Skocz do zawartości

E46 320d po korekcie w MT


EmilWAW

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałem okazję zrobienia korekty programu sterującego w Masters Tuning i jednocześnie dokonania pomiarów na hamowni.

Udało się uzyskać 184 KM / 406Nm, dzięki czemu auto poznaję na nowo :twisted:

Zbiera się pięknie od samego dołu na każdym biegu, zero turbo-dziury i co najważniejsze - nie kopci :wink:

Turbina w szczytowych momentach dmucha 1,50 bara...

320d `02 by MT 184KM@406Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk widać nie ma tu wyodrębnionego działu : wykresy itp...

 

A służyć ma tym wszystkim, którzy w najbliższym czasie planują chiptunning, lub są juz po modyfikacjach. Często padają pytania : ile da się bezpiecznie wyciągnąć z 320d itp.

 

Służyć pisze się przez "ż" a nie "rz"

320d `02 by MT 184KM@406Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie twierdzisz, że 184KM z silnika 2.0d jest dla niego bezpieczne? Chipowałeś ze 150KM na 184KM czy ze 136KM na 184KM?.

Pojeździsz troche (ok 60000km) to wtedy powiesz nam jak sie to wszystko sprawuje. Czy padnie turbina czy nie. Nawet z silnika 1.0 możesz osiągnąć po turbodoładowaniu 200KM. Tylko nie wiadomo czy po przejechaniu 1000km silnik ten bedzie nadawał się jeszcze do jazdy czy też może tylko na złom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk widać nie ma tu wyodrębnionego działu : wykresy itp...

 

A służyć ma tym wszystkim, którzy w najbliższym czasie planują chiptunning, lub są juz po modyfikacjach. Często padają pytania : ile da się bezpiecznie wyciągnąć z 320d itp.

 

Służyć pisze się przez "ż" a nie "rz"

 

Dziękuje bardzo za twoja lekcje gramatyki jednoczenie chciałbym przeprosić cię, jeśli uraziłem Twoje poczucie estetyki języka polskiego.

Proponuje żebyś teraz poleciał szybko do mastersa i podkręcił do 300 km

Jak nie będzie dymić to na pewno będzie ok ! Aha nie zapomni sprawdzić barow na turbinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Widzę że dość sporo wyszło. Przyrost ponad 20%.

 

 

fantastycznie ale czemu ma slurzyc twoj post ??

 

Wolę czytać takie posty niż:

"nie pali", "coś stuka" itp.

 

 

Niestety taka jest prawda. W odróżnieniu np od forum

http://www.e90post.com/forums/index.php?

gdzie dominuje:

co sądzicie o tych felgach, lub moje nowe BMW, albo o ile obniżyć zawieszenie. Ogólnie sporo tematów o modyfikacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk widać nie ma tu wyodrębnionego działu : wykresy itp...

 

A służyć ma tym wszystkim, którzy w najbliższym czasie planują chiptunning, lub są juz po modyfikacjach. Często padają pytania : ile da się bezpiecznie wyciągnąć z 320d itp.

 

Służyć pisze się przez "ż" a nie "rz"

 

Dziękuje bardzo za twoja lekcje gramatyki jednoczenie chciałbym przeprosić cię, jeśli uraziłem Twoje poczucie estetyki języka polskiego.

Proponuje żebyś teraz poleciał szybko do mastersa i podkręcił do 300 km

Jak nie będzie dymić to na pewno będzie ok ! Aha nie zapomni sprawdzić barow na turbinie

 

 

Widzę, że również korzystałeś z usług Masters`a więc musiałeś go podobnie jak ja obdarzyć zufaniem.

Marek generalnie stroi bezpieczne programy, przede wszystkim gdybym nawet chciał 200ps wystukać i 420 Nm pewnie nie byłoby problemu. Myślę, ze nawet gdybym był gotów dopłacić...nie zgodziłby się na taki program. Tak jak mówię...przede wszystkim bezpieczeństwo. Co do żywotności silnika...jasne, że chiptuning skaraca jego żywot - ale pytanie....ile km jeszcze chcę tym autem przejeździć?? Myślę, że max 100.000km, czyli łącznie będzie 230.000km. Jesli kierownik auta jest rozsądny i wie jak z tej mocy korzystać, te kilometry można przelatać z takim samym ryzykiem awarii co serią.

Znam człowieka - defacto tunera z katowic - Aligatora, który przjechał swoją Octavią tdi dysponującą mocą ponad 190KM juz ponad 400.000. Moim zdaniem ( i nie tylko moim ) silnik M47N konstrukcyjnie jest mocniejszy od tdi vw. Lepsza stal i seryjnie wbudowany FMIC, który gwarantuje właściwą temperaturę powietrza dla turbiny.

Generalnie zasada jest prosta...do chiptuningu nikt nikogo na siłę nie zmusza...chcesz to robisz, nie chcesz nie robisz. Biorąc pod uwagę doznania po zwiększonej mocy, czas kiedy jeździłem na serii uważam za stracony :twisted:

 

PEACE :wink:

320d `02 by MT 184KM@406Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni po tym ni za tym ale..... orlik chyba masz zły dzień :lol: Kolo cieszy sie ze znalazł dodatkowe kucyki z Ty mu tak z grubej rury! No fakt ze moze ten post niewiele wniósł (mój sprzed 2 miesiecy ze zrobiłem chipa tyle samo wartości mial- no moze wykres jeszcze wstawiłem). Pisze niewiele wniósł z całą świadomoscią bo jak komuś na forum sie chipa zachce przeczesze archiwum zapoda na PW do kolegi i o chipie coś wiecej moze sie dowie. Nie byłbym- jestem :D taki krytyczny. Cieszmy sie radością innych :cool2:

 

p.s. po wywaliłem ostatnio Touareqa TDI v6 na centymetry wprawdzie ale zwsze- stąd naprzykład wiem że jego katalogowe 8,9 0-100 tez posiadam :-)

Tez niby info nic nie wniosło a jednak wiemy ze po chipie z 136 ps robi nam sie coś koło 8,9 do setki. Liczę na krytykę... po mnie to spłynie :lol:

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odróżnieniu np od forum

http://www.e90post.com/forums/index.php?

gdzie dominuje:

co sądzicie o tych felgach, lub moje nowe BMW, albo o ile obniżyć zawieszenie. Ogólnie sporo tematów o modyfikacjach

 

to jest prawda...przydaloby sie podyskutowac troche o czyms innym niz o awariach

 

 

EmilWAW gratuluje dobrego wyniku:) tylko powiedz jak mierzyles serie ile ci wyplulo na hamowni? Mozesz jakis wykresik zapodac??

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt nie najlepszy jest dzien jak zaczyna sie go w firmie o 4 rano :)

a tak na marginesie to firmy takie jak masters i inne moim zdniem ostro zdzieraja ja rozumiem ze maja swoj program bezbieczny i wogole (chodz gwarancji na nic nie daja heh ) ale za 5 min roboty to dobry zarobek .

:8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odróżnieniu np od forum

http://www.e90post.com/forums/index.php?

gdzie dominuje:

co sądzicie o tych felgach, lub moje nowe BMW, albo o ile obniżyć zawieszenie. Ogólnie sporo tematów o modyfikacjach

 

to jest prawda...przydaloby sie podyskutowac troche o czyms innym niz o awariach

 

 

EmilWAW gratuluje dobrego wyniku:) tylko powiedz jak mierzyles serie ile ci wyplulo na hamowni? Mozesz jakis wykresik zapodac??

 

pozdr

 

Seria była zdrowa...150 KM katalogowo :) wykresik bym zapodał, ale niestety nie mam udostępnionej opcji do załączana plików :|

320d `02 by MT 184KM@406Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria była zdrowa...150 KM katalogowo :) wykresik bym zapodał, ale niestety nie mam udostępnionej opcji do załączana plików :|

 

no to ladnie wyszlo:) a nie mozesz zapodac np. na imageshack.us?

 

masz moze jakies pomiary zrobione wzgledem serii? najlepiej elastyke 60-100 (3 bieg), 80-120 (4 bieg) :)

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria była zdrowa...150 KM katalogowo :) wykresik bym zapodał, ale niestety nie mam udostępnionej opcji do załączana plików :|

 

no to ladnie wyszlo:) a nie mozesz zapodac np. na imageshack.us?

 

masz moze jakies pomiary zrobione wzgledem serii? najlepiej elastyke 60-100 (3 bieg), 80-120 (4 bieg) :)

 

 

pozdr

 

Pomiarów jeszcze nie robiłem, jedynie co dziś wygrałem litrową finlandię z sąsiadem dysponującym hondą accord 2005r 2,4 benz :)

320d `02 by MT 184KM@406Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Fajnie, coraz więcej aut po modyfikacjach coraz więcej wiedzy o tym "magicznym" co dla niektórych zjawisku ;).

 

200KM z serii 2.0d to się nie da zrobić bez poważnych przeróbek.

 

Gratki moda fajnie wyszło, przebieg momentu daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.