Skocz do zawartości

Kupno


korzon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam sie do kupna E36 COUPE.. Tylko tak sie zastanawiam czy jest jeszcze mozliwosc kupienia czegos nie zajechane badz po jakims tuningu... Podoba mi sie czysta seria ... Mam na to przeznaczone do 20 000zl i chcialbym zeby rocznikowo nie bylo starsze niz 96` ( Da sie kupic za tyle takie auto?) Prosilbym tez o rady jaki silnik wybrac? 2.0 vanos znam i bardzo mi sie podobala jazda tym autem.. Ja wyglada z 1.8IS? Przede wszystkim chcialem zapytac o roznice miedzy 323 325 i 328.. Jesli ktos ma taki samochod do sprzedania prosilbym o kontakt (lecz sam nie wiem jeszcze ktory silnik) Pozdrawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum - o kupnie E36 jest dosc sporo.

Za 20 tys PLN uda Ci sie kupic E36 Coupe w oryginalnym stanie, ale szukaj raczej wsrod swiezo sprowadzonych, albo po prostu sam jedz po takiego do Niemiec.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jak nic nie znajde ciekawego to sie wybiore ze znajomym do niemiec bo on jedzie po auto.. No tak rozgladam sie juz od kilku dni i wszystkie ogloszenia przegladnalem zanim tu napisalem .. Tam gdzie byly ciekawego ogloszenia napisalem do uzytkownikow odpisal jeden ale juz sprzedana ;/ Z tego co patrze na 328 sa ze 2 sztuki ale jakas srednia za mna przemawiaja .. Najwiecej mozna spotkac IS i nie ukrywam ze mnie zaciekawil ten samochod .. W miare oszczedny a duzo jezdze po miescie a zaraz nie wydaje sie za slaby .. Wydaje sie tanszy w eksploatacji .. (ubezpieczenie, paliwo, czesci, oleje) ale za to napewno bedzie mniej radosci z jazdy :/ Najchetnie to przejechalbym sie 318 i 32x zeby to zobaczyc z bmw to mialem tylko doswiadczenie jak ojciec kiedys mial 730 i 750 a obecnie znajomy ma 520 na vanosie i bardzo dobrze mi sie tym autem jezdzi ..

 

 

Aha czy w IS jest tez vanos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety z mojego otoczenia nikt wiecej nie jezdzi bmw.. I nie mam jak sie przejechac 328... Chodz bardzo chetnie bym sie przejechal ;] Czy ktos z was ostatnio byl w niemczech i patrzyl na auta ? Sa jeszcze czy juz wszystko przesiane ?

 

nie wiem z wlasnego doswiadczenia ale z tego co mowia chociazby w programach motoryzacyjnych to niemcy sa juz dawno przesiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ojciec ostatnio byl i mowil ze juz nie ma tak ze komisy pekaja w szwach ale aut podobno troche jeszcze jest .. Moze zaryzykuje bo ojciec mi mowil ze duze pojemnosci stoja a male schodza jak cieple buleczki moze cos znajde jesli wczesniej w PL nic nie znajde .. Nie ukrywam ze troche mi sie spieszy z kupnem auta ze wzgledu na prace ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale szukaj raczej wsrod swiezo sprowadzonych, albo po prostu sam jedz po takiego do Niemiec.

Niemcy...O tym niżej. :roll:

 

 

Czy ktos z was ostatnio byl w niemczech i patrzyl na auta ? Sa jeszcze czy juz wszystko przesiane ?

Ja osobiście nie byłem ale mi sprowadzał gościu(nie handlarz),który byle złomu nie weźmie...Masakra!Już dawno pewne auta(czyli jedziesz i masZ)w Reichu się skończyły,co nie znaczy,że wogóle tam dobrych aut nie ma.Niemcy nauczyli się klepać auta,cofąć liczniki,prac tapicere itp.

Ja szukałem i E34 i E36(ze wskazaniem na tą pierwszą).

 

No wlasnie ojciec ostatnio byl i mowil ze juz nie ma tak ze komisy pekaja w szwach ale aut podobno troche jeszcze jest .. Moze zaryzykuje bo ojciec mi mowil ze duze pojemnosci stoja a male schodza jak cieple buleczki moze cos znajde jesli wczesniej w PL nic nie znajde .. Nie ukrywam ze troche mi sie spieszy z kupnem auta ze wzgledu na prace ;/

Też prawda,ze bardziej poszukiwane są mniejsze pojemności,aczkolwiek to nie znaczy,że ludzie się pozbywają np.2,5 w super stanie.Pośpiech jest najgorszym doradcą przy kupnie(nie tylko auta).

 

A co do silnika-jak w wielu przypadkach-lepiej wziąc zadbane 2,5(nawet 2,0 lub 1,8iS) niż padnięte 2,8...2,5 jest juz b.fajnym silniczkiem do tego auta.

 

Pzdr

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musze opowiedziec wam moja smutna historie.. Kupil piekna 318is.. Pelna seria, co prawda mialobyc od 96 w gore z klima ale bylo 95 bez klimy.. Jak ja zobaczylem zakochalem sie .. No wiec kupilem cena przystepna zadbana od dziewczyny .. No i nacieszylem sie nia 12h... Pojechalem do kolegi sie pochwalic i wracajac od niego do zonki i synka .. wyjechal mi z podporzadkowanej chlopak z drugiej BMW i stalo sie .. Zapakowalem w niego i po mojej Buni .. I tyle bylo z jazdy wymarzona trojeczka... Opisze moze jak to wyglada teraz po: U mnie przod uszkodzony nie wyglada zle .. poduszyki wystrzelone kierownica wygieta(zaparlem sie) maska, pas przedni, lampy, chlodnice i sam jeszcze nie wiem co w srodku... u kolegi hmm.. z sedana zrobil sie hatchback i zablokowane kola.. Naszczescie wszyscy wyszlismy z tego calo..No nic trzeba bedzie chyba znowu szukac czegos nowego... Pozdrawiam Grzegorz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Witam wszystkich pasjonatów BMW.Zamierzam kupić BMW E36 318 TDS compact.Słyszałem że z tym modelem jest trochę problemów.Bardzo wszystkich proszę o poradę.Na co zwrócić szczególną uwagę przy kupnie tego modelu?Jakie części i podzespoły do tego modelu są drogie a psują się często? Jak te elementy sprawdzić aby odkryć nadchodzącą awarię?Jak z pośród wielu oglądanych samochodów wybrać egzemplarz który będzie najlepszy pod względem póżniejszej BEZAWARYJNOŚCI.Z góry serdecznie dziękuję.Patryk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.