Skocz do zawartości

Drążek zmiany biegów ciężko chodzi


Pete

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pytanie do użytkowników manuali - czy u Was też drążek ciężko chodzi po prawej stronie od położenia "luz"? Powiedzmy, że pchnę go w prawo (tak jakbym zaraz miał wrzucić piątkę), i on tak już zostaje. Nie wraca na środek. Tak samo jeśli miałem go na piątce i chcę wrzucić na luz, to nie tylko muszę drążek pchnąć do tyłu ale również i w lewo, bo sam nie wróci. Natomiast po lewej stronie (tam gdzie jest jedynka i dwójka) wszystko chodzi jak masełko i drążek sam wraca na środek na luz.

 

Jak się samochod rozgrzeje, to jest trochę lepiej i zaczyna sam wracać na środek, ale też z oporami. Mam odczucie, że z wiekiem robi się coraz gorzej. Olej w skrzyni wymieniałem, ale nic to nie zmieniło.

 

Podobno do wymiany jest element nr. 28 na tym diagramie i podobno dużo z tym roboty:

http://bmwfans.info/original/E39/Lim/530i-M54/USA/L/M/2002/06/mg-23/ill-23_0229/

 

Czy ktoś to przerabiał? Czy pomogło?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

No to fakt zeby to wymienic trzeba sie troszke napracowac!!!Ja najpierw bym to nasmarował od gory,tzn sikna WD-40 lub czyms podobnym!!!Albo wypial laczenie tych drazkow przy skrzyni biegow i zlokalizowl co jest tego przyczyna!!!Czy skrzynia biegow (w co watpie) czy sama dzwignia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skrzynia chodzi raczej prawidłowo i wrzucenie 5 biegu wymaga użycia minimalnej siły. Myślę że pękła jakaś sprężyna odpowiadajaca za powrót drążka do położenia środkowego. U mnie stoi po środku. Przesmaruj wszystkie mechanizmy (przeguby) pomiędzy drążkiem a skrzynią zanim wyciągniesz skrzynię może kuż + smar i coś sie zapiekło. Powodzenia i nie zapomnij zameldować o sukcesie i co było przyczyną. Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.