Skocz do zawartości

Jak dostać się do wentylatora nawiewu


ketiw100

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

 

Jeśli już to od komory silnika dostaniesz sie do wentylatorka. Nie powiem ale będzie ciężko z nim coś zrobić bo jest mało (bardzo mało) miejsca by odkręcać i coś przy nim robić. Palce ginekologa mile widziane..... :mrgreen:

 

Zerknij na moja aukcje jak wygląda dostęp od "przodu" do wentylatora....

 

http://moto.allegro.pl/item254237143_nagrzewnica_klimatyzacji_bmw_e36.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałem sie temu i chyba jedna trza zdemontować górną część deski,bo od strony komory silnika jest mało miejsca.Nie wiem jak się do tego zabrać.tzn.jak zdjąć tę górę,żeby nic nie popierdzielić i uszkodzić.Czy ktoś to może robił? :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kolego chcesz sie dostac do wentylatora to tylko od komory silnika .Musisz wyjac ta kratkie przy szybie miedzy wycieraczkami potem zdjac caly lej w ktorym osadzona jest ta kratka .do tego leja jest przykrecona skrzyneczka z wiazka elektryczna ,wiec ja tez musisz odkrecic .Po wysunieciu leja do gory jestes juz przy wentylatorze.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh.. ja wczoraj sie z tym bawilem, mam taki sam problem.

jednak sedno tkwi w tym, ze po odkreceniu wiązki od leja, odkreceniu 3 srub nadal nie chcial zejsc (musi byc jeszcze jakas sruba/sruby ktorych poprostu nie moglem dostrzec) a i tak te 3 sruby bylo ciezko odkrecic (no za wyjatkiem tej po stronie kierowcy..

orientujecie sie gdzie jeszcze trzeba cos odkrecic?

moze ktos foto-guide zrobic? :)

pozdrawiam

320 POWODÓW DO SZCZĘŚCIA :]

Obczaj: http://picasaweb.google.pl/Lajfel/Bunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes pewien?

probowalem dosc mocno, ale wydawalo mi sie, ze jeszcze cos trzyma zupelnie po srodku (gdzies za silnikiem?)..

jesli sa tylko te trzy to potwierdz prosze, to jutro sie za to wezme.

pozdro

320 POWODÓW DO SZCZĘŚCIA :]

Obczaj: http://picasaweb.google.pl/Lajfel/Bunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko 3 jedna od strony kierowcy i dwie od strony pasazera nad i pod rurka harmonijkowa na 7 kluczyk i koniecznie wyciagaj w strone pesazera tak pod kontem 45 stopni do pionu,jesli ci nie wychodzi to znaczy ze jest sklejone ,szarpnij mocniej.Ja to wyjmowalem 2 dni temu dostawalem sie do mechanizmu wycieraczek .Powodzenia i daj znac czy wyjeles.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i lipka..

jutro napisze czy dostalem sie do nawiewu, bo dzis po niemilym zdarzeniu mam do wymiany chodnice i przedni pas :/

 

wlasnie.. orientujecie sie gdzie w warszawie mozna przedni pas kupic?

pzdr

320 POWODÓW DO SZCZĘŚCIA :]

Obczaj: http://picasaweb.google.pl/Lajfel/Bunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę rad do dostania się do wentylatora:

 

z tego co pamiętam to:

 

- zdejmujesz plastikową kratkę (trzyma się na zatrzaskach)

- odkręcasz 3 wkręty od strony silnika

- wyciągasz do góry ten plastik i uszczelkę.

i masz wentylator dostępny.

 

teraz musisz zdjąć obudowę wentylatora, (plastikowy dekielek trzymający się na spinkach), jednak wcześniej nad dekielkiem biegnie linka od sterowania klapami wentylatora. (I MOJA RADA: Delikatnie zdejmuj linkę bo jak za mocno pociągniesz to urwiesz plastikowe mocowanie, ja niestety nie wiedziałem o tym i urwałem), po zdjęciu linki odpinasz spinki (chyba 4 szt) i zdejmujesz plastikową osłonę wentylatora. Masz silnik wentylatora, jeżeli nie musisz to go nie wyjmuj i nie rozbieraj bo nie złożysz tak dobrze jak fabryka i później może głośno chodzić lub wyć. Jeżeli coś, to tylko przesmaruj białym smarem tulejki na osiach i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.