Skocz do zawartości

Kupno dobrego egzemplarza


Loin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na tym forum i chciałem się przywitać : )

 

Jakiś czas temu zdałem sobie już prawo jazdy no i przyszedł czas na pierwsze autko. Padło na BMW E30 Touring. Wybrałem właśnie kombi z racji tego iż będę trochę tym autem rzeczy woził i dużo miejsca z tyłu się przyda. Lecz auto ma już swoje lata i trudno dorwać w miare przywoity egzemplarz. Oglądałem ich już chyba z 10 lecz w 9 przypadkach były to przebiegi powyżej 240 tys km. Ten jeden to autko w super mega stanie lecz , w środku zdechł pies i strasznie tam cuchnie :/. Osobiście strasznie boję się takich przebiegów powyżej 240 tys , nie chce robić remontu po przejechaniu 1000 km :/ .

 

I teraz pytanie . Na co mam uważać przy wyborze auta ? czy mam obawiać się przebiegów powyżej 240 tys ? .

 

Osobiście nie jestem człowiekiem który maluje plastiki w autach , wkłada do środka 20 głośników , montuje sportowo badziewne kierownice. Zależy mi na orginale i tutaj mam jeszcze pytanko ... czy do tak starego modelu kupie jeszcze nowe oryginalne części w salonie BMW ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do E30 są wszystkie części dostępne w ASO, wszystkie które znajdziesz w tym katalogu: http://www.realoem.com/bmw/select.do?vin=&kind=P&series=E30&arch=0

 

i nie mają przypisu ENDED, czyli około 99% części samchodu. Dostępne każde spinki, śrubki itp. po kilka PLN, z tym akurat w BMW nie ma problemu, znajdziesz każdą część.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony 9 na 10 moze miec te 240tys tylko na liczniku...

najwazniejszy jest stan auta, wiadomo - zawsze bedzie cos do zrobienia, ale jesli poprzedni wlasciciele dbali to powinno jeszcze sporo pojedzic takie, ktore ma realne 240...

dobrze, ze chociaz wyjeli tego psa z auta... :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,że szukasz Touringa, napisz jeszcze tylko jaki silnik Cię interesuje. Bo przebiegi koło 250kkm to dla m20 pestka, a m40 (i to jeszcze w touringu) może mieć już swoje bolączki.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szukasz pojemnego kombi to zapomnij o e30 :) bo bagaznik ma mniejszy niz Corolla :D ale wyglad i prowadzenie jest ponadczasowe :) - i szukaj oczywiscie 325i lub 327i bo i takie sie zdarzaja jak ktos sobie motorek przelozy :) inna opcja jest nie bardzo jak dla mnie :)

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik w E30 Touring akurat mi wystarcza :) jest w sam raz ...

 

Co do silnika : Myśle nad jednostkami 2,0 i 1,8 ... Mam nawet na oku 2,5 ale ma przejechane 310 tys ...

 

Już się właśnie o cześci dowiadywałem i racja można dostać każdy element orginalny co mnie niezmiernie ucieszyło :)

 

Ogólnie blacharka w oglądanych przezemnie autach była na 4 ... jedynie ten jedyny egzemplaż z pieskiem to na 6 + z koroną :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to jest E30, najmłodsze będzie miało 13 lat więc nie oczekuj tu przebiegów jak w aucie o połowe młodszym. Osobiście znam tylko jedno E30 o przebiegu mniejszym niż 200tyś i powiem szczerze że to po tym aucie widać. Jest nawet do sprzedania (kombi, 2.0) ale trochę daleko od Ciebie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nawet do sprzedania (kombi, 2.0) ale trochę daleko od Ciebie:)

 

kto wie, może warto...

 

jeśli w tym egzemplarzu co chcesz kupić zdechł pies, to się jeszcze raz zastanów. nie chodzi mi o to, że będzie w nocy straszyć, tylko o zapach. osobiście kupiłem w zeszłym roku komplet foteli po okazyjnej cenie, który trochę śmierdziały. był wystawiony na dwór do sprzedaży (teraz wiem, że specjalnie) i w chwili kupna myślalem, ze robię doskonały interes.

 

przez pierwsze trzy miesiące nie dało się ich zamontować, tak klepały!!! na środki chemiczne wydałem prawie drugie tyle co na te cholerne fotele, bo oczywiście zwykłe pranie nie pomogło (chyba 5-7 krotne). najbardziej pomógł Lenor do usuwania zapachu tytoniu z kanap i wykladzin domowych.

 

reasumując: jak coś śmierdzi, to trzymać się z dala :mrgreen:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda ciezko o e30 w akceptowalnym stanie.ale warto szukac i nie napalac sie na dobrze wymyte auta.Ja od stycznia jezdze juz druga e30,ktora w momencie zakupu miala 136 000 przejechane w tej chwili ma 152 000. To brzmi jak bajka ale to fakt.W dodatku rocznik 86.Auto z niemiec ,jestem drugim wlascicielem.Od nowosci wymienione tylko tarcze i bebny.Tylko!Elementy zawieszenia ukl.kierowniczego czy wydechowego to jeszcze fabryka i to bez luzow.Warto szukac!
nie jedź szybciej niż myslisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda ciezko o e30 w akceptowalnym stanie.ale warto szukac i nie napalac sie na dobrze wymyte auta.Ja od stycznia jezdze juz druga e30,ktora w momencie zakupu miala 136 000 przejechane w tej chwili ma 152 000. To brzmi jak bajka ale to fakt.W dodatku rocznik 86.Auto z niemiec ,jestem drugim wlascicielem.Od nowosci wymienione tylko tarcze i bebny.Tylko!Elementy zawieszenia ukl.kierowniczego czy wydechowego to jeszcze fabryka i to bez luzow.Warto szukac!

Ściema jak nic. Zarówno z przebiegiem jak i z tymi częściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem w posiadaniu E 30 ma przejechane 270 tyś. z 91 r. Touring

w półtora roku śmigneło u mnie około 120 000 km. jest bezproblemowe silnik tylko 1,6 M40 chodzi bez zarzutu nie jest to rakieta ale OK jak chcesz to jest do sprzedania bo teraz mam E 36 też M40 i Volvo 850 kombi

także E 30 możemy sprzedać 2 latka w polsce i z gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do; Pawel e30

oprocz tarcz ktore wymienil niemiec ja wymienilem jeszcze 5 zaroweczek w kokpicie.Amortyzatory juz czuc bylo ze nie trzymaja tak jak powinny ale na diagnostyce powiedzieli ze sa jeszcze w normie.Auto nigdy nie bylo uderzone i jest tylko jedno ognisko korozji takie tyci ,ktore wyszlo tu w polsce.Wiesz,teraz mam dopiero odzwierciedlenie tego w jakim stanie sa auta z przebiegiem ponizej 200 000.I jak ogladam na allegro ogloszenia i pztrze na zdjecia aut z lekkim przebiegiem to,teraz dopiero rozumiem w jakim sa faktycznym stanie.Jesli bedziesz w okolicach jeleniej lub legnicy to zapraszam do mnie wjedziemy na kanal wszystko Ci pokaze.Jesli uda mi sie zrobic fotki to wrzuce na to forum.Moze to ewenement na skale polska,ale masz prawo mi nie wierzyc.Przyjedz zobaczysz!!!

nie jedź szybciej niż myslisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loin, nie wiem czy przebieg jest taki ważny mam 320i ale coupe przebieg z licznika 386 tys. i ostatnio była na przeglądzie przed zimą i mój mechanik mówił że jest zdrowa. A ja sam tak uważam.
...nieważnie dokąd jedziesz,ważne ze bokiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.