Skocz do zawartości

Zakup BMW


BMW_to_jest_to

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, jestem zainteresowany kupnem jakiegos bmw. Mam do dyspozycji ok 11 tysiecy. Chcialbym jakis model do pojemnosci 1800 cm3 z instalacja gazowa. Nie wiem jaki bylby lepszy model 316 czy 318, moze dacie mi jakies konkretne wskazowki co polecalibyscie. Mam jeszcze jedno pytanie czy jest mozliwosc zakupu samochodu w roczniku ok 1993 +- za taka cene jak wyzej napisalem zeby nie trzeba bylo dokladac do niego, w sensie zeby mozna bylo nie po prostu jezdzic bez jakis wiekszych wkladow finansowych czy raczej bez tego sie nie obedzie. Co bardziej polecacie, kupic auto juz sprowadzone z instalacja gazowa kilkuletnia dajmy na to czy lepiej sprowadzic przypuscmy z niemiec, bo mialbym taka mozliwosc i montowac samemu gaz, kwestia 1-2 tysiecy jesli byloby taniej nie gra az tak wielkiej roli, co po prostu bedzie lepsze.

Z gory dzieki za wszelkie wskazowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Myślę, że da się kupić rocznik 1993 za te pieniądze,w czym utwierdziło mnie szybkie spojrzenie na mobile.de. W sumie dobrze,że wybrałeś ten rok, bo wtedy pojawił się silnik m43 i auta z tym silnikiem szukać powinieneś! Między 316 i 318 różnica jest naprawdę niewielka i powinieneś szukać po prostu auta zadbanego i bezwypadkowego. Zawsze warto mieć w obwodzie koło 1000zł, żeby być przygotowanym na oczywiste wymiany płynów/filtrów i ew wymiany części zawieszenia, czy silnika. Gaz do tego silnika jak najbardziej i chyba lepiej założyć po zakupie w sprawdzonym zakładzie, bo wtedy wiesz co masz.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: najbardziej polecany z silnikow do 1.8 bedzie M42, wystepujacy w E36 318IS (coupe) i E36 318Ti (compact), bardzo rzadko w sedanie.

Po drugie: instalacje gazowe sekwencyjne stanialy ostatnio na tyle, ze nie oplaca sie juz zakladac II generacji - ja sprowadzilbym sobie samochod z Niemiec i sam zalozyl instalacje gazowa.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz polecamy tylko sekwencyjny, zarówno do M42 wspomnianego przez Panfila, jak i M43. Znajdź DOBRY warsztat zajmujący się tą materią, a tam wszystko Ci już wyjaśnią. Oczywiście polecam też dział Spalanie na forum, tam też znajdziesz wszelkie info o LPG.

Jeśli interesuje Cię sedan, to bardzo ciężko będzie Ci trafić na 318iS(m42), a łatwiej na 316 i 318(m43). Unikaj m40, jeśli możesz kupić z m43!

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisali moi porzednicy jeżeli gaz to tylko sekwęcja,jeżeli juz naprawdę musisz ten gaz zakładać,jeżeli chodzi o moje zdanie kupuj auto w oryginale bez przerobek,bez gazu,bmw w oryginale jest fajnym autem,nie potrzebuje spoilerów do nieba,no ale to tylko moje skromne zdanie.ps moja jest na sprzedanie,wszystko w oryginale rok w polsce,kliknij link poniżej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: najbardziej polecany z silnikow do 1.8 bedzie M42, wystepujacy w E36 318IS (coupe) i E36 318Ti (compact), bardzo rzadko w sedanie.

Z tym, że kompakty zaczeli robić trochę póżniej (chyba od 96) i w tej cenie nie kupi.

Niestety z obserwacji wiem że większy procent isek jest w gorszym stanie niż zwykłe 1,8. Ale trzeba szukać może się coś trafi. Napewno szukaj auta na łańcuszku. Mimo że jak ktoś napisał że między 1,6 a 1,8 jest mała rózżnica to nie kupowałbym 1,6. Moje zdanie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację,, adam,,bylem dzis na giełdzie,było dużo bmw 318is i i kazde było w opłakanym stanie jak nie równo pracuje to silnik żezi,nie widziałem żadnej 320i.cięzko spotkac w polsce zadbane auto,mam bmw e36 316i stan igła sprowadziłem z niemiec wszystko oryginał,szukam 320i cupe,r6 to jest to :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że kompakty zaczeli robić trochę póżniej (chyba od 96) i w tej cenie nie kupi.

A więc compact jest produkowany od czerwca 1993 (316i m43), a 318 ti (m42) od marca 1994. Poza tym dużo ogłoszeń w granicach 2000-3000€ to compacty.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, compact odpada, bo interesuje mnie 5drzwiowe BMW. Mam znajomych w Niemczech to bede cos probowal wykombinowac. Mialbym tez mozliwosc sprowadzenia auta z UK, mam tam rodzine, ale nie wiem czy oplacaloby sie to w ogole, ceny niby niske ale jeszcze kilka tysiecy za przelozenie kierownicy... Raczej wolalbym cos sprowadzic z kierownica po lewej stronie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto by było pomyślec o dieslu, to bardzo kochane auta a ze śmigiełkiem na masce dynamiczne w dodatku. w razie zainteresowania polecam się pomóc w wyborze , transporcie i zakupie wyszukanego w zach. europie rodzynka . mieszkam na stałe w belgii i fascynuję się wyszukiwaniem rarytaśnych beemek dla rodaków - 100% satysfakcji i profesjonalizmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy benzyniaki tez sprowadzasz? Najlepsza bylaby jakas 318 z ok 1993, kolor srebrny z jakimis elganckimi alufelgami no i najlepiej jakis grajacy sprzet, wcale nie musi byc jakis wyszukany, z kompletem zimowek na stalowkach hehe, to tyle odnosnie zyczen. Ile moze wyniesc calkowity koszt sprowadzenia gdzies takiego bmw jak wyzej wymienilem, juz po oplatach i przerejestrowaniu itd, jakbym szukal przez kogos, nie mowie o osobistym poszukiwaniu za granica?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że kompakty zaczeli robić trochę póżniej (chyba od 96) i w tej cenie nie kupi.

A więc compact jest produkowany od czerwca 1993 (316i m43), a 318 ti (m42) od marca 1994. Poza tym dużo ogłoszeń w granicach 2000-3000€ to compacty.

 

Pozdrawiam

Sorry sorry sugerowałem się tdsem którego ma tesc a one byly robione od 96.

A w 93 wypuścili raptem 120sztuk więc ciezko utrafić.

H.A.R.T napisał ze polecałby diesela. OK ale chyba nie tds, są nowsze technologie i dużo lepsze ale niestety nie za 11 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie: instalacje gazowe sekwencyjne stanialy ostatnio na tyle, ze nie oplaca sie juz zakladac II generacji - ja sprowadzilbym sobie samochod z Niemiec i sam zalozyl instalacje gazowa.

sorki ze podepne sie pod temat. jaki jest teraz koszt sekwencji do 6 cylindrów.

pozdro

Ten, kto sie pyta jest głupcem przez pięć minut,

ten kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie: instalacje gazowe sekwencyjne stanialy ostatnio na tyle, ze nie oplaca sie juz zakladac II generacji - ja sprowadzilbym sobie samochod z Niemiec i sam zalozyl instalacje gazowa.

sorki ze podepne sie pod temat. jaki jest teraz koszt sekwencji do 6 cylindrów.

pozdro

Granice 4-6tys pln. Może są jakieś promocje i urwiesz troszkę ale tu masz rząd wielkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.