Skocz do zawartości

Problem z obrotami na biegu jałowym


kdpiast

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z obrotami na biegu jałowym najpierw się zrobiły za wysokie 1100 czasem wyższe a teraz mam za małe na pewno mam już do wymiany swiece i kable poszłysię........ co może być jeszcze względem tych obrotów wyższych czyżby krokowy dał d.....

PS

Szukałem podobnego ale nie znalazłem takich objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw trzymały się tak 1100

potem coś się stało i zaczęły falować a silnik zaczął nie równo pracować

 

następny objaw trudność z odpaleniem ale na lekkim gazie odpalił i dojechałem do mechanika

 

jak tylko będę wiedział co sie stało to dam znać

mam tylko nadzieje ze nic poważnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem trochę co najlepiej sprawdzić.

Podłączyć pod kompa i sprawdzić błędy to wyeliminuje czujniki, przepływomierz i sondę lambda.

Przeczyścić przepustnicę i silniczek krokowy

Można przeczyścić wtryskiwacze odpowiednim środkiem dolanym do paliwa bo może któryś się przycinać

Sprawdzić drożność przewodów odpowietrzających silnika

Sprawdzić szczelność układu dolotowego

BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jest moczony krokowiec i przepustnica jest to czyszczenia jak na razie co jeszcze w nim robie to koncowka drazka ogulnie mialem porobic w nim zawieszenie a z tymi obrotami to tak nagle wyszlo k..... zawsze czlowiekowi pod gorke pod wiatr a z wiatrem to tylko piach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie kolega mechanik wymienil mi przewody wsokiego NGK, Swiece NGK, czyszczenie przepustnicym, krokowca, i wymiana termostatu zurzyla sie uszczelka pod nim i troszke zaczelo ciec ( zrobila sie plastikowa termostat byl z 95r :D ) teraz jest FEBI nowy, to byly silnikowe sprawy

 

uklad kierowniczy koncowka drazka + jakies tam gumowe elemety nie pamietam jakie

 

podobno jest ok jeszcze sie zastanawialem nad wymiana krokowca ale w ASO 720zl a intercars 537zl narazie sie wstrzymam az padnie suk...... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tu wlasnie mam problem.mam oryginalny przebieg 65tys i dziwi mnie zebym musial sonde wymieniac ,krokowca czyscic itp.wiem tylko ze ta sytuacja z obrotami zaczela sie dziac po wsadzeniu strumienicy
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki objaw na zimnym gasnie trzeba lekko dodawac gazu ale jak sie rozgrzeje jest lekkie tylko falowanie tak w granicach 100 obrotow

niestety w tej okolicy nie wiem gdzie ktos ma kompa zeby podlaczyc

narazie stawiam na krokowca (tak mysle ze to jego wina) co wy na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh pisze to w ramach ciekawostki bo pewnie przyczyna u ciebie jest inna.. ale u mnie jak leje wache na kiepskiej stacji 95 okt to zaczynaja lekko falowac obroty.. wiec jak 95 to tylko z dobrej stacji a na lipnej tylko 98 muse tankowac.. poprostu moja betak łapie focha jak jej niedobrą zupke podaje :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje 98 na markowych stacjach

 

co do paliwa to faktycznie jest denne

moim zdaniem nasza 95 tak naprawde ma z 91

a 98 ma 95

ale moge sie mylic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wymiana krokowca nowy

ale wymieniłem sobie już wszystko

wiec tak

 

silnik krokowy

Regulator biegu jałowego nr 0 280 140 549 dla silnika M43 z 95r koszt to tylko 395zł

 

przewody wysokiego NGK 160,59zł

 

świece NGK BKR6EK 48,32zł

 

termostat FEBI 90zł

 

czyszczenie przepustnicy

 

układ kierowniczy boczny BM-DS-4339 109,50zł

 

łącznik drążka stabilizatora FE04220 106,96zł

 

na koniec jeszcze mi zostało przegląd terminowy bo tez sie kończył

 

wszystko naraz ale tak bywa oby jak najmniej razy

 

a bym zapomniał jeszcze jechać muszę na zbieżność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.