Skocz do zawartości

Jaki silnik e46d


yaro600

Rekomendowane odpowiedzi

bierz 330d.320d wcale nie jest oszczedne.koledze mojemu pali w graqanicach 7.5l/100km a jego brat ma 530d i pali mu 8.1l i to nie oszczędzając jej.a nie porównanie jak chodza.moim zdniem 330d

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,zastanow sie nad 330d.320d wcale nie jest oszczedne.koledze mojemu pali w graqanicach 7.5l/100km a jego brat ma 530d i pali mu 8.1l i to nie oszczędzając jej.a nie porównanie jak chodza.moim zdniem 330d

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile pali zależy od stylu jazdy. Moja 318d pali średnio 6,5l/100.

Wiadomo że 330d to wypas, ale cena zakupu większa, ubezpieczenie itd.

Względy ekonomicze też maja znaczenie. Chyba, że ktoś się nie liczy z kasą, ale wtedy raczej nie pyta o ekonomiczny silnik...

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spójrz na dane techniczne i zauważysz że silniki BMW w danym okresie produkcji mają jedne z najlepszych parametrów jeżeli chodzi o moc i moment obrotowy. więc nie ma się co oszukiwać np. silnik o mocy 150 KM i momencie obrotowym 330 Nm ma prawo spalić 6-8 litrów ropy coś kosztem czegoś a silnik o poj ok 1.5 i mocy np 80 KM spali 4-6 litra ropy (nie BMW) technika jazdy ma oczywiście wpływ na spalanie. kupując autko wazne aby było wcześniej dobrze eksploatowane i w dobrym stanie technicznym a napewno będzie CI dobrze i długo służyć. a czy kupisz 320 czy 330 to zależy ile kasy chcesz przeznaczyć powodzenia :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam silniki 320d maja najlepsza opinie co do spalania i awaryjnosci /wczoraj pisali na forum ze jakas nagrode dostal ale nie pamietam jaka/ ja mam 320d z2000r i pali mi na trasie 7litr.ale automat a depniecie ma nisamowite 160KM./cip/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam silniki 320d maja najlepsza opinie co do spalania i awaryjnosci /wczoraj pisali na forum ze jakas nagrode dostal ale nie pamietam jaka/ ja mam 320d z2000r i pali mi na trasie 7litr.ale automat a depniecie ma nisamowite 160KM./cip/

 

az tak chodzi??nie miałem okazji jeździć chociaż kolega mój ma 320d i mówi ze żałuje ze ja kupił.teraz tylko 330d by wchodziło w grę-ja tam nie wiem,powtarzam to co on mi mówił.mówi ze jak wsiada w jego brata 530d to jest "pocisk" przy jego 320 a spalanie nie jest wcale aż tak większe w 3.0d...maja samochody z tymi silnikami (2.0d i 3.0d) więc mają porównanie.

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam silniki 320d maja najlepsza opinie co do spalania i awaryjnosci /wczoraj pisali na forum ze jakas nagrode dostal ale nie pamietam jaka/ ja mam 320d z2000r i pali mi na trasie 7litr.ale automat a depniecie ma nisamowite 160KM./cip/

 

az tak chodzi??nie miałem okazji jeździć chociaż kolega mój ma 320d i mówi ze żałuje ze ja kupił.teraz tylko 330d by wchodziło w grę-ja tam nie wiem,powtarzam to co on mi mówił.mówi ze jak wsiada w jego brata 530d to jest "pocisk" przy jego 320 a spalanie nie jest wcale aż tak większe w 3.0d...maja samochody z tymi silnikami (2.0d i 3.0d) więc mają porównanie.

 

Przyjedz to sprubujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz kolego ja nie muszę aż do Ciebie jechac zeby mieć okazje pojeździć takim wózkiem :) wystarczy ze pojade 4-5km i juz.ja powiedziałem zdanie chłopaków którzy maja takie silniki na co dzień-wiesz o co chodzi...ja wiem ze 2.0d może dobrze "kosić" jak na samochód w tym segmencie.Ale 3.0 by duzo lepiej chodziło a paliło 1-1,5L wiecej na 100km/h.tylko o to mi chodzi

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz kolego ja nie muszę aż do Ciebie jechac zeby mieć okazje pojeździć takim wózkiem :) wystarczy ze pojade 4-5km i juz.ja powiedziałem zdanie chłopaków którzy maja takie silniki na co dzień-wiesz o co chodzi...ja wiem ze 2.0d może dobrze "kosić" jak na samochód w tym segmencie.Ale 3.0 by duzo lepiej chodziło a paliło 1-1,5L wiecej na 100km/h.tylko o to mi chodzi

OK nie ma sprawy kazdy swoje chwali /jest takie powiedzonko/ :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile pali zależy od stylu jazdy. Moja 318d pali średnio 6,5l/100.

Wiadomo że 330d to wypas, ale cena zakupu większa, ubezpieczenie itd.

Względy ekonomicze też maja znaczenie. Chyba, że ktoś się nie liczy z kasą, ale wtedy raczej nie pyta o ekonomiczny silnik...

 

U mnie ostatnio łyka 10 w mieszanym tylko za często jeżdżę do banku więc 1 km i postój potem powrót , mimo to mniej jak 7,5 litra nie ma szans u mnie , licze mu 8 - to norma na trasach przy takiej mocy i nodze jak u mnie :mrgreen: pal licho , ropa tania to nie zwracam uwagi , chciał bym 335d oczywiście chipowane , ale... ceny :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam silniki 320d maja najlepsza opinie co do spalania i awaryjnosci /wczoraj pisali na forum ze jakas nagrode dostal ale nie pamietam jaka/ ja mam 320d z2000r i pali mi na trasie 7litr.ale automat a depniecie ma nisamowite 160KM./cip/

 

3.0d 3 razy z rzedu zajmowało 1 miejsce w kategorii silnik roku,

2.0d zajął może i pierwsze miejsce w tym roku, ale to jest zasługa tylko i wyłącznie podwójnego turbo.

 

Ja mam 330d mój kolega ma 320d, spalanie po mieście mam mniejsze od niego. Moje 7.5-8.0 jego 7.9-8.9.

Trasa moja do 130km/h 4,5L.

Ja bym brał 3,0 silnik rewelka i V6 a 4 cylindrowy.

Pozdrawiam

My Definition is High Definition


Moje:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=161053

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 3.0d jak już , to inna kultura pracy i zawsze to R6 :mrgreen: minusem natomiast jest cena jaka dzieli wersje 2.0d od 3.0d no i trudno o dobry egzemplarz ale nie powiem że się nie trafiają , patrząc na masę mojej 1625kg niech będzie już 1750 bo z bakiem i ze mną ;) to 2.0d w wersji 150 konnej nie było zbyt dynamiczne przy tiptroniku , musiałem schipować ale z 3.0d też bym to zrobił i z każdym kolejnym turbolotem to zrobię - to choroba :twisted2:

 

bildex ?? masz diesla V6 ?? chyba coś przespałem albo mało znam te auta :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Miałem podobny dylemat , jak przesiadałem się z 525tds. Mechanicy doradzali 3 litry, a syn namawiał, że jazda BMW to ma byc przyjemność a nie wożenie się. W końcu rzutem rozpaczy wybrałem 3 litry. Nie jeżdżę szybko , ale wyprzedanie tym autem mogę porównać do osiągów mojego motka R1200GS, po prostu ma kopa.

Co do spalania byłem gotów na wszelkie poświecenia , ale okazło się, że :

-po mieście ( o ile Zakopane można nazwać miastem) 7,5 l.oleju

-na trasie, jak jestem grzeczny, spada do 6,5

przypominam , że to 4 x 4, wersja xd i okazał się wyrozumiały na moją kieszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam silniki 320d maja najlepsza opinie co do spalania i awaryjnosci /wczoraj pisali na forum ze jakas nagrode dostal ale nie pamietam jaka/ ja mam 320d z2000r i pali mi na trasie 7litr.ale automat a depniecie ma nisamowite 160KM./cip/

 

3.0d 3 razy z rzedu zajmowało 1 miejsce w kategorii silnik roku,

2.0d zajął może i pierwsze miejsce w tym roku, ale to jest zasługa tylko i wyłącznie podwójnego turbo.

 

Ja mam 330d mój kolega ma 320d, spalanie po mieście mam mniejsze od niego. Moje 7.5-8.0 jego 7.9-8.9.

Trasa moja do 130km/h 4,5L.

Ja bym brał 3,0 silnik rewelka i V6 a 4 cylindrowy.

Pozdrawiam

 

troche to bzdurne bo to zalezy wszytsko od nogi... jak ktos bedzie jezdzil mocno dynamicznie to wiecej spali mniejszym silnikiem

 

silnik silnikowi nie rowny itd...

 

kup to co sie trafi w dobrym stanie ;)

 

ja napisze setny raz wolalem auto slabo wyposazone ale z przebiegiem 80 tys...

jak Ty kolego wyliczasz spalanie tak jak masz pojecie o silniku jaki masz pod maska to nie mam pytan...

 

pewnie jeszcze fan :D

Edytowane przez eqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

miałem przez 2 lata BMW 320d 136KM z 2000 roku spalanie w granicach 5,4 l/100km, jeśli chodzi o moc to też spoko. Dwa tygodnie temu kupiłem BMW 320d 150KM z 2004 roku. Różnica w mocy jest naprawdę duża samochód "ma kopa":-).Wydaję się że to tylko 14KM więcej, alem moment obrotowy robi swoje. Jeśli chodzi o spalanie to na razie dużo nie mogę powiedzieć bo za mało jeszcze zrobiłem kilometrów, ale ekonomizer pokazuje około 5,8l/100km.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

miałem przez 2 lata BMW 320d 136KM z 2000 roku spalanie w granicach 5,4 l/100km, jeśli chodzi o moc to też spoko. Dwa tygodnie temu kupiłem BMW 320d 150KM z 2004 roku. Różnica w mocy jest naprawdę duża samochód "ma kopa":-).Wydaję się że to tylko 14KM więcej, alem moment obrotowy robi swoje. Jeśli chodzi o spalanie to na razie dużo nie mogę powiedzieć bo za mało jeszcze zrobiłem kilometrów, ale ekonomizer pokazuje około 5,8l/100km.

 

 

na wskazania kompa to nie patrz bo zapewne zaniża u mnie w mieście pokazuje ok 6,4l/100 a w realu jest ok 7,5l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 3,0 silnik rewelka i V6 a 4 cylindrowy.

chyba R6?

moja 320d 150KM pali pomiedzy 9 a 10 litrow.zona do pracy w miescie 3 km w jedna strone.nie wiem jak ostro jezdzi ale mam nadzieje ze nie cisnie do podlogi .ekonomizer pokazuje spalanie 7.5 litra.

nie wiem czy bym sie zdecydowal na 330d,choc wiem ze to super silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyż mam 320d ale steptronic 136KM

powiem tak ze w mieście świetnie sie tym autem pomyka,

ma dobry start nie zamula, i automat to mega wygoda,

spalanie samo miasto krtkie odcinki jakieś 8 - 8,5 ropki

normalna jazda ponizej 8

trasa 7

można mniej ale mi sie z reguły spieszy,

 

z dynamiką myślałem ze będzie gorzej, mam dobre porównanie bo jeździłem e39 3.0d i odnosze wrażenie że w mieście była bardziej ociężała,

natomiast na trasie killer,

ale moge szczerze powiedzieć że te 136 KM o ile sa te konie i są zdrowe to dają radę!

pewnie ze to nie jest auto do sprintu,

ale cos za coś

3,0d moze w manualu pali tyle ilue tu panowie się rozpisują

ale automat w 3.0d chleje w mieście spore ilosci ropy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania byłem gotów na wszelkie poświecenia , ale okazło się, że :

-po mieście ( o ile Zakopane można nazwać miastem) 7,5 l.oleju

-na trasie, jak jestem grzeczny, spada do 6,5

przypominam , że to 4 x 4, wersja xd i okazał się wyrozumiały na moją kieszeń.

zawsze mnie interesowal fenomen takiego rozumowania: silnik 3.0 pali mniej niz 2.0 bo jest mniej wysilony i auto ma zapas mocy.a silnik 2.0 pali mniej niz 1.8.bo tez jest mniej wysilony i ma zapas mocy.idac tym tropem mozna stwierdzic ze 1.8 pali wiecej niz 3.0. ... i tak dalej.nie wierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.