Skocz do zawartości

320d Spadek pozomu oleju....


f33m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam 320d 150PS, przebieg 140k mil (224k km). Ostatnio sprawdzam olej i okazuje sie ze jest go troche ponad kreske min, po zmianie bylo lekko ponad miedzy min a max. Zmiana byla przy inspekcji w wakacje. Przejechalem ok 3500 km wiec jak na sytuacje troche malo. Olej wymienialem w Katowicach (M-Auto :cool2: ), tam wlewaja oryginalny BMW 5W-30. Wczoraj bylem w warsztacie i gosciowi bardzo sie nie podobal. Mowi ze troche za duzo go ubylo i sam olej zle wyglada. Wczesniej dokupilem 1l Castrola na dolewke o tych samych parametrach. A tu zonk. Gosc powiedzial mi ze Castrol to syf!! Jestem lekko w szoku bo nigdy sie z taka ocena Castrola nie spotkalem :mad2:l. Mechanik wlal mi texaco (bo to leja) i kazal troche pojezdzic. Nic z silnika nie cieknie, uszczelka pod glowica jest ok. Troszke chyba wiecej dymi ale moc ta sama. Odma zmieniana ok 20k km temu. Nie wiecie co to moze byc? Pierscienie? uszczelniacze? Czy w ogole sie martwic? Mowia ze 2.0d bierze olej ale az tyle po tylu km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod z pelna ksiazka serwisowa, wszystko bylo robione na czas. Kupilem go od firmy leasingowej, ta do konca serwisowala autko. Olej (Castrol GTD polsyntetyk) oraz odme wymienialem po kupnie w marcu przy 128 tys mil. Nastepnie byla inspekcja w wakacje przy 137 tys. Przez 6 miesiecy natrzaskalem 9 tys mil czyli ok 14,4 tys km czyli raczej duzo. Musialem dolac pol litra oleju przed inspekcja bo bylo go MIN. Po inspekcji j/w. Tak jak e46 mowi, bede musial pokombinowac z olejem, wlac jakis inny. Zobacze co bedzie teraz po wlaniu texaco. Jeszcze doszedl do tego tlumik, cos stuka jakby odkrecona blacha, slychac to przy wybijaniu z biegu oraz przy zapalaniu i gaszeniu :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chwali to co aktualnie sprzedaje, to tak na wstępie :twisted: .

 

Ja bym nie kombinowała z paramentrami oleju, wlewaj tak jak zaleca producent. Od półsyntetyka trzymałabym się z daleka. :naughty: Najzdrowiej dla silnika jest lać pełny syntetyk.

 

Dużo zależy od tego jaką masz nogę, jak depczesz go mocno po obrotach to nie dziw się, że wciągną trochę oleju. Poza tym pół litra to nie jest jakaś duża ilość i nie ma czym się martwić :!: .

 

Moje ASO np. wlewa castrol LL i na tym jeżdżę.

 

Ogólnie castrol lub mobil, a nie jakieś wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dla ciebie motul to wynalazek to poczytaj sobie niezlezne testy robione w niemczech i europie i wtedy dopiero sie przekonasz :jawdrop: nie twierdze ze castrol czy inne sa zle ale wiem ze sa lepsze :!:

320d po wirusie: 202KM i 406Nm


"Jeśli Bóg byłby za przednim napędem, chodzilibyśmy na rekach" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dla ciebie motul to wynalazek to poczytaj sobie niezlezne testy robione w niemczech i europie i wtedy dopiero sie przekonasz :jawdrop: nie twierdze ze castrol czy inne sa zle ale wiem ze sa lepsze :!:

 

 

Nie gorączkuj się, :duh: nie miałam akurat na myśli motula tylko wynalazki od tamtejszych czyt. angielskich mechaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Youlca, przeczytaj jeszcze raz powyzsze posty. Co do buta to czasem to okazyjnie tylko depne (uwielbiam ten kick miedzy 2 a 3 oraz 3 i 4 :mrgreen: )

Nie sadze ze Texaco to jakis tam wynalazek. Akurat ci angielscy mechanicy to naprawde fachowcy, robia od fiesty do rollsa, a jeden z nich zlozyl silnik do swojej 911 targi z nowych czesci jakies 2 lata temu. Leja Texaco albo Mobil tylko. W Katowicach wlali mi BMW Longlife 5W30 zapewniajac mnie ze to pelen syntetyk. Rozgladnalem sie po skepach i zobaczylem ze to jest part-syntethic bo full ma oznaczenie 5w40 :doh:. Pojezdze i zobacze. Najwyzej na swieta zmienie na Mobil albo Motul.

 

Bolo, mi wzial przedtem pol litra po 14400 km wiec ok, ale teraz z wiekszego pol na bagnecie zrobilo sie min i to po niecalych 4 tys km. Nie za duzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoja zrobilem 18tys km i jak bylo na full to tyle wylalem ale co sie okazalo to byl castroll 15w40 teraz zalalem castrol 5w40 i teraz zobaczae czy bedzie bral, a co do castrola 15w40 nie ma leprzego oleju mineralnego na swiecie chociaz ja go juz nie wleje do swojej buni ale jak chcesz zeby nie bral to tylko 15w40

Pozdrawiam Pawel


5.6l/100km


BMW E46 silnik M47 99` 2.0d 136KM, XENON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.