Skocz do zawartości

czujnik zurzycia klockow hamulcowych e46


chmurkagoscieradow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! po wymianie klockow swieci sie kontrolka ze czujniki sa zurzyte mam pytanie czy to trzeba kasowac na komp czy o co tu chodzi. Edytowane przez chmurkagoscieradow

Pozdrawiam Pawel


5.6l/100km


BMW E46 silnik M47 99` 2.0d 136KM, XENON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bez wymiany sie nie da tego zrobic np jakies abelki odlaczyc bo te czujniki po pierwsze nie sa tanie a po 2 zamowilem juz 2 miesiace temu i jeszcze nie sprowadzili a w sumie to wiem kiedy sie klocki koncza

Pozdrawiam Pawel


5.6l/100km


BMW E46 silnik M47 99` 2.0d 136KM, XENON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik kosztuje 8-10 €uro.Wiec nie sa to takie wielkie pieniadze a zniszczyc tarcze mozna szyko i koszt wymiany wiekszy.Po wymianie czujnika kontrolka gasnie sama.Na ogol masz po jednym czujniku z przodu i jeden z tylu-moze sie to roznic od modelu auta.
te gusta conducir? BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to koszt 30zl za czujnik ale ja nie trzymam samochodu wiecej niz wymiana klockow a po reszta tak jak napisalem czekam juz jakis kawal czasu a zdjac kolo to zaledwie pare minut i dlatego pytam czy mozna to jakos zrobic nie kupujac czujnika jesli nie da sie tego zrobic bede muial zamowic w innym sklepie. Te wiochy nie ma dobrego sklepu.

Pozdrawiam Pawel


5.6l/100km


BMW E46 silnik M47 99` 2.0d 136KM, XENON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pytam czy mozna to jakos zrobic nie kupujac czujnika

 

Nie wiem jak jest w BMW, ale u nas w Astrze Coupe (Astrze II) wystarczy zewrzeć ze sobą te 2 kable od czujnika i zaizolować. Kontrolka (dokładnie informacja w pokładowym kompie) zgaśnie na stałe :wink:

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to czytam to aż mnie w brzuchu się przewraca, druciarze co niektórzy, że ho ho. Zwierać kabelki? Kupić czujnik a nie kombinować.

 

 

Czujnik jest jeden w kole przednim lewym drugi w kole tylnym prawym.

 

Po wymianie czujnika kontrolka sama zgaśnie.

 

Czujnik jest praktycznie elementem jednorazowym, po zwarciu blaszek następuje jego uszkodzenie co jest jednoznaczne z jego wyrzuceniem.

 

Producentem czujników jest ATE to on pakuje na pierwszy montaż, a i jeszcze Febi robi.

 

Pzdr.

Edytowane przez eXiDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze u mnie jest jeden z przodu lewy a tyl prawy po 2 kupilem nowe czujniki i nie zgasla kontrolka w pon jade do mechanika bo juz nie wiem co jest.

 

Już poprawiłem oczywiście masz rację LP i PT :) myślałem prawidłowo napisałem niepoprawnie.

 

U mnie po jakimś czasie zgasła kontrolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zrobilem jakies 1000km i jeszcze nie zgasla jade dzisiaj do miechanika to zobacze co zrobi ale wkuza mnie to za cene tych czujnikow kupil bym klocki a nie wspomne o mechaniku.

Pozdrawiam Pawel


5.6l/100km


BMW E46 silnik M47 99` 2.0d 136KM, XENON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zapaleniu rano samochodu i jechaniu do mechanika nagle zaczelo mi czegos brakowac w koncu w polowie drogi zauwazylem ze kontrolka juz nie swieci wiec jednak trzeba bylo chyba troche pojezdzic, ale dziwne to troche ze nie gasnie odrazu po zalozeniu wy tez tak mieliscie. Pozdrawiam

Pozdrawiam Pawel


5.6l/100km


BMW E46 silnik M47 99` 2.0d 136KM, XENON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie dużo różnych opinii u mnie po wymianie klocków i czujnika w e 36 kontrolka cały czas świeci byłem u jednego mechanika i kazał mi skasować oilserwis i inspekcje zrobiłem to ale to też nic nie dało i muszę z tą kontrolką tak jeżdzić ale już się po woli do niej przyzwyczajam????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.