Skocz do zawartości

Ringi z jednej stronu slabiej swieca


PNOmi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Prawdopodobnie wymieniał ktoś żarówkę z jednej strony i być może ta wymieniona ma inną moc. Ta 1 żarówka podświetla oba ringi reflektora.

 

Bardzo trudno dokupić te żarówki. Oznaczenia żarówki H10W 12V lub H6W 12V (różnią się mocą). Mnie udało się dopiero w specjalistycznym sklepie z żarówkami samochodowymi - producent narva (cena około 10zł za sztukę) , podobno robi je też philips. Żarówka wygląda tak:

http://212.85.108.182/bmw/H6W.jpg

 

 

Po zakupie pojawia się kolejny problem - oryginalna żarówka jest zalana w oprawce. Trzeba troszkę się pobawić aby ją rozpołowić i wymienić żarówkę.

 

Oczywiście można kupić tą żarówkę w ASO razem z tą nieszczęsna oprawką - cena około 80zł. Element nr 4 - http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DL71&mospid=47545&btnr=63_0642&hg=63&fg=05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w innym wątku napisałem ale tu też zapodam

 

chłopy słuchajcie mnie bo rozgryzłem ten temat

 

jasność świecenia ringów zależy oczywiście od żarówek ale przede wszystkim od tego w jakiej odległości znajduje się koniec żarówki od tego okrągłego czegoś znajdującego się w reflektorze - to prawdopodobnie przewodzi światło do ringów

i tak jeśli już zniszczycie tą fabrycznie zaprasowaną objemke to potem trzeba znależć taki punkt w którym ringi świecą najjaśniej, oddalając i przybliżając żarówke ringi bardzo wyraźnie ciemnieją , nawet po znalezieniu tego punktu lekkie ruchy na boki objemką żarówki powodują zmiany świecenia

 

i dlatego nie bez powodu sprzedają to jako kompletny zestaw z nierozbieralną żarówką ponieważ jest ona tam bardzo precyzyjnie ustalona do najlepszego świecenia ringów

 

nie ma to jak germańska precyzja

 

powodzenia chłopy w szukaniu tego punktu G hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta oprawka jest dwu częściowa obie części są na stałe połączone z sobą takimi wystającymi a następnie na gorąco sprasowanymi kołkami , jak dasz wtyczką do góry lub na dół to po bokach widać jak to jest na gorąco splaszczone , wystarczy ten stopiony plastik usunąć i masz oprawkę rozebraną i wtedy bez problemu wymieniasz żarówkę ze zdjęcia kolegi tylko kup 10 wat no i przy składaniu widzisz w miejscu usuniętego plastyku taki rowek z ząbkami i tym możesz wyregulować ustawienie żarówki względem tych światłowodów doprowadzających światło do ringów'

tylko cza to przykleić by się nie wysuwało , ja owinołem skotem

jak coś popiepszyłem to prosze mnie poprawić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Panowie, czy wobec tego nie można zamienić tych postojówek na diody np takie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=266760289#photo ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
ale ty mówisz o zwykłych postojach a tu mowa o ringach

swoją drogą zastanawiam się czy ringi by świeciły na inny kolor wkładając inny kolor żarówki ??????

 

ciekawe

 

Wiem o co pytam :) Pytam czy jest możliwość zamiany na diody właśnie w ringach :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w innym wątku napisałem ale tu też zapodam

 

chłopy słuchajcie mnie bo rozgryzłem ten temat

 

jasność świecenia ringów zależy oczywiście od żarówek ale przede wszystkim od tego w jakiej odległości znajduje się koniec żarówki od tego okrągłego czegoś znajdującego się w reflektorze - to prawdopodobnie przewodzi światło do ringów

i tak jeśli już zniszczycie tą fabrycznie zaprasowaną objemke to potem trzeba znależć taki punkt w którym ringi świecą najjaśniej, oddalając i przybliżając żarówke ringi bardzo wyraźnie ciemnieją , nawet po znalezieniu tego punktu lekkie ruchy na boki objemką żarówki powodują zmiany świecenia

 

i dlatego nie bez powodu sprzedają to jako kompletny zestaw z nierozbieralną żarówką ponieważ jest ona tam bardzo precyzyjnie ustalona do najlepszego świecenia ringów

 

nie ma to jak germańska precyzja

 

powodzenia chłopy w szukaniu tego punktu G hehe

 

Musze koledze przyznac ze temat ogarniety zostal konkretnie. To sie zgadza. U mnie juz swieca normalnie.

Wstrzasaj i kasaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu piszecie ze ta żarowka jest niewymienialna, ostatnio wymianiełem właśnie taka żarowke. Kupilem ale 6cio watowa(orginlanie jest 10W) w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym. Aby ją wyciagnąc trzeba wcisnąć zarowke w to gniazdo i przekręcić w którąś ze stron. Wychodzi bez problemu. Troche sie trzeba nagimnastykować, ale da rade to zorbic. Mała różnica jest miedzy 6W a 10W. Prawie nie zauważalna.... Zapłaciłem za nia 1,5zl:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.