Skocz do zawartości

wymiana plynu w chlodnicy


plax2

Rekomendowane odpowiedzi

jak wymienic plyn w chlodnicy jak wypuscic stary pytalemo to juz na forum bmw-sport nikt nie umie mi poradzic

niedawno mi zaswiecila sie kontrolka od poziomu plynu dolalem narazie wody dest bo nie wiem jak wypuscic stary plyn a nie wiem jaki tam byl jednak po zalaniu tej wody kontrolka nie zgasla dziwna jazda ale podstawowy moj problem to wymiana tego plynu kontrolka sie zajme pozniej boje sie ze nadejda mrozy i mi zamarznie woda w chlodnicy wtedy wiecie co sie stanie

blagam o pomoc albo o jakis link do sam naprawiam e46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nie zmienialem plynu chlodzacego u siebie ale z doswiadczenia wiem ze pod chlodnica jest spust. do tego jeszcze powinienes spuscic wode z bloku. ale nie martw sie tym - mozesz dolewac plynu bez obaw bo nowoczesne coolany sie mieszaja ze soba. jesli dodales niedawno wody dest to teraz dolej troche koncentratu i na pewno bedzie OK - nic ci nie zamarznie.

co do kontrolki to sprawdzilbym czy sie plywak w zbiorniku wyrownawczym nie zawiesil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa płyn się dolewa a nie wymienia.

plyn sie WYMIENIA max co 4 lata ... chyba ze ktos musi czesto dolewac znaczne ilosci :worried:

 

Ale po co wymieniać jak trzyma temparaturę zamarzania? Nie ma wycieków, ani nic się nie dzieje? Hm?

 

Wymienić warto podczas grzebania w układzie chłodzenia. Wymiana chłodnicy np. wtedy warto wymienić płyn na nowy niż wlewać stary.

 

 

Płyn to chyba już najmeniszy problem jaki. Zależy od ceny, marki, upodobań kupującego :) jakiego byś nie kupił to będzie dobry bo wszystkie płyny są mieszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co wymieniać jak trzyma temparaturę zamarzania? Nie ma wycieków, ani nic się nie dzieje? Hm?

poczytaj sobie np. tu

 

W nowych samochodach się nie wymienia lub żadko w których. Nie zaszkodzi a już na pewno nie pomoże, bądźmy realistami :)

 

Wcale nie neguje, kto chce niech wymienia przecież :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.