Skocz do zawartości

oil service


janekpol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak wyglada sprawa z oil service w bmw e46?

W e 36 gasna zielone slupki itd. a w e 46 nie ma takich slupkow.

Kiedy bede wiedzial, ze musze wymienic olej?

Po przekreceniu kluczyka zapala mi sie inspection i jest podany jakis przebieg kilometrow. Co to jest?

Pozdrawiam. :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak wyglada sprawa z oil service w bmw e46?

W e 36 gasna zielone slupki itd. a w e 46 nie ma takich slupkow.

Kiedy bede wiedzial, ze musze wymienic olej?

Po przekreceniu kluczyka zapala mi sie inspection i jest podany jakis przebieg kilometrow. Co to jest?

Pozdrawiam. :D :D :D :D

 

Po przekreceniu kluczyka komunikat inspection pokazuje ci ile kilometrow masz do przejechania do kolejnej inspekcji.

 

Jezeli chcesz aby po przekreceniu kluczyka pojawial sie komunikat "oil service" po wymianie oleju zresetuj go. Masz dwie opcje:

Pierwsza jezeli w twoim e46 znajduje DLC lacze

http://photos.e46fanatics.com/data/500/17445dlcpins.jpg

http://photos.e46fanatics.com/data/500/17445dlc.jpg

wystarczy:

- przekrecic kluczyk do pozycji zaplon

- zewrzec pin nr 7 i 19 na 3 sekundy

i "oil service" komunikat bedzie zresetowany.

 

Druga opcja:

- naciskasz przycisk resetujacy licznik kilometrow

- stale trzymajac przycisk wkladasz kluczyk i przekrecasz go do pozycji 1.

- trzymaj tak przez 5 sekund lub wiecej dopuki na tablicy nie pojawi sie "oil service" lub "inspection" razem z "re" lub "reset"

- pusc przycisk i nacisnij go ponownie na kolejne 5 sekund lub wiecej dopuki "reset" lub "re" nie zaczna mrugac.

- pusc przycisk i nacisnij go jeszcze raz tym razem tylko na 1 sekunde

- jezeli zrobiles wszystko w porzadku powinienes zobaczyc komunikat "END SIA"

 

W zaleznosci od tego ktory komunikat kasowales ostatni ten bedzie sie pojawial po przekreceniu kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisalem wyzej: skasuj "inspection" i wtedy po przekreceniu kluczyka bedzie pokazywalo "oil service"

E46 po wlaczeniu zaplonu pokazuje najblizszy serwis ktory ma byc wykonany. W twoim przypadku skoro pokazuje "inspection" zblizasz sie do granicy 30tys , 60tys lub 90tys .

"inspection" to rowniez wymiana oleju w silniku.

Jezeli koniecznie chcesz aby wyswietlalo "oil service" tak jak napisalem w poprzednim watku, skasuj komunikat "inspection" i zacznie pokazywac "oil service".

Wyglada to tak:

7500 oil service

15000 oil service

22500 oil service

30000 inspection

37500 oil service

45000 oil service

52500 oil service

60000 inspection

67500 oil service

....

 

Powodzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Probowalem zwierac te piny ale nic z tego nie wyszlo (moze dlatego ze robilem to bardzo cienkim drucikiem).

Napisales mi ze w e46 po przekreceniu kluczyka pojawia sie najblizszy serwis, a u mnie pojawia sie inspectino 19400 km, to chyba o wiele wczesniej bedzie konieczna wymiana oleju a o oil service ani sluchu.

To jak to jest. Mam zrobic jeszcze 19400 km i wtedy wymienic olej? W takim wypadku pierwzsy powinien byc oil service.

Cos iest nie tak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zbyt niedokladnie i pobieznie opisalem caly proces.

Cala wine zwalam na pozna godzine. :oops:

Zapomnialem dodac ze zwieranie pinow w DLC dziala tylko w modelach wyprodukowanych od 1998 do czerwca 2000.

Grubosc drutu nie ma zadnego znaczenia.

Skoro zwieranie pinow nie dziala, sprobuj skasowac "inspection" uzywajac sposobu drugiego.

Co do wymiany oleju...liczby podalem w milach wiec moze stad te niescislosci.

 

Napisales mi ze w e46 po przekreceniu kluczyka pojawia sie najblizszy serwis

 

I tak faktycznie jest.

 

a u mnie pojawia sie inspectino 19400 km, to chyba o wiele wczesniej bedzie konieczna wymiana oleju a o oil service ani sluchu.

 

Rzeczywista wymiana oleju bedzie potrzebna oczywiscie wczesniej. To co pokazuje samochod jest chwytem reklamowym BMW ktore zaleca wymiane oleju co 24000km :?

Skoro pojawia ci sie inspection 19400 przejechales do tej pory okolo 28900km, 77200km lub 125500km

 

To jak to jest. Mam zrobic jeszcze 19400 km i wtedy wymienic olej?

 

Wedlug inzynierow BMW dla 6cyl e46 wyprodukowanych po roku 1999 wystarczy wymieniac olej co 24000km (15000mil).

 

W takim wypadku pierwzsy powinien byc oil service.

Cos iest nie tak.

 

Tak, pierwszy jest "oil service" jezeli twoj samochod ma miedzy 0 a 24000km, miedzy 24000 a 48000 jest "inspection" miedzy 48000 a 72000 jest znow "oil service" itd

Roznica tylko taka ze komunikat "oil service" to wymiana oleju i filtra a "inspection" to troche wiecej innych czynnosci zwiazanych z eksploatacja samochodu.

 

Wedlug mnie wymiana oleju co 24000km jest zdecydowanie za dlugim okresem. Mysle ze najbardziej optymalnym rozwiazaniem jest wymiana co 10000km oczywiscie pod warunkiem ze samochod jest normalnie eksploatowany. Najlepiej pomin wszystkie te komunikaty wymieniaj olej regularnie powiedzmy:10tys km...20tys km....30tys km....40tys km. Wlewaj oleje tylko spelniajace wymogi BMW LL-01 ACEA A3 (Mobil1 0W-40) i na pewno silnik bedzie "jak dzwon" przez dlugie tysiace km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie wymiana oleju co 24000km jest zdecydowanie za dlugim okresem. Mysle ze najbardziej optymalnym rozwiazaniem jest wymiana co 10000km oczywiscie pod warunkiem ze samochod jest normalnie eksploatowany.

 

Jeśli jeździsz na dobrym oleju syntetyczym to 10tyś km to zbyt często nie przesadzajmy, syntetyk wymienia się w ciężkich warónkach pracy co 15tyś, a przy normalnej jeździe można dobic do 20tyś. Ja zawsze jeździłem na syntetykach i wymieniałem olej tak co 15-17tyś. A i po między wymianami na ogół nawet przy b dobrym silniku trzema dolać ok 1l oleju więc sama ta dolewka odwleka wymiane oleju o jakieś 2tyś km

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Co do wymiany oleju...liczby podalem w milach wiec moze stad te niescislosci.

...

Też mi się tak wydawało, że podałeś w milach ... :-)

Apropo częstotliwości wymian, to też mi się wydaje, że przy dobrym syntetycznym oleju to można spokojnie wymieniać co ok. 15 tys. km lub nawet więcej. Zauważmy, że "nasze" oil service są dostosowane (zgodnie z "wypuszczeniem" modelu) do olejów z lat 80-tych (E30, E32, E34), lub początku lat 90-tych (E36), chodzi mi przy tym o większość forumowiczów, którzy jeżdzą takimi modelami. Jak widzimy, dopiero jest zmiana np. w przyp. E46, bo to już model z końca lat 90-tych, kiedy to oleje były znacznie lepsze ... Tak więc przy dobrym oleju moglibyśmy troszkę przekroczyć termin wymiany i napewno nie wpłynie to niekorzystnie na silnik, szczególnie w modelach 4-cyl. (mniejsze i "spokojniejsze ;-) silniki), no chyba, że bardzo ostro jeżdzimy - to bym jadnak pozostał przy wymianach co ok. 10 tys. ... Ale chyba troszkę odbiegłem od tematu.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiekszosci samochodow w silniku znajduje sie okolo 4 litrow oleju, BMW wyjatkowo w swoich silnikach stosuje wieksza ilosc dzieki czemu mozna zuzywanie sie oleju troche przedluzyc. Jakosc oleju rowniez zdecydowanie wzrosla w ostatnich latach i chyba tylko dzieki temu BMW zdecydowalo sie na tak dlugi czas pomiedzy jego wymianami.

Pomimo ze w misce olejowej znajduje sie az 6.5 litra oleju sam wymieniam olej (Mobil1 0w-40) i filtr co 8000km.

Olej syntetyczny na pewno nie traci swoich wlasciwosci nawet po przejechaniu 20000km, jednak filtr wymaga wymiany zdecydowanie wczesniej. Po magicznej liczbie 5000mil (8000km) filtr zamiast oczyszczac olej, sam zaczyna sie rozpuszczac i drobniutkie elementy jego samego zaczynaja krazyc po calym ukladzie smarowania :evil: . Dotyczy to oczywiscie oryginalnego filtra oleju stosowanego przez BMW. Podejzewam ze jakosc nieoryginalnych filtrow jest jeszcze gorsza i erozja nastepuje jeszcze szybciej. Wiec jezeli ktos decyduje sie na wymiane oleju co 20000km powinien przynajmniej wymieniac filter zdecydowanie czesciej.

Teraz to ja odszedlem od tematu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boys, nie wolno zapominać o sposobie eksploatacji. Jeżeli ktoś używa auta głównie na trasach i jeździ z głową :roll2: a nie z Vmax-em przez całoy czas to w takim przypadku olej będzie się inaczej przpracowywał. Zupełnie inne warunki są przecież w mieście, wiadomo krótki odległości itd. Nie zmienia to faktu, że jestem zwolennikiem częstszej wymiany oleju niż podaje producent. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

czy kasowanie oil service przyciskami (sposób 2) działa niezależnie od wersji silnika u mnie 2.0d 150km, a co do wymiany oleju to w oryginalnej ksiazce serwisowej (auto z niemiec) jest tak jak pokazywał komputer co ponad 20000km przy oleju castrol 5W-30 long life

 

pozdrawiam

orzech77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

właśnie wymieniłem olej i chciałem skasować service oil niestety żaden z dwóch sposobów mi się nie udało prubowałem kilka razy sposobe drógim ale ciągle wyskakuje mi " test". Mama BMW 320D r.99 czy są jakieś inne sposoby na skasowanie oil service??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko poniewaz w mojej E46 ktora niedawno zakupiłem pokazuje sie stan licznika i rośnie coraz wyżej. Było -4000 a teraz jest -4500 no i co mnie dziwi jest to wykaz w minusie zwiekszajacy sie. Wie ktoś o co chodzi bo niezabardzo jestem w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulczas, poczytaj sobie troszke o metodologii wyznaczania terminów przeglądów przez firmę BMW....generalnie , jak byś przeczytał wszystko to co było do tej pory pisane w tym poście , to wszystko by było dla Ciebie jasne :wink: . Jeżeli na liczniku masz "Oil Service" , to po skasowaniu następny wpis będzie "inspekcja" oraz liczba kilometrów informująca za ile ta czynność serwisowa ma zostać wykonana ( powinno być coś ok 20000 w zależności od stylu jazdy). Wartość ta będzie sukcesywnie malała.

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulczas, poczytaj sobie troszke o metodologii wyznaczania terminów przeglądów przez firmę BMW....generalnie , jak byś przeczytał wszystko to co było do tej pory pisane w tym poście , to wszystko by było dla Ciebie jasne :wink: . Jeżeli na liczniku masz "Oil Service" , to po skasowaniu następny wpis będzie "inspekcja" oraz liczba kilometrów informująca za ile ta czynność serwisowa ma zostać wykonana ( powinno być coś ok 20000 w zależności od stylu jazdy). Wartość ta będzie sukcesywnie malała.

 

pozdro!

 

to co mi napisałes to wiem ze tak będzie. Moj problem polega na tym ze mi nie pokazuje "Oil Service" tylko "inspekcja" ale liczba jest w minusie i ta liczba w minusie wzrasta. Kpuilem autko kilka dni temu i miałem -4000km a teraz mam -4150km. Na piatek jestem umówiony na wymiane oleju z tym ze wole sie dowiedziec co sie stanie jak zresetuje zwierając piny w tej konkretnej sytuacji. Czy nic sie nie zmieni, czy bedzie w plusie. Bo takiej podobnej sytuacji nie znalazłem korzystajac z szukajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak masz obok -4150 to znaczy , ze przekroczyles termin inspekcji i oprocz wymiany oleju, jest jeszcze kilka czynnosci serwisowych do wykonania.....co sie konkretnie robi/co oprocz oleju sie wymienia lub sprawdza, tego dokladnie nie wiem. Po zresetowaniu komunikatu , komputer zacznie od nowa odliczac kilometry do nastepnego serwisu - wartosc bedzie bez minusa...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulczas,

Jedna sprawa to skasowanie inspekcji - i to wykonasz na dwa sposoby (z tego co się oreientuje) piny , lub sekwencja czynności z przyciskiem na tablicy...

 

"...czyli wystarczy tylko zewrzec piny i jezdzic do nastepnej wymiany..."

 

Ja osobiście radze podjechać do mechanika zajmującego się serwisem samochodów marki BMW i poprosić o wykonanie większego przeglądu - *po pierwsze samochód kupiłeś pare dni temu i nie możesz mieć pewności co do jakości obsługi przez poprzedniego właściciela (jak mawiał stalin: ufać znaczy kontrolować)

*po drugie pamiętaj, że komunikat "inspekcja" nie oznacza tylko wymiany oleju i filtrów.

 

Rozeznaj się - możesz podjechać do ASO BMW i poprosić o zakres czynności wykonywanych przy poszczególnych przeglądach: "OIL SERVICE", "INSPECTION I", "INSPECTION II"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie juz wyjaśniło Reset działa ale ten polegający na zwarciu pinów 7 i 19 Zeby skasować inspekcje trzeba zewrzec ale na 10 sekund majac kluczyk w połozeniu 1 do skasowania servis oil wystarcza tylko 3 sekundy zewrzec piny. Sposób drugi przytrzymujac przycisc od resetu kilometrow działa ale z tego co mi wiadomo to w rocznikach powyżej 2000 roku. Dzieki wszystkim za informacje i pomoc w tym temacie ;] Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Czy kasowanie komunikatu oilservice uzależnione jest od faktycznie wymienionego oleju? Tzn czy przed resetem sprawdzany jest jego poziom albo ciśnienie?

 

W INPA ostatnio kasowałem inspekcje ale nie mogę skasować oilservice. Olej fizycznie nie był wymieniany. Na ostatniej wymianie płynów zapomnieli skasować i tak zostało. Kupiłem ostatnio kabel i chciałem to przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam

Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na te pytanie ? Jeśli przebieg auta wynosi 147 tys to czy możliwe jest aby Inspection wyświetlało 243000. Czy licznik był kręcony ?

243000 czy -243000? Po wyzerowaniu inspekcji pojawia się 30000km o ile dobrze pamiętam, więc niemożliwe żebyś miał 243000. Chyba, że to -243000 to znaczy, że MNIEJ WIĘCEJ od tylu km nie była kasowana inspekcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.