Skocz do zawartości

Ocynk? Jak to z nim jest?


bieniu3000

Rekomendowane odpowiedzi

Juz E30 po liftingu bylo czesciowo cynkowane. E36 jest cynkowane jak najbardziej, bezwypadkowe nie powinno rdzewiec nawet przez kilkanascie lat (poza oczywiscie uszkodzeniami od np. kamieni).

Niedawno byl podobny temat:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=387419&highlight=#387419

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E36 jak najbardziej ocynkowane,ale gdy samochód jest po przejściach i do tego nie fachowo naprawiony,to nie ma się co dziwić,że rdza się pojawia.Do tego jeszcze dochodzi sól na drogach w zimie.

U mnie nie ma ognisk korozji,być może dlatego,ze samochód sprowadzony z płd. europy ,z kraju ,w którym nie ma zimy takiej jak u nas więc nie był narażony na działanie soli.Na lakierze są niestety odpryski od kamieni, i muszę w najbliższym czasie sie tym zająć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Cos tam musi byc zrobione bo jak ostatnio walil grad wielkosci 0,5 cm to bylem o krok od polozenia sie na aucie w celu ochrony zostalem skutecznie powstrzymany nawalnica sie skonczyla a na aucie ani sladu uszkodzen uff :mrgreen:
Orginał to orginał reszta to po prostu szpan...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam odniedawna e 36 i sladu rdzy niema na niej chociaz delikatnie byla bita ale kupiona juz byla zrobiona a wlasciciel dbal o nia bo kazdy odprysk czy wieksza ryska byly zaprawione lakierem

po wizycie u mojego lakiernika stwierdzil ze lakier jest w bardzo dobrym stanie wiec sprawdza sie przyslowie jak dbasz tak masz

ja juz mam tez bzika na punkcie mojej buni :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak. No i dach. Nawet wiem juz gdzie sa laczenia blach na aucie czyli najslabesze punkty samochodu w kwestii korozji. Blacha tam ejst troche przegrzana i dlatego tam wlasnie sie to robi. A mianowicie jest to miejsce przy lampie na tylnym blotniku gdzie jest taki rowek pod lampa. No i przy drzwiach nad samym progiem.

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.