Skocz do zawartości

Jakie Amortyzatory?


Mati6227

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam BMW 318is E36 ktore nabylem jakis czas temu niestety musze wymienic w nim przednie amortyzatory chcialbym kupic BILSTEIN B6 ale niby nieda rady ich zalozyc do obnizonego auta a B8 niby sa za twarde a interesuje mnie czy to prawda czy da je zalozyc ale spowoduje to tylko szybsze ich zuzycie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie kombinuj, nie ma co kombinowac jak producent zaleca inaczej. B6 są tylko do seryjnej wysokosci zawieszenia, do obnizonych stosujemy juz B8, ja osobiscie mam takowe u siebie i wcale nie jest twardo. Twardosc zalezy glownie od sprezyn. Napewno B6 zuzyja sie szybciej, w zaleznosci jeszcze ile masz obnizone auto. Cena miedzy B6 i B8 jest znikoma, albo nawet zadna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz obnizone do max 30 do mozesz nawet podobno wstawic do b4. Wiadomo ze beda sie zuzywac szybciej ale jeszcze bedzie. Najlepiej zrob tak jak pisze kolega powyzej. B8

 

:roll2:

 

Faktycznie podobno da sie b4 zalozyc nawet do -40mm, tylko przod bedzie podskakiwał jak piłka kauczukowa :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz obnizone do max 30 do mozesz nawet podobno wstawic do b4. Wiadomo ze beda sie zuzywac szybciej ale jeszcze bedzie. Najlepiej zrob tak jak pisze kolega powyzej. B8

 

:roll2:

 

Faktycznie podobno da sie b4 zalozyc nawet do -40mm, tylko przod bedzie podskakiwał jak piłka kauczukowa :twisted2:

 

 

a skakania napewno kolega nie chce :8) mialem napisac 40 ale jakos palec uciekl :P

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w tym problem ze niewiem ile mam obnizone zawieszenie (jesli wogle mam ale raczej jest) moze ocenicie na oko ile mniej wiecej nizej siedzi http://polskajazda.pl/Samochody/BMW/3/14879 Na ostatniej fotce widec najlepiej jak za slabo to zrobie lepsze fotki Edytowane przez Mati6227
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz czasem zawieszenia sportowego( 704 M SPORT SUSPENSION)??

mi to wyglada na obnizenie o -15mm.

 

 

Niewiem jutro wjade na kanal i postaram sie podpatszec co tam jest zamontowane, ale jesli mowicie ze nie jest za nisko to moge bez problemu chyba zalozyc te BILSTEIN B6 czy raczej radzicie te B8??? A moze radzice cos innego ale raczej wszyscy polecaja naj bardziej te BILSTEINA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz wymienic jesli juz masz zuzyte gumy na odbojach itd. cena miedzy B6 i B8 jest praktycznie identyczna. Wiec jesli uznasz ze mozesz wydac kilka groszy wiecej to postaw na B8 - sa do obnizen samochodow. Jesli o inne chodzi to SACHS jest jeszcze dobry i wogule niemieckie amorki. Do tego tez WEITEC , lub konkrety KONI i H&R kwestia tylko ile chcesz wylozyc na to. :8)
B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.