Skocz do zawartości

jakim olejem zalac 325i???


cn_igi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko

a mianowicie jakim olejem zalac moje 325i 1993r 135tys.km

auto mialem do tej pory zalane castrolem edge... ale zastanawiam się nad mobil 1 full syntetyc (względy finansowe)

jaki olej polecacie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

mam nadzieje ze nie z beczki ma byc ten mobil! bo jesli tak, to moze byc jakis 'oszukany', jak w reklamie: 'cuda sie zdaraja, ale nie warto w nie wierzyc'.

czy cos naprawde zlego oprocz ceny jest w oleju castrol? moze zle dobrany? bo jesli wszystko ok, to ja bym zostawil.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy cos naprawde zlego oprocz ceny jest w oleju castrol? moze zle dobrany? bo jesli wszystko ok, to ja bym zostawil.

 

Racja. Jak ten edge się dobrze sprawuje to również bym nie zmieniał.

A o ile jest droższy ten edge? Ja za swój półsyntetyk płacę 125zł 4 litry.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera nie bardzo pamiętam ile placilem za tego castrolka ... ale jak sobie przypomne to podam cene a mobil oczywiscie z zadnych beczek ... :) najprawdopodobniej bede jechal do niemiec w najblizszym czasie i zamierzam jednak kupic orginalny olej w salonie BMW ... moze zaplace sporo ale niech niunia moja wie na czym jeździ

a tak na marginesie jakie oleje polecacie ???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

10W to moim zdaniem trochę za gęsto. W tej chwili mam taki i na zimnym zanim się trochę nie zagrzeje to klepią szklanki. Wcześniej miałem 5W i tego nie było.

Z kolei 40 to zależy jak jeździsz. Jak miałem 5W40 to przy normalnej jeździe jest ok, ale jak trochę podriftowałem to silnik cały klekotał jak złom - po schłodzeniu wszystko wracało do normy. Teraz mam 10W60 i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby klekotał nawet po ostrej jeździe.

 

Wybór należy do Ciebie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

10W to moim zdaniem trochę za gęsto. W tej chwili mam taki i na zimnym zanim się trochę nie zagrzeje to klepią szklanki. Wcześniej miałem 5W i tego nie było.

Z kolei 40 to zależy jak jeździsz. Jak miałem 5W40 to przy normalnej jeździe jest ok, ale jak trochę podriftowałem to silnik cały klekotał jak złom - po schłodzeniu wszystko wracało do normy. Teraz mam 10W60 i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby klekotał nawet po ostrej jeździe.

 

Wybór należy do Ciebie.

Pozdro.

No tak - zobacze jak sie bedzie sprawowal 10w40, - z tym ze w efekcie bedzie jednak Motul a nie Castrol ;)

Gdyby pan Bóg był za przednim napędem - chodzilibyśmy teraz na rękach ;)

http://miniurl.pl/becia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i zalałem mojego skarbenika olejkiem prosto z BMW

zalałem wczesniej ale nie bywałem na kompie więc daje dopiero teraz

CASTROL SLX LL04 0W30

cena : 130Euro

samochodzik smiga pierwsza klasa

olej polecam

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:nienie:

olej ktory podałes to nie ten ktorym ja zalałem auto

(zapraszam do salonów BMW w niemczech w celu zweryfikowania cen , niestety 7 litrow tego oleju kosztuje wlasnie tyle co napisałem)

http://www.cyber.net.prv.pl/bmw

potem kilknij na folder BMW i masz zdjecia mojego oleju

roznice widac

na kazdej stronie napisane ze jest to produkt BMW

"Exlusive BMW product" - opis z tyłu

"BMW recommends castrol" - z przodu

inny kolor butelki i inne oznaczenie na niej

takze podałes link do innego oleju

to co podałes to to jest castol edge ktorym miałem auto zalane wczesniej

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:nienie:

olej ktory podałes to nie ten ktorym ja zalałem auto

(zapraszam do salonów BMW w niemczech w celu zweryfikowania cen , niestety 7 litrow tego oleju kosztuje wlasnie tyle co napisałem)

http://www.cyber.net.prv.pl/bmw

potem kilknij na folder BMW i masz zdjecia mojego oleju

roznice widac

na kazdej stronie napisane ze jest to produkt BMW

"Exlusive BMW product" - opis z tyłu

"BMW recommends castrol" - z przodu

inny kolor butelki i inne oznaczenie na niej

takze podałes link do innego oleju

to co podałes to to jest castol edge ktorym miałem auto zalane wczesniej

:twisted:

A to zmienia postac rzeczy ;)

A z ciekawosci - jak zauwazalna jest ta roznica ?

czy warto bylo dac wiecej ?

Gdyby pan Bóg był za przednim napędem - chodzilibyśmy teraz na rękach ;)

http://miniurl.pl/becia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mam wrazenie jak by auto miało teraz lepszą reakcje na gaz ale moze to tylko takie wrazenie

czy warto tyle za ten olej zaplacic hmm....sprawa dyskusyjna , napewno jest to bardzo dobry olej ale nie sądze zeby konieczne bylo zalewanie autek czyms takim

(jako że jestem młodym człowiekiem dla którego najwiekszą miłoscią jest BMW kupiłem ten olej dla mojego skarbenika )

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zalał Lotosa Mineralnego ale zmieniał co 10 000. Nie warto inwestować w jakiś super olej z reklamami telewizyjnymi.

tak a co z lepkościa oleju ???

dam jej mocno w piec olej sie zagrzeje splynie a ja bede zapierniczał bez smarowania ???

wiem jedno co orginalne to orginalne (inwestuje tylko w orginalne czesci do kazdego z mojich aut) i musze powiedziec ze chodza swietnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel_e30 Co ty człowieku za głupoty piszesz na forum potem ludzie to czytają i co mniej bystry stosuje w aucie a potem są problemy z silnikami

 

NIGDY NIE LEJ DO BMW MINERALNEGO OLEJU !!!.

 

Olejem najbardziej gęstym który silniki bmw dobrze znoszą to półsyntetyki jeżeli to nie wystarcza silnik nadaje sie do wymiany albo remontu, ale nigdy nie leje sie mineralnego oleju.

 

 

Oleje które polecam:

 

Motul - jeden z najlepszych ale bardzo drogi

Mobil - obecnie olej tej marki stosuje (5w50) i uważam ze stosunek ceny do jakości w tym oleju jest najlepszy. Możliwe ze sprobuje zastosować najlepszy produkt tej firmy 0W30 ale to dla pojazdów z małym przebiegiem. Proponuje 5W50 bardziej niż 5W40 ponieważ cenowo nie ma dużej różnicy, natomiast jest różnica co do pracy w wyższych temperaturach

Petro-Canada

Valvoline

 

 

Castrol bardzo często w Polsce jest podrabiany i w szczególności ludzie narzekają na Magnatec ponoć zbiera w silniku osady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel_e30 Co ty człowieku za głupoty piszesz na forum potem ludzie to czytają i co mniej bystry stosuje w aucie a potem są problemy z silnikami

 

NIGDY NIE LEJ DO BMW MINERALNEGO OLEJU !!!.

 

Olejem najbardziej gęstym który silniki bmw dobrze znoszą to półsyntetyki jeżeli to nie wystarcza silnik nadaje sie do wymiany albo remontu, ale nigdy nie leje sie mineralnego oleju.

 

 

Oleje które polecam:

 

Motul - jeden z najlepszych ale bardzo drogi

Mobil - obecnie olej tej marki stosuje (5w50) i uważam ze stosunek ceny do jakości w tym oleju jest najlepszy. Możliwe ze sprobuje zastosować najlepszy produkt tej firmy 0W30 ale to dla pojazdów z małym przebiegiem. Proponuje 5W50 bardziej niż 5W40 ponieważ cenowo nie ma dużej różnicy, natomiast jest różnica co do pracy w wyższych temperaturach

Petro-Canada

Valvoline

 

 

Castrol bardzo często w Polsce jest podrabiany i w szczególności ludzie narzekają na Magnatec ponoć zbiera w silniku osady

 

Widzę żeś się dużo AutoŚwiatów naczytał i reklam naoglądał albo Pana ze sklepu nasłuchał co Ci chciał Mobila 5W40 za 130 zł wcisnąć.

 

Właśnie przez takich jak Ty ludzie wleją sobie super drogi syntetyczny olej z reklamy albo półsyntetyczny i jeśli silnik już nie pierwszej młodości to nawet nie chodzi o to że zacznie cieknąć z niego - bo to się naprawia, ale zaczną występować cholerne luzy na sworzniach korbowych, panewach, po prostu za rzadki olej!!! Z minerała tylko na minerał i nie mów mi że BMW ma jakieś specjalne silniki że nie wolno lać minerała bo hydrauliczną regulację luzów zaworowych to wymyślono zanim żeś się pewnie urodził... :clap:

 

A jakbyś troszkę nabrał znajomości w branży petrochemicznej to byś widział że BP, czyli Castrol, bierze bazę olejową z Rafinerii Gdańskiej=Lotos. Tak samo jest z Polskimi Mobilami.

 

Dlatego już wolę zalać Lotosa za 55 zł niż Mobila za 85 zł :naughty:

 

A co to znaczy "zbiera w silniku osady"? bo ja myślałem że z reguły syntetyki płuczą silnik ze wzgl na większy współczynnik TBN (dodatki myjące o odczynie zasadowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel_e30 Widzę ze z ciebie cwaniaczek ale wiedzę to Ty masz strasznie cienką. No ale tak zawsze było i bedzie

 

 

Skoro jesteś lepszym inżynierem od konstruktorów silników BMW to ty do nich napisz może cię zatrudnią. :duh:

 

Rozbrajają mnie takie osoby które kłócą sie publicznie i wciskają ciemnoty innym pisząc coś zupełnie innego niż ludzie którzy wydali książki, którzy stworzyli i opatentowali cokolwiek. Jesteś mądrzejszy od ludzi którzy w życiu osiągnęli coś.

 

Ja wierze inżynierom BMW którzy nie przewidują oleju mineralnego do mojego BMW, wierze też obserwacjom i wypowiedziom innych użytkowników tego forum którzy po zalaniu mineralnego syfu usłyszeli klekotanie z pod głowicy, a po zrozumieniu ze popełnili błąd (czytając wypowiedzi takich ludzi jak ty) wrócili do pół syntetyka i o ile zrobili to za w czasu wszystko ucichło. Wierze tez takim obserwacjom ze oprócz klekotania, silnik wkręca sie gorzej (bardziej ciężko nie ma takiej reakcji na pedał gazu jak przy olejach 10W, 5W czy 0W, a zimą prowadzi to do szybszego zużywania sie silnika po przez jego cięższą prace silnika.

 

Dla mnie dyskusja z tobą jest zakończona takim ludziom nie da sie przegadać, jeżeli będziesz nadal cwaniakował temat zostanie dla ciebie zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko84s nie podważaj najbardziej obeznanego światowego autorytetu przemysłu motoryzacyjnego i olejowego który sie już wypowiedział ze najlepszy jest mineralny olej :mrgreen:

Proszę, tu masz cytaty z książek od mądrych Panów, którym powinieneś uwierzyć. I dowiesz się w końcu, że klasa lepkości SAE może być DOWOLNIE dobrana w zależności od warunków termicznych i skończ wreszcie tą propagandę lania najdroższych olejów do BMW Świętej Marki. Jak chcesz pakować 150 zł w olej to pakuj, ale nie namawiaj innych twierdząc że ich silnik zacznie lepiej chodzić i naprawią w ten sposób hydro. Tak jak ktoś powiedział tak ja poprawię: silnik się naprawia, a nie wlewa drogiego oleju i liczy się na to że to coś zmieni:

 

http://img215.imageshack.us/img215/3333/schowek01ar2.jpg

http://img401.imageshack.us/img401/8638/schowek02ap4.jpg

http://img401.imageshack.us/img401/2972/schowek03zc9.jpg

http://img216.imageshack.us/img216/1566/schowek04ad2.jpg

 

Teraz już wiesz że nie zabijesz silnika wlewając do niego olej 15W40 pod warunkiem że nie mieszkasz na Syberii?? Bo nie wiem czy Twoje ekonomiczne myślenie wogóle istnieje, ale jeśli chodzi o moje, to ja widząc dopuszczenie producenta danego taniego oleju odpowiednio wysokiej klasy (Lotos) kupuję go.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalałem do swojego 325i, rocznik 1994, przebieg 169 tys. Shell Helix Plus 15W-40 (półsyntetyk). Auto sprawuje się doskonale. Wg mnie najlepiej lać półsyntetyki, zawsze mi tak radzono kiedy miałem wątpliwości, zawsze tak robiłem i nigdy nie żałowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.