Skocz do zawartości

Pomocy - kupno e36..


piotrula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zamiar w najbliższym czasie kupić sobie e36 - niestety nie mam za dużych funduszy - max 12 tys.

 

Na allegro wypatrzyłem interesujące coupe:

-->LINK<--

 

Może ktoś zna to autko? Można powiedzieć coś o nim na podstawie zdjęć/opisu?

A może ktoś mieszka w okolicy i mógłby je obejrzeć (oczywiście zwracam za benzyne ;) )

 

Bedę wdzięczny za każdą pomoc..

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten drugi wygląda mi na myty silniczek, więc musiałbys dobrze obejrzeć bo może pocic się. a ten pierwszy...trochę uśmiałęm się widząc 155KM.... :mad2: ktoś ma fantazje. strumiennica i 15KM

z resztą ten drugi też widzę strumienniczke ma. szukaj jakiekoś oryginału, który sam sobie zrobisz jak bedziesz chciał.poszukać byłoby najlepiej w "dojczlandzie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-ja bym proponował zajrzeć tutaj http://www.mobile.de/cgi-bin/index_cgi.pl

i tutaj http://www.ihr-online-markt.de/gebrauchtwagen.html

Lepiej sobie coś poszukać u niemców i jechać samemu po te auto lub z kimś kto pomoże w rejestracji, niż kupić auto w polsce-bo tu nic ciekawego nie znajdziesz!!!

BMW i tylko BMW!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pierwszy ma chyba zderzak od mlodszego rocznika .. chyba '95... tak mi sie wydaje. A pozatym nie ma zdjec srodka to takie patrzenie jak na zewnetrzny wyglad kobiety... :worried: :mrgreen: a liczy sie tez wyglad "wewnetrzny" :twisted2: :lol:

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-ja bym proponował zajrzeć tutaj http://www.mobile.de/cgi-bin/index_cgi.pl

i tutaj http://www.ihr-online-markt.de/gebrauchtwagen.html

Lepiej sobie coś poszukać u niemców i jechać samemu po te auto lub z kimś kto pomoże w rejestracji, niż kupić auto w polsce-bo tu nic ciekawego nie znajdziesz!!!

 

szukaj jakiekoś oryginału, który sam sobie zrobisz jak bedziesz chciał.poszukać byłoby najlepiej w "dojczlandzie"

Powtórze się,ale jeśli to ma uchronić kogoś przed kosztami,zawiedzeniem i daniem zrobić się wykukać to chyba warto...

Pewne auta w Niemczech się już skończyły(co nie znaczy,że ich wogóle brak)!Niemcy umieją już picować auta,cofać liczniki orać(nawet szyć)tapicere-wiem,bo sam szukałem auta-E34 lub E36(przez pewnego człowieka,który byle złomu nie weźmie),w ogłoszeniu wygląda ok,a na miejscu- :mad2: szajs!Bite,cofane przebiegi,potargana tapicera,porysowane...Takie auta w ogłoszeniu mogą wyglądać fajnie,ale na miejscu można się zawieść-zdjęcia do ogloszen aut picowanych najczesciej robione są pod kątem-wtedy często można ukryć wiele wad,są poucinane lub "przypadkowo"poruszone(szczególnie foty wnętrz-mimo iż zewnętrzne zdjęcia są zachęcające i dobrze wykonane),a bez sensu są tłumaczenia-nie umiem robić zdjęć,zdjęcia na szybko itp.bo jeśli ktoś wogóle ma czas na wyciągnięcie aparatu i zrobienie paru zdjęć to 1 zdjęcie wnętrza go nie zbawi-zwłaszcza jak mu zależy na sprzedaży...

Pytasz przez telefon czy auto ok,słyszysz-tak tak wszystko super...ok,dzwonisz przed wyjazdem pytasz jeszcze raz bo masz do przejechania pareset km-tak tak-okej...

Oni liczą na to,że ktoś przyjedzie,wkurzy się ale żeby nie wracać z pustymi rękami-weźmie złoma...i kolejny frajer sie złapał...Co -jescze raz powiem-nie oznacza,tego,że dobrych aut w dojczlandzie nie ma.

Ostrzegam Was...

Także jeśli nie macie kogoś(lub wolnego czasu i kasy) kto sprawdzi(nie tylko pogada przez telefon ze sprzedawcą)auto-nie warto jechać. :nienie:

Pzdr. ;)

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie ma co liczyc na to, ze 'okazje cenowe' beda w idealnym stanie. Niewazne, czy w Niemczech, Polsce, czy na Ksiezycu - zadbany egzemplarz musi swoje kosztowac.

Oprocz tego przy kupnie uzywanego samochodu nalezy polegac tylko i wylacznie na wlasnej ocenie samochodu i jego dokumentow - a sprzedajacemu nie wierzyc jak psu.

No i w poszukiwaniu dobrego samochodu najlepiej jechac do jakiegos bogatego landu - po BMW pojechalbym do Bawarii albo w okolice Zaglebia Ruhry, w NRD-owku nawet bym nie probowal.

W okolicy, w ktorej sie jest, trzeba wyszukac sobie co najmniej 10 ogloszen i jezdzic od jednego do drugiego, az sie znajdzie to, czego sie szuka.

Taki wyjazd to minimum 3-4 dni, przewaznie nawet tydzien.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wyjazd to minimum 3-4 dni, przewaznie nawet tydzien.

no to faktycznie mu się opłaci jak ma max 12 klocków to po takich wojażach zostanie mu z 10 na auto, do tego dojda koszty rejestracji i zostaje mu jakieś 8,5 tys na auto :nienie: jeżdżenie po zachodzie za autem ma sens jeśli szukasz auta młodego (kilka lat) i wartego co najmnie ze 30 tys, inaczej koszty i problemy stawiają pod znakiem zapytania takie manewry. W Polsce za 12 tys tez kupisz zdrowe e36, a najlepiej kupić za ok 10 i mieć pozostałe 2 na wymiane zużuytych pierdół, przecież auta w Polsce nie zużywaja się 10 razy szybciej niż w Niemczech, a Niemcy sa różni tak jak i Polacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za pomoc:)

Jezeli chodzi o wyjazd do Niemiec po autko to raczej tego nie widze - sam nie mam czasu na takie cos a nie mam nikogo zaufanego kto sie tym zajmuje..

 

Skoro mowicie ze nie warto kupowac czegos jezdzonego w polsce to postaram sie znalezc cos z zachodu co jest juz w PL.

Myslalem o TEJ z Warczawy..

Co o niej myslicie?

Co prawda ma 260 tys przebiegu (ale moze przynajmniej nie krecony ;) ), brak zdjec srodka a koles pisze ze sprzedaje z powodu wyjazdu ale moze sie tez zamienic...

Czy ktos moglby ja obejrzec? Niestetyauto moge kupic tylko w niedziele z powodu braku czasu kiedy indziej, wiec jezeli byloby ok moglbym wybrac sie po nie w weekend..

Bede wdzieczny za uwagi :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli samochod jest zadbany, to 260 tys km to IMHO nie tragedia - wiekszosc tych, ktore w Polsce maja na licznikach po 170-180 tys w Niemczech mialy ich ponad 300 tys.

 

A co do oplacalnosci kupna samochodu w Niemczech - do Niemiec nie jezdzi sie po jeden samochod, zeby sie 'oplacilo', tylko po to, zeby kupic samochod w duzo lepszym stanie technicznym, niz w Polsce (i takiego samochodu tez trzeba troche w Niemczech poszukac).

 

Jak ma sie 'oplacic', to trzeba pojechac laweta na pare samochodow pod Turka i naladowac do oporu srutow, a potem zainwestowac w myjnie, pralnie, tapicera i lakiernika, a na koncu w krecenie licznika.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego BASTI735, może i niemcy już nauczyli sie kombinować z samochodami (czyli tak jak napisałeś:Niemcy umieją już picować auta,cofać liczniki orać(nawet szyć)tapicere....)-ale nigdy nie będą tak dobrzy w tym jak polacy!!! I dlatego wolał bym kupić auto z niemiec niż z polski- wiem bo sam szukałem w polskich ogłoszeniach i się troche bez sensu najeździłem(SAME ZŁOMY)!!! Więc pewnego razu powiedziałem dosyć poszukałem auto(jest to BMW 320 E36 z 98r.) w ogłoszeniu na www.mobile.de, no i je przywiozłem! Chciałbym zaznaczyć że nie przywiozłem auta idealnego,ale w porównaniu z samochodami jakimi oglądałem w polsce to jest to prawie jak NÓWKA- no i mam za to samochód od drugiego właściciela, z oryginalnym przebiegiem, książką serwisową, bezwypadkowy, no i oczywiście za normalną cene!!!
BMW i tylko BMW!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze...Ale apropo tego też napisałem:

Co -jescze raz powiem-nie oznacza,tego,że dobrych aut w dojczlandzie nie ma.

;)

Ja swoją też mam z Niemiec,ale w Polsce trafiłem jedną fajną E34(oglądałem tylko 2-jedna była nie ciekawa druga nawet).

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy tu pisze żeby jechać do Niemiec bo w Polsce są same złomy. Ale jak ktoś wam powie że jeździcie złomami to zaraz wielka awantura :lol:

 

Niestety, smutna prawda jest taka, ze trafic w Polsce na zadbany egzemplarz starszego samochodu, w dodatku typu BMW, Mercedes czy Audi jest bardzo ciezko. Dzieki naszemu wejsciu do UE jest to juz mozliwe - calkiem sporo samochodow sprowadzonych rok-dwa lata temu jest ciagle w dobrym stanie.

W Niemczech tez oczywiscie zdarzaja sie walki, ale rynek jest tam spory i trafic mozna naprawde fajny egzemplarz, pod warunkiem, ze bedzie sie gotowym zaplacic wiecej za udokumentowany przebieg i dobry stan techniczny. Oczywiscie nie ma mowy o tym, zeby przywiezc go do Polski, zarejestrowac i sprzedac z zyskiem, albo nawet wyjsc na zero. Ale jezeli kupuje sie samochod dla siebie, na pare lat, to IMHO warto.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.