Skocz do zawartości

Amortyzatory przod - niewiele brakowalo :(


kris_big

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzien temu zniszczylem amortyzator z przodu. Predkosc byla praktycznie zadna, jakies 40km/h, dziura w asfalcie raczej normalna jak na Warszawe (ul. Marszalkowska), doslownie kilka centymetrow. Wiechalem w dziure, poczulem lekkie uderzenie i w tym momencie opadl mi przod :cry2: Okazalo sie ze dolne mocowanie sprezyny, tzn. kielich ktory jest na amortyzatorze po prostu sie urwal :jawdrop: Samochod to e39, rok 97', przebieg 150.000km (prawdziwy!), nie chce nikogo straszyc, ale to sie moze stac kazdemu. To nie bylo pekniecie aluminiowego kilicha od tej jednej dziury, ale od wielu dziur, to bylo pekniecie zmeczeniowe. Teraz wstawilem stalowe amortyzatory, wiec raczej nie bedzie juz takich numerow. Polecam wszystkim, a szczegolnie starszych e39 dokladnie sprawdzic amortyzatory (w sumie to i tak z zewnatrz raczej nic nie bedzie widac), a moze nawet wymienic, zanim Was cos podobnego spotka! Mowie tu oczywiscie o oryginalnych aluminiowych amortyzatorach, ktore juz maja kilka lat i kilka wiekszych uderzen zanim zostwicie przod na asfalcie. Niestety Polskie drogi :doh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

wspolczuje... dziury w drodze sa, po marnowaniu jedzenia, rzecza, ktora mnie najbardziej wkurza :mad2:

 

bedziesz sie staral o zwrot kosztow od zarzadcy drogi?

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie bede o to walczyl. Zreszta powinienem chyba byl wtedy wezwac policje i spisac jakis protokol, a teraz to juz jest po temacie.

Chodzi mi tylko o to, zeby ludzie przyjrzeli sie blizej amortyzatorom w swoich e39, to sie moglo zdarzyc kazdemu i pewnie jeszcze wielu sie zdarzy. Amortyzory w e39 aluminiowe sa dobre na niemieckie autostrady ale w polsce moga pekac tak jak u mnie. Cale szczescie ze jechalem wolno i nic ostatecznie zlego sie nie stalo.

A swoja droga to mam nowe amorki :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle Ci oczywiscie nie życzę, ale nawet taki amor może być na naszych drogach za cienki

 

Zgadzam sie, ale za bardzo nie mam pomyslu co innego moglbym zalozyc? Mam tylko nadzieje ze stalowy kielich tak latwo sie nie urwie jak aluminiowy oryginal. Tak sobie myslalem ze moze by felgi z 16" zmienic na 15". Juz na prawde nie mam pomyslu, chyba trzeba jezdzic dalej i odkladac kase na kolejne remonty zawieszenia :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w takim przypadku człowiek powinien wezważ policję by porobiła zdjęcia, spisała protokół i pisać o odszkodowanie do zarządcy drogi. Dlaczego mamy płacić z własnej kieszeni !! polskie piekiełko z tymi drogami :mad2:

Niech moc (BMW) będzie z Wami :)


Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w takim przypadku człowiek powinien wezważ policję by porobiła zdjęcia, spisała protokół i pisać o odszkodowanie do zarządcy drogi. Dlaczego mamy płacić z własnej kieszeni !! polskie piekiełko z tymi drogami :mad2:

 

powinienem, ale tego nie zrobilem. A teraz to juz jest za pozno. Bardziej mnie martwilo co mi sie urwalo i zeby bezpiecznie wrocic na parking :D Az o tym zeby zadzwonic po policje zapomnialem. A druga sprawa to ze urwalem amorka na srodku Marszalkowskiej w Warszawie w godzinach szczytu :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinienem, ale tego nie zrobilem. A teraz to juz jest za pozno. Bardziej mnie martwilo co mi sie urwalo i zeby bezpiecznie wrocic na parking :D Az o tym zeby zadzwonic po policje zapomnialem. A druga sprawa to ze urwalem amorka na srodku Marszalkowskiej w Warszawie w godzinach szczytu :norty:

 

No wiesz kris, nie dziwię Ci się, że o tym zapomniałeś. Na pewno byłeś nieźle ... wzburzony lekko mówiąc :wink: i mogłeś zapomnieć o takim rozwiązaniu ...

Niech moc (BMW) będzie z Wami :)


Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Mi zdarzyło się to samo jadąc do pracy(też WaWa) i teraz trzeba zmienić dwa amorki i opony od razu bo zcieło mi jedną a są nowe(5 miesiecy) a miałem już sobie kupić nowe koła.... :cry2: :cry2: :cry2:
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim touringu tez wymianialem przod z tym ze wzialem sachsa no i jezdze na "balonach" 225/60/15 ale dzieki temu zawieszenie sie tak mocno nie zuzywa, jezdzielem chwile na 17tkach masakra :duh: po prostowaniu 2 sztuk odpuscilem

528iA Touring pali srednio:

http://images.spritmonitor.de/166705_5.png LPG/Pb95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie amortyzatory sa lepsze od BILSTEIN?

Sachsy kolego idą na oryginał i ja własnie takie zakupiłem wczoraj pszyszły 750zł obydwa wtraz z odbojami i kielichami - koszty wraz z wysyłką, ponoc bildsteiny są nieco twardsze, ja wolałem oryginały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/search.php?string=bmw+e39&us_id=3162463&country=1

 

kupiłem u tego gościa, namiary mam z forum tutaj, koles ma ponoc najtaniej i faktycznie, przejrzyj jego komentarze, nie ma zadnych negatywow. Wysyłka szybka i profesionalna, w pudelkach Sachcsa wszystko oryginał w kazdym pudelku jeszcze wizytówka chyba Jar-Car to Jego firma, naprawde profesionalnie. Sam nie mam konta na Allegro, ale zadzwonilem do niego i mowil ze nie ma sprawy wysle zapobraniem, naprawde polecam. Amortyzatory przód komplet wraz z odbojami o osłonami 710 plus koszty wysyłki lacznie 754 chyba jakoś tak bo zamowilem kuriera chcialem szybko. Wyslal w sobote kurierem a w pon juz było w tygodniu pewnie byłoby nastepnego dnia. Polecam. zobacz ma tez inne czesci zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten z allegro jest tak samo pewny jak ten w InterCarsie :) popytaj kolegów ale zajrzyj w temat na forum o: "amortyzatorach Sachs z allegro", tam w temacie sie panowie wypowiadaja, po przeczytaniu wątku zakupiłem u tego Pana z allegro i powiem, ze towar w 100% pewny a nie każdy ma upust w InterCarsie. Tutaj jak widać dostepne dla każdego. Pozatym facet ma same pozytywy sprzedaje tylko markowe podzespoly zawieszenia Lemforder itp do bmw i innych marek. Zobacz jego aukcje warto,a sadze, ze jak nie ma wystawionego czegoś to i tak posiada w ofercie, prowadzi sklep z częsciami i moze zamowic jak sie domyslam w dobrej cenie tak jak te amorki, które kupiłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek528 ten metaliczny dźwięk mogą wydawać skończone łożyska w kielichu gdzie montuje się amortyzator

 

Mozesz dokładniej wyjasnić o co chodzi jakie łozyska i gdzie sie znajdują itp. U mnie podczas przejazdu przez nierównosci niwielkie tez cos sie tłucze metalicznie jakby ktoś w garnek pukał czymś, juz był o tym temat i jedni mówili, ze to klocki sie obijaja, inni, ze niedokręcona osłona tarcz, ale u mnie tam wszystko na sztywno, a hałasuje jak sie jedzie np po kocich łbach wlasnie takim obijaniem metalicznym o jakie łozyska amorkow chodzi, bede wymienial amortyzatory teraz to moze i tam warto zajrzeć, któs moze nakreslić o co chodzi w temacie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.