Skocz do zawartości

Jaki olej do manualnej skrzyni biegów i termostat E36 318


Adam12345

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Niedawno kupiłem 318i sedana z 1996r na łańcuchu rozrządu i nie wiem jaki olej wlać do skrzyni biegów manualnej (słyszałem że leje się ten sam co do automatów) Drugi problem mam z temperaturą silnika , jak go odpale i chodzi na biegu jałowym to temperatura na wskaźniku jest w połowie ale jak tylko jade to wskaźnik jest trochę powyżej niebieskiego pola . Czy jest to normalne ? Wydaje mi sie że jest termostat padnięty a jak tak to jaki mam bo podobno są jakieś w obudowach i bez ? Wszystkim za wskazówki serdecznie dziękuje i POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

ja mialem 1,6 m43 i mi sie grzała, wymieniłem termostat, zaplacilem za nowy oryginalny prawie 170 zł na warszawskiej w sklepie BMK, z tym że mój chyba nie był zepsuty tylko poprostu pusty w tej czarnej plastkikowej rurce nie miałem termostatu......

 

 

a i widze ze kolega z katowic, na warszawskiej jest dobry mechanik Pan Krystian, zawsze tam jezdzialem i bylo tanio ale od niedawna ma spółkę z jakims innym panem który się za bardzo ceni i chce wymieniać wszystko na nowe bez sprawdzania :)

 

pozdrawiam

........srebrne beem wjeżdża na teren........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pana Krystiana znam osobiście jest naprawde dobry ale od niedawna tak jak pisze kolega ceny z nieba :shock: Proszę o opinie innych użytkowników BMW e36 318 czy mają takie same objawy temperatury silnika jak już wyżej pisałem bo zawsze jeździłem Hondami i tam takich problemów nie było a to jest moje pierwsze BMW i nie wiem czy to jest normalne ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.