nie pisze ze BMW ma gorsze materialy jak AUDI, a swoja droga to za 30tys 330d chyba kupic sie nie da nawet z 98r bo takich o ile mi wiadomo to nie ma. Pozdrawiam

Pozdrawiam Pawel


5.6l/100km


BMW E46 silnik M47 99` 2.0d 136KM, XENON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kolega co mowil o skrzypieniu to chyba jego bemka spotkala sie z TIREM

 

mozesz to wytlumaczyc? i twoje wypowiedzi

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=64897&sid=b48a118bbc590486c4df4945018319fd

 

po mojemu to jakis plyn do konserwacji trzeba kupis i nasmarowac uszczelki u mnie tez to skrzypi wiec jak cos kupisz i pomoze daj znac :norty:
dzisiaj kupilem silikon do uszczelek z firmy MOJEAUTO koszt 10zl jest super i nie skrzypi a i jest suchy :cool2:

 

nie chce sie z nikim klocic ani robic OT ale niech sie pewne osoby zdecyduja co pisza :mad2:

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akrat 10zl mnie to kosztowalo i to skrzypienie bylo bardzo ciche przy czym AUDI przy przebiegu 100tys km jest na dolkach glosnijsze niz BMW przy 200tys o to mi chodzi, juz nie wspomne ze w AUDI przy predkosci 180km/h slychac jak by przez dzwi chcialo sie powietrze dostac do srodka przy czym w BMW przy 210 jest cisza :dance:

Pozdrawiam Pawel


5.6l/100km


BMW E46 silnik M47 99` 2.0d 136KM, XENON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezaleznie ktore z tych dwoch pojazdow wybierzesz to i tak bedzie to dobry wybor poniewaz sa to 2 solidne marki.Ja osobiscie mam sentyment do bmw stadtez je posiadam....
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat moja bunia nie ma tylko jednego boku nie malowanego dlaczego to sie nigdy nie dowiem ale mam tez filmek z passata 2005r gdy sa szyby zamkniete i radio gra juz glosniej i jak dochodzi do predkosci 200/h i robi sie glosno. filmek na maila

Pozdrawiam Pawel


5.6l/100km


BMW E46 silnik M47 99` 2.0d 136KM, XENON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi to najlepszy samochód na świecie (o passacie nie mówiąc). Każdy rolnik wam to powie. :lol: Wysokie, terenowe zawieszenie, silnik prawie jak w ursusie i na czerwonym jeżdzi. :cool2:

 

Normalnie chyba zamienie BMW na taki bolid. :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat moja bunia nie ma tylko jednego boku nie malowanego dlaczego to sie nigdy nie dowiem ale mam tez filmek z passata 2005r gdy sa szyby zamkniete i radio gra juz glosniej i jak dochodzi do predkosci 200/h i robi sie glosno. filmek na maila

 

dyzma@tlen.pl

 

Żona ma firmowe audi 2.0 (b6) z 2002r, 131ps, przebieg 65.000km

Nie będę się rozpisywał, jak dla mnie to auto to z BMW wygrywa w następujących punktach:

-zamykanie drzwi

-pojemność bagażnika

-można powiedzieć, że ma bardziej przejrzyste i wyraźne zegary

-stylistycznie nie jest brzydkie, w sensie może się podobać.

 

Wszystko inne only BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak:

jestem wielkim fanem BMW natomiast moj wujek jako pracownik fabryki BMW w niemczech ma upust iles tam procent na BMW i mimo to jezdzi audi A4 1,9tdi 130km 2004 roku mimo iz przedtem jezdzil dwoma modelami e36 ktore zakupil jako nowki sztuki. Poczatkowo tez sie zastanawialem nad audi ale w koncu wybralem BMW i jestem zadowolony.

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Audi wyglada w srodku jakby troszke lepiej wykonczone. To tyle przewagi nad BMW, chociaz na upartego muslalbym naprawde to sprawdzic. Solidniejsze wnetrze do mnie jednak nie przemawia, to nie wszystko.

Ostatnio kolega kupil A4 2003 i chwalil sie chlodziarka w schowku i podswietlana podloga pasazerow :duh:

Inny odwozil mnie A6 2.5TDI 2003 na lotnisko. Autko ladne ale mialem wrazenie ze jest strasznie glosno przy 150km/h. Tego samego dnia rozsypal mu sie tiptronic. Koszt: 3500 tys funtow. Shit happens. Pojechala na lawecie do PL. Miala 123tys km przebiegu :(

 

BMW : lepiej jezdzi, wyglada i jest trwalsze

Audi : tez jest trwale ale "sztywne", nijakie, powiedzialbym bezplciowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz nie od jednego slyszalem ze kto wsiadzie do BMW to nie wsiadzie do MERCEDESA i na odwrot a o AUDI nie slyszalem nic to lata praktyki z tymi markami i jak dla mnie tak ma byc. AUDI niech konkuruje z VW a BMW z MERCEDESEM.Kup AUDI ale jak sie spojrzysz w lusterko i zobaczysz zadziorny przod jakiego kolwiek BMW to poczujesz szacunek do tej marki, nie wierzysz sprawdz,zawsze tak bylo i bedzie

Pozdrawiam Pawel


5.6l/100km


BMW E46 silnik M47 99` 2.0d 136KM, XENON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.