Skocz do zawartości

wymiana łożyska piasty w przednim kole


martog

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy proszę o pomoc podpowiedź huczy łożysko w lewym przednim kole

czy można wymienić samemu?czy lepiej jechać do mechanika boję się czy przy wymianie nie uszkodzę absu nie wiem gdzie są czujniki :oops: i czy abs ma w ogóle coś wspólnego z piastą proszę o poradę za każdą podpowiedź z góry dziękuję moja bunia to e 39 525tds 98r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik jest w piascie , nie jest to trudne ale potrzeba czasu musisz wyciagnac amor z mocowania przy piascie bo inaczej nie dostaniesz sie do srob , mozesz to zrobic bez wyciagania amora ale musisz miec specjalne klucze i jedna zostanie stara bo jej nie wyjmiesz powodzenia jakiej firmy kupiłes piaste i za ile ?

http://img.userbars.pl/98/19415.gif


Sprzedam lampa kombi e39 prawy tył , poduszki pow.dzrzwi przednich- pytania na pw lub gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piasta jest w komplecie z lozyskiem,montaz na srubeczki.

mi udalo sie wymienic piaste bez demontazu amora i reszty,zajelo to ok godziny.

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za porady piasty jeszcze nie kupiłem przeglądałem allegro są jakieś niemieckie z orjętuję się co mają w inter carsie albo u nas w katowicach jest serwis "m auto"robią tam same bmw i części też mają oryginalne i dobre zamienniki za przystępną cenę póki co jeżdżę tylko denerwuje mnie to wycie zwłaszcza przy skręcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Miałem taki sam problem z łożyskiem.

Przy skręcie w prawo z prędkością około 50-60 km/h huczalo najgłośniej a przy skręcie w lewo było cichutko, wiec wszystko wskazywało na łożysko w lewym kole.

A tu niestety nie to, bo po wymianie łożyska jest dokładnie tak samo tzn nie zmieniło sie NIC!!

Czy to możliwe ze to jest prawe łożysko?

Albo coś w tylnych kolach, chociaż hałas wyraźnie dochodzi z przodu :worried:

jeśli ktoś wie o co tu biega to proszę o wskazówki bo zaczynam tracić wiarę w niemiecka technologie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu bez specjalnych kluczy jest trudno. Ja wymieniłem sam ale pożyczyłem sciągacz do sprężyn i oczywiście musiałem wyjąć amortyzator. Zdjęcie jażma i tarczy pomijam bo to pestka. Najleprze łożyska i piasty robi "SKF" dobry też jest FAG - podobno idzie na pierwszy montaż do BMW ale nie jestem peewien. Jak słabo się czujesz jako mechanik to lepiej oddaj auto specowi. Za robocizne zapłacisz 80-150zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze dzieje sie tak przy hamowaniu ???

 

nie dzieje sie to przy hamowaniu, a dokładniej hałas jest słyszalny i przy hamowaniu i przy normalnej jeździe, głośniej przy skręcaniu w prawo.

Wiem ze sie nie powinno przełączać na Neutral podczas jazdy ale i taki test przeprowadziłem i było bez zmian.

Co do wymiany to jest bardzo łatwo, jeśli nie licząc tego ze śruby odkręcają sie rzeczywiści ciężko. Obyło sie bez wyjęcia amortyzatora, wystarczy go lekko unieść do góry w piaście.

A i dodam jeszcze ze również miałem nie regularny problem z ABS-em (czasami sie zapalała kontrolka) ale po dokładnym wyczyszczeniu sensorów (po demontażu łożyska) problem po prostu zniknął.

Koledzy i koleżanki powiedzcie co to za huczenie bo ja nie wiem.

Pozdrawiam

Edytowane przez Guanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłam łożyska najpierw z tyłu,bo coś buczało.A najbardziej jak jechałam wolniutko.Póżniej z przodu i nie pomogło.Wymieniłam olej w tylnym moście-bez skutku.O mało tynego mostu nie wymieniłam.W końcu przyszła pora na wymianę opon,bo i"czas"był na nie.I właśnie po ich zmianie wszystko ustąpiło jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki!Ale u Ciebie"huczy"przy skręcie a to ewidentnie "wskazuje"na łożyska.Aha,a kto wyienia łożyska "pojedynczo"? :wink:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kto wymienia łożyska pojedynczo??? Polak, bo jak hałas dochodzi z jednej strony to po co wymieniać dwie :D

Ale jak to sie później okazało nie był to dobry wybór, a już na pewno nie zaoszczędziłem bo muszę wymienić druga stronę he he

Tyle dobrze ze sam sobie to zrobię i mam nadzieje ze będzie cicho jak w jajku

PS Wiadomość do wszystkich:

Nie dajcie sie zwieść, jak huczy to od razu róbcie obie strony

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie!

Chcialem sie tylko podzielic z drogimi klubowiczami moja przygoda z lozyskiem kola przedniego.

Historia zaczela sie jakis czas temu (wczesniejsze posty)

Na poczatku WSZYSTKO wskazywalo na lozysko w przednim lewym kole, ktore wymienilem, ale halas pozostal.

Wymienilem wiec w prawym kole, bo moze dzwiek sie dziwnie przenosi i slychac po lewej. Nic to nie pomoglo. Kupilem wiec lozyska kol tylnych poniewaz tak wskazywala logika i nie tylko. NIC!! Buczy i koniec.

A tu masz, przypadkiem zobaczylem ze mam w oponie jakis metal, srube M6 z dziwnym prostokatnym lebkiem, ktory wystawal z opony. Wyjalem ja i co i dziura jak w .... Udalem sie wiec do wulkanizacji w celu naprawy opony, niestety pan grzecznie oswiadczyl iz nie da sie tej opony naprawic, za duza dziura. Opona byla w b.dobrym stanie okolo 6-7mm bieznika firrestone.

Musialem kupic nowa. Kupilem wiec dwie good year i ku mojemu zdziwieniu buczenie zniknelo jak reka odjal.

I tu uklony do pani Wioletty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.