Skocz do zawartości

ile oleju biora wasze bmki??


arj14

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli silnik jest w dobrym stanie to nie trzeba nic dolewać:) jeździ sie od wymiany do wymiany. Mój tds ma już sporo przejechane a oleju nic nie ubywa. BMW to nie fiat ze przy nowym silniku trzeba dolewać oleju jak to w książce serwisowej napisali :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ostatnio padła pompa i silnik się zagrzał - prawdopodobnie uszczelniacze stwardniały, bo zaczął puszczać dymka na zimnym silniku - coś tam musze dolewać, ale jeszcze nie wyczaiłem ile

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli silnik jest w dobrym stanie to nie trzeba nic dolewać:) jeździ sie od wymiany do wymiany. Mój tds ma już sporo przejechane a oleju nic nie ubywa. BMW to nie fiat ze przy nowym silniku trzeba dolewać oleju jak to w książce serwisowej napisali :duh:

 

to ze silnik bierze zero oleju wcale nie swiadczy o jego kondycji. Generalnie litr od wymiany do wymiany to jeszcze dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wymiany do wymiany (15-18 tys. km) i nic nie ubywa. Chociaż na zimnym silniku tez lekkiego dymka puszcza (przynajmniej obserwatorzy tak mówią) ale odziwo nic nie traci oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wymiany do wymiany (15-18 tys. km) i nic nie ubywa. Chociaż na zimnym silniku tez lekkiego dymka puszcza (przynajmniej obserwatorzy tak mówią) ale odziwo nic nie traci oleju.

 

Z rana to moze byc para wodna.

BMW 316ti N46B18A '04 - sprzedane

BMW 318ti M44B19 '98 - sprzedane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne ściemy.

Auta po 10 lat i więcej - na patelni 200tys km i więcej - a wy piszecie, że silniki nie zużywają oleju.

 

Nawet nowy silnik zużywa olej ze względu na swoją budowę i budowę pierścieni zgarniających.

 

Prawda jest taka, że każdy silnik zużywa olej i jest to rzeczą naturalną - przewidzianą przez producenta. W książkach serwisowych macie napisane jakie zużycie jest uznawane za dopuszczalne.

BMW zużywają więcej oleju ze względu na ich przeważnie ostre traktowanie.

Ja na 15tys km dolewam około 1L i nie jest to wynik zdumiewający, gdyż jest o wiele niższy od normy jaką podaje producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne ściemy.

Auta po 10 lat i więcej - na patelni 200tys km i więcej - a wy piszecie, że silniki nie zużywają oleju.

 

Nawet nowy silnik zużywa olej ze względu na swoją budowę i budowę pierścieni zgarniających.

 

Prawda jest taka, że każdy silnik zużywa olej i jest to rzeczą naturalną - przewidzianą przez producenta. W książkach serwisowych macie napisane jakie zużycie jest uznawane za dopuszczalne.

BMW zużywają więcej oleju ze względu na ich przeważnie ostre traktowanie.

Ja na 15tys km dolewam około 1L i nie jest to wynik zdumiewający, gdyż jest o wiele niższy od normy jaką podaje producent.

 

 

No to ja mam chyba zepsuty silnik bo ma 300tkm najechane i stan oleju sie nie zmiania :worried:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.