Skocz do zawartości

jaki silnik wybrać


seba r

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Jestem tu nowy ale mam nadzieję, że uzyskam od Was dobrą radę.

 

Noszę się z zamiarem kupna BMW serii 3 tylko nie jestem zdecydowany jeszcze na silnik, w grę chodzi 1.8 ti lub 2.0. Chodzi o rocznik 93-96. W chwili obecnej mam Opla Vectre 2.0 (136 KM) i chciałbym mieć podobną moc. Czy duża będzie różnica w spalaniu między 1.8 ti a 2.0. Nie będę zakładał gazu. Proszę o poradę.

 

pozdrawiam

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poleciłbym ci BMW 318is coupe(140KM), a jak chcesz sedana to 2.0!!!!!bo sedany BMW maja mniejsza moc niz wersje coupe!polecam 1.8is naprawde auto w sam raz do normalnej jazdy jak i sportowej!!!!!a co do spalania to nie pali ogromnie duzo , no ale tez nie mało!!!!! w silniku 1.8is to spalanie oscyluje miedzy 8 a 9 litrów przy ostrej jeździe!silnik 1.8is jest jak na ta moc ekonomiczny i ma dosc mocy jak na ta pojemnosc!!!!!POLECAM!!!!

POZDRO!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak chcesz sedana to 2.0!!!!!bo sedany BMW maja mniejsza moc niz wersje coupe

 

hmmmmmmmmm :jawdrop:

moze chodzilo Ci o to, ze kupeta jest lzejsza niz sedan i ten sam silnik lepiej "ciagnie" w kupecie niz sedanie ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mu pewnie o to, że w wersji sedan jest tylko 1.8i (116KM), a w wersji coupe występuje tylko 1.8is (140KM). Skrót myślowy (mam nadzieję!).

Sedany bmw e36 mają mniejszą moc TYLKO w odniesieniu do modelu 318 :dance:

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poleciłbym ci BMW 318is coupe(140KM), a jak chcesz sedana to 2.0!!!!!bo sedany BMW maja mniejsza moc niz wersje coupe!polecam 1.8is naprawde auto w sam raz do normalnej jazdy jak i sportowej!!!!!a co do spalania to nie pali ogromnie duzo , no ale tez nie mało!!!!! w silniku 1.8is to spalanie oscyluje miedzy 8 a 9 litrów przy ostrej jeździe!silnik 1.8is jest jak na ta moc ekonomiczny i ma dosc mocy jak na ta pojemnosc!!!!!POLECAM!!!!

POZDRO!!!!!!!!!!!!!

 

Tutaj się nie zgodzę :nienie: Z tego co kolega krzysiek napisał, spalanie średnie wynosi maks 9 litrów z ostrym butem...więc na trasie może spalić 7 litrów a w mieście 11...co jak dla mnie jest wynikiem z kosmosu...Jak silnik 1.8is (140 km) spali 7 litrów na trasie i 11 litrów w mieście przy ostrej jeździe :?: Zaznaczam iż mówię o ostrej jeździe tak jak kolega napisał...Jeżeli chodzi o normalną jazdę to taki wynik jest ok...Nie chcę tutaj nikogo ganić za błędne dane, ale sami forumowicze wiecie iż BMW przy ostrej jeździe lubi paliwko :norty:

 

Jednakże ja też poleciłbym Ci silnik 1.8is bo sam o takiej myślę...jest to kompromis pomiędzy osiagami, a spalaniem...

Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kolegą 6 garów jednak robi swoje ...

Spalanie napewno będzie wieksze niz w 1.8ti ( z tym ze te oznaczenie występuje w compactach) ale za to dziwięk 6cylindrow to jest to :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E36 sedan byly zarowno 318i jak i 318is

 

Upps...Faktycznie! :duh:

 

wiecznie to e30 chodzi mi po głowie jak zaklęte :roll:

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie fakt ze my posiadacze nie potrafimy sie przyznac co do spalania naszych bmw moje 1.8 przy ostrej jezdzie w miescie potrafi wypic 11-12 litrow i nikt mi nie powie ze nie a na trasie rzeczywiscie w 8 mozna sie zmiescic takze is podejrzewam ze troche wiecej lyknie rozbieznosc jest duza ale tak to juz jest bmw lubi paliwo i tylko od ciebie zalezy ile bedzie palic od stylu twojej jazdy w rzeczywistosci 2.0 moze spalic mnie niz jeden osiem zalezy jak kto jezdzi jezeli sie myle to niech mnie ktos poprawi
liczy się tylko aby wsiąść i jechać a czy to ważne gdzie!!! ważne czym (BMW)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mu pewnie o to, że w wersji sedan jest tylko 1.8i (116KM), a w wersji coupe występuje tylko 1.8is (140KM). Skrót myślowy (mam nadzieję!).

Sedany bmw e36 mają mniejszą moc TYLKO w odniesieniu do modelu 318

 

O to mi własnie chodziło!!!!!!! a niemówie juz o silniku 1.6 bo to nie bardzo zadowala!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te odpowiedzi. Uściślę że chodzi mi właśnie o 1.8 (140 KM) i 2.0 (150) w wersji coupe. Nie bardzo daję wiarę w spalanie w granicach 10 l, moje obecne auto Opel Vectra spala 10-11 l przy spokojnej jeździe (136 KM). A może powiecie mi na co zwracać uwagę przy zakupie takiego auta, i czy mam się bać automatu w takim roczniku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ja polecam jednak 2.0, sama kultura pracy, rozrzad na lancuszku, to juz cos lepszego niz 4 cylindry, spalanie jak tak czytalem po forum moze byc podobne, ale przeciez nie kupujemy nowego auta, trafisz na dobre 2.0 to moze palic ci nawet mniej niz zjechany 1.8, tak wlasnie mialem z moimi e36, 2,5 jest ekonomiczniejsze od 2.0 co mialem ale tylko dlatego ze silniczek jest rewelacja,

w 2.0 sprawdz jak tam vanos dziala, czesto tez slychac juz prace lancucha rozrzadu - napinacz do wymiany, to tyle moge powiedziec:) powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te odpowiedzi. Uściślę że chodzi mi właśnie o 1.8 (140 KM) i 2.0 (150) w wersji coupe. Nie bardzo daję wiarę w spalanie w granicach 10 l, moje obecne auto Opel Vectra spala 10-11 l przy spokojnej jeździe (136 KM). A może powiecie mi na co zwracać uwagę przy zakupie takiego auta, i czy mam się bać automatu w takim roczniku?

 

Jeden kolega doradził Ci silnik 2.0 l i wydaje mi się,że to jest chyba dość dobry wybór...ja też marzę o 6 cylindrach,ale od paru już mechaników słyszałem że w tym silniku lubią pękać głowice...więc zwróc uwagę na ten szczegół przy kupnie...poza tym oczywiście zaobserwuj wycieki, sprawdź czy sprzęgło jest sprawne,oraz drobne szczegóły,takie jak:czy obroty nie falują,czy zapala za pierwszym razem,czy na ciepłym silniku odpala bez problemu,czy tarcze nie są krzywe...generalnie sprawdź wszystko :cool2: Co do automatów,to nic Ci nie poradzę,bo mimo iż jeździłem samochodami z takimi skrzyniami (nie lubię automatów) to nie miałem żadnego w eksploatacji więc nie wiem...

Edytowane przez MaatOhewetBi
Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam jednak 2.0, sama kultura pracy, rozrzad na lancuszku, to juz cos lepszego niz 4 cylindry

 

Tylko M40 były na pasku. potem wszystko to łańcuch.

Dźwięk owszem super w 6 garówce a jeśli chodzi o kulturę pracy to mam to gdzieś bo podczas jazdy nawet o tym nie myślę.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał Ja poleciłbym ci BMW 318is coupe(140KM), a jak chcesz sedana to 2.0!!!!!bo sedany BMW maja mniejsza moc niz wersje coupe!polecam 1.8is naprawde auto w sam raz do normalnej jazdy jak i sportowej!!!!!a co do spalania to nie pali ogromnie duzo , no ale tez nie mało!!!!! w silniku 1.8is to spalanie oscyluje miedzy 8 a 9 litrów przy ostrej jeździe!silnik 1.8is jest jak na ta moc ekonomiczny i ma dosc mocy jak na ta pojemnosc!!!!!POLECAM!!!!

POZDRO!!!!!!!!!!!!!

czyli krzysiek88333 chce powiedziec ze 2.0 litry jest słabsze niż 1.8is tak bo z tego co napisal to własnie to wynika pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jak zalerzy ci na spalaniu i chcesz miec dobre osiagi wybierz 318iS. W sedanie niema tego silnika wiec 318i, chyba ze masz wiecej pieniadzy na paliwo wybierz 320i silnik bardzo dobry o ladnym brzmieniu i osiagach ale spalanie ma bardzo duze(mi w budzie e34 potrafil 18lpg lyknac)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jak zalerzy ci na spalaniu i chcesz miec dobre osiagi wybierz 318iS. W sedanie niema tego silnika wiec 318i, chyba ze masz wiecej pieniadzy na paliwo wybierz 320i silnik bardzo dobry o ladnym brzmieniu i osiagach ale spalanie ma bardzo duze(mi w budzie e34 potrafil 18lpg lyknac)
kowi ale 520 tyle ci paliłą to takiemu koleśiowi omega 3.0 tyle pali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jak zalerzy ci na spalaniu i chcesz miec dobre osiagi wybierz 318iS. W sedanie niema tego silnika wiec 318i, chyba ze masz wiecej pieniadzy na paliwo wybierz 320i silnik bardzo dobry o ladnym brzmieniu i osiagach ale spalanie ma bardzo duze(mi w budzie e34 potrafil 18lpg lyknac)
kowi ale 520 tyle ci paliłą to takiemu koleśiowi omega 3.0 tyle pali

 

Niewiem moze to był taki egzemplarz ale tyle palil, fakt ze to przy ostrej jezdzie w duzym miescie tyle bral. Bo w trasie palil jakies 11lpg. Sprzedalem i kupilem czterocylindrowke w budzie e36 i pali przy takiej samej jezdzie w miescie 12-13LPG ale ten dzwiek to juz nie to :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli krzysiek88333 chce powiedziec ze 2.0 litry jest słabsze niż 1.8is tak bo z tego co napisal to własnie to wynika pozdro

koles slepy jestes czy co ???????? chodziło mi czytaj dokładnie posty silnik 1.8is ma 140kucy(w coupe) a w sedanie 115 (no byly tez sedany z 1.8is ale ciezko znaleźc) !!!!!!!! to jak kupowac sedana to lepiej 2.0 bo wtedy ma sie 150 kucy !!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak proponował 2.0. Sam mam 4 cylindry, ale jakbym teraz kupował ty tylko R6. Co 6 clindrów to nie 4. Ja jak usłyszałem to od razu sie zakochałem :mrgreen: Sa też jednak minusy - spalanie, wiecej swiec, kabli, oleju itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie musisz się nastawiać na jeden silnik. Skoro nie masz "pożądanego" to szukaj w dwóch silnikach. Niech kryterium wyboru będzie stan techniczny/wyposażenie(wedle uznania)/kolor(? :) ). Najważniejsze aby był zadbany, trafisz na zadbanego to z obydwu silników będziesz zadowolony. Trafisz na bubel to na obydwa będziesz klnął. BMW nie produkowało ślamazarnych aut.
"... Jednością Silni, Rozumni Szałem... "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.