Skocz do zawartości

spryskiwacze e 36 - zatkany :(


Marcin222

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu kupiłem od tego gościa http://moto.allegro.pl/item229048848_bmw_dysza_spryskiwacza_szyb_e36.html orginał ale sprawdź jak koledzy radzą w ASO pewnie jest taniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim kupisz nowy spróbuj wyjąć dysze- trzeba zdjąć wytłumienie pod maską wtedy jest lepszy dostęp i wsadż do słoika z octem żeby wypłukać syfy-u mnie pomogło rewelacyjnie.przy demontażu rób delikatnie bo w środku jest sprężynka która może wyskoczyć :jawdrop:

nie jest to skomplikowane ani czasochłonne także jak masz wolną chwilę można sie pobawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesien idzie i każdy ma podobny problem.

ja wczoraj walczyłem ze swoimi spryskiwaczami. czyszczenie nie pomogło ale kumpel sprzedał mi patent-zamontować dysze od Seicento-bajka!

Teraz każdy psika trzema strumieniami tak az prawie szyba pęka :)

koszt 11,50zł w polmozbycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesien idzie i każdy ma podobny problem.

ja wczoraj walczyłem ze swoimi spryskiwaczami. czyszczenie nie pomogło ale kumpel sprzedał mi patent-zamontować dysze od Seicento-bajka!

Teraz każdy psika trzema strumieniami tak az prawie szyba pęka :)

koszt 11,50zł w polmozbycie

 

:mad2: THIS IS BMW!!! NOT FIAT!!! (ludzie, trzymajcie się czegokolwiek - byle z klasą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mad2: THIS IS BMW!!! NOT FIAT!!! (ludzie, trzymajcie się czegokolwiek - byle z klasą)

 

akurat to rozwizanie Fiata uwazam za dobre, wiec dziwi mnie Twoje oburzenie

rozumiem ze nie stosujesz zupelnie zadnych czesci ktore nie maja logo BMW ? ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mad2: THIS IS BMW!!! NOT FIAT!!! (ludzie, trzymajcie się czegokolwiek - byle z klasą)

 

akurat to rozwizanie Fiata uwazam za dobre, wiec dziwi mnie Twoje oburzenie

rozumiem ze nie stosujesz zupelnie zadnych czesci ktore nie maja logo BMW ? ;D

 

:nienie: Znajomemu ukradziono z samochodu jakis plasticzek z przodu (duperela), zastapił go korkiem z szampana, bo akurat pasował jak ulał. Aż strach pomysleć dokąd można dojść tą drogą :nienie:

 

Koszt nowych spryskiwaczy nie jest wielki. Proponuję wymianę. Nie walta wiochy chopoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:nienie: Znajomemu ukradziono z samochodu jakis plasticzek z przodu (duperela), zastapił go korkiem z szampana, bo akurat pasował jak ulał. Aż strach pomysleć dokąd można dojść tą drogą :nienie:

 

Koszt nowych spryskiwaczy nie jest wielki. Proponuję wymianę. Nie walta wiochy chopoki.

 

Szanowny Kolego

chyba nie doczytales

nikt nie mowi o zastepowaniu dyszy spryskiwacza spinka do wieszania bielizny, ale o zalozeniu w miejsce 2-droznej dyszy, 3-drozna stosowana np. w Fiacie SC

czy to jest wiocha ? - temat jest bardzo dyskusyjny

 

tak ma marginesie - skoro wspomniales o "waleniu wiochy" moze bys laskawie najpierw sie przywital skoro jestes tu 1 dzien, a nie wlazisz z buciorami i na dzien dobry drzesz jape :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:nienie: Znajomemu ukradziono z samochodu jakis plasticzek z przodu (duperela), zastapił go korkiem z szampana, bo akurat pasował jak ulał. Aż strach pomysleć dokąd można dojść tą drogą :nienie:

 

Koszt nowych spryskiwaczy nie jest wielki. Proponuję wymianę. Nie walta wiochy chopoki.

 

Szanowny Kolego

chyba nie doczytales

nikt nie mowi o zastepowaniu dyszy spryskiwacza spinka do wieszania bielizny, ale o zalozeniu w miejsce 2-droznej dyszy, 3-drozna stosowana np. w Fiacie SC

czy to jest wiocha ? - temat jest bardzo dyskusyjny

 

tak ma marginesie - skoro wspomniales o "waleniu wiochy" moze bys laskawie najpierw sie przywital skoro jestes tu 1 dzien, a nie wlazisz z buciorami i na dzien dobry drzesz jape :mrgreen:

 

:naughty: Po pierwsze drogi kolego nie drę japy (patrz orty wyżej), wyrażam jedynie kategoryczny i stanowczy sprzeciw dopasowywaniu części z innych marek. Zdecydowałem się na BMW, więc kupuję części do tej konkretnie marki. Firma BMW wydała tysiące euro (marek) na badanie, stworzenie, wyprodukowanie i zamontowanie części w samochodach swojej marki. Uszanujcie to!

KSU, może masz w swojej beemce części z... Łady, ...Dacii, ...Kii i innej Tavrii, ale nie nakłaniaj do tego innych :hand:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie znajdziesz w glownych podzespolach mojego auta innych czesci niz oryginalne kupione w ASO BMW. Jednakze dopuszczam stosowanie zamiennikow DOBREJ jakosci w podzespolach nie majacych bezposredniego wplywu na bezpieczenstwo jazdy

 

2. nie zapomnij kupic przed zima oryginalnego plynu do spryskiwacza z logo BMW koniecznie w ASO BMW - przeciez wydali na jego wyprodukowanie ( a raczej dystrybucje ) tysiace euro :wink:

 

3. nie ja namawiam do zakladania dysz od SC, lecz jedynie potwierdzam, ze niejaki farmus ma dobra koncepcje, w/g mnie sa lepsze niz te z bmw

 

4. nie wiem, jak gleboko siedzisz w tematyce motoryzacyjnej, ale wiedz, ze z tej samej fabryki np. sacha jada czesci zarowno do ASO BMW jak i wspomnianego wyzej Fiata

 

jezeli Cie urazilem, przepraszam, postaraj sie jednak nie byc takim "faszysta markowym"

oprocz bmw sa na swiecie inne dobre rzeczywistosci

 

zeby wszystko bylo jasne - rowniez jestem przeciwnikiem wkladania do naszych aut wszystkiego co wpadnie w lapy i "pasuje", ale zachowajmy odbrobine rozsadku, dysza spryskiwacza to nie tarcze hamulcowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesien idzie i każdy ma podobny problem.

ja wczoraj walczyłem ze swoimi spryskiwaczami. czyszczenie nie pomogło ale kumpel sprzedał mi patent-zamontować dysze od Seicento-bajka!

Teraz każdy psika trzema strumieniami tak az prawie szyba pęka :)

koszt 11,50zł w polmozbycie

 

:mad2: THIS IS BMW!!! NOT FIAT!!! (ludzie, trzymajcie się czegokolwiek - byle z klasą)

 

majjo ,masz rację.Nie kupuje sie auta na "F" czyli fiaty ,fordy i francuskie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze temat się rozwinął.

U mnie jest zapchany jeden z zaworków zwrotnych i kompresor nic nie pomógł. Pewnie zdecyduje się kupić nowe zaworki (nawet od Seicento- pewnie będą mniejsze i dopasowane do trzech dysz).

Tak więc założyłem dysze od SC i wygląda to mniej więcej tak:

http://img75.imageshack.us/img75/472/photo0544vv6.th.jpg

 

sorry za jakość zdjęcia.

Teraz psika konkretnie. Ale dysze należy trochę nożykiem zwęzić (tą część niewidoczną) bo w bejcy otwór jest 1mm węższy. Poza tym trzyma jak oryginał.

Co do jakości, to plastik wygląda tak samo. Potrójne dysze są bardziej 'agresywne' patrząc od strony kierowcy (od innej strony nie widać różnicy). :cool2:

 

A co do montowania oryginalnych detali BMW: myślisz, że BWM ma swoje wtryskarki i samo produkuje te duperele z tworzywa? Wszystko robią w kooperacji. Mój znajomy ma nieduży warsztat z trzema wrtyskarkami i produkuje pokrętła do klimy dla DELPHI, która sprzedaje je do Forda, itp.

Rzeczywiście tysiące euro wydane przez BMW na opracowanie najlepszych detali :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem zwolennikiem oryginalnych rozwiazan, co nie przeszkadza mi stwierdzic, ze bmw nie jest NAJLEPSZA firma na swiecie i nie ma wszedzie IDEALNYCH rozwiazan - kto twierdzi inaczej jest w/g mnie zaslepiony i trwa w jakiej "sekcie bmw"

na bmw swiat sie nie konczy, czy to sie to niektorym podoba czy nie

 

przykladem sa chociazby dyskutowane dysze do spryskiwacza, ktore w przypadku 3-droznych sa po prostu bardziej wydajne i skuteczniejsze, co jest niepodwazalnym faktem i tyle

 

padlo tu slowo Fiat i niektorym zjezyla sie siersc na karku :wink:

 

raz jeszcze powtorze, ze U SIEBIE MAM ORYGINALNE, ale nie stawiam szubiennicy ludziom, ktorzy montuja LEPSZE 3-drozne :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rety - ale macie problemy - to tylko dysze, ich jedynym zadaniem jest spryskiwanie szyby - a im 'dokładniej' szybę spsikają tym lepiej. No jasne, że montowanie jakihś tandetnych, świecących, różowych spryskiwaczy było by conajmniej dziwne, ale coś co wygląda prawie identycznie a lepiej spełnia swoje zadanie - czemu nie.

 

U mnie jest większy problem, bo mam podgrzewane i chciałbym tak zostawić - jako tako psikają, więc myślę, że drucik pomoże - tylko zawsze mam co innego ważniejszego do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.