Skocz do zawartości

jaki olej


darioon

Rekomendowane odpowiedzi

panowie dolaczam sie do tematu nie wiem jaki mam wlany olej w silniku 1.8 a chce zmienic czy jezeli jest wlany mineralny to jak naleje pol syntetyku to bedzie ok samochod z grudnia 1992 pozdrawiam
liczy się tylko aby wsiąść i jechać a czy to ważne gdzie!!! ważne czym (BMW)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak napisałeś to jest oczywiście prawdopodobieńswo że trochę Ci wypłuka silnik. Z drugiej strony jesli auto przyjechało z za granicy to małe prawdopodobieństwo że ktoś tam jeździł na mineralnym i to na dodatek w M40.

Ja jak zawsze polecam ze swojej strony Castrol Magnatec 10W-40.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spala Ci olej? Musisz dolewać,czy stan masz ok?

Jak jest ok i nie stukają zawory to śmiało lej półsyntetyk,nie zaszkodzi raczej.

Poza tym sam nie wiesz,jaki masz olej :) A może nie masz minerala, tylko właśnie półsyntetyk :)

Ja miałem minerala,zalałem półsynt i jeżdżę. Jak silnik zdrowy to bez obaw lej!

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem wlasnie jaki mam olej wlany a poprzedni wlasciciel to wogole nie wnikal na czym jezdzil i nawet oleju nie zmienial ale motor nie stuka chodzi ok a mam pytanie oco chodzi z tym przeplukaniem silnika jak naleje pol syntetyka
liczy się tylko aby wsiąść i jechać a czy to ważne gdzie!!! ważne czym (BMW)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie oco chodzi z tym przeplukaniem silnika jak naleje pol syntetyka

 

Chodzi o to że półsyntetyk jest rzadszy od mineralnego i po zmianie może Ci wyciekać przez uszczelki, silnik może zacząć łykać olej i silnik zacznie pracować głośniej.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mineral może zaszkodzić, ale niekoniecznie musi. Jest generalnie niezalecany dla silników z hydrauliką zaworową(a takowy właśnie posiadasz). Moim zdaniem nie ma co się bać lania 10W-40, a tak jak kolega powiedział Castrol Magnatec jest b.dobry (wiem,bo miałem :) )

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no juz lykam to co radzicie a moze zeby nie ryzykowac to minerala zalac co wy na to czy mineralny moze zaszkodzic albo cos takiego

 

Dużo na foru m jest wypowiedzi że do silnika M40(taki masz :wink: ) olej mineralny jest zły bo zapychają się jakieś tam magistrale olejowe(nie znam się bardzo na tym) i siniki padają. Lej ten półsyntetyk. Na 98% będzie dobry. Na minerala zawsze zdążysz się przesiąść. Jak już napisałem wyżej polecam Castrola Magnatec 10W-40.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja też mam pytanie, u mnie został jakieś 5k km temu zalany olej Ford 5W30 półsyntetyk, czy na tym oleju można spokojnie jeździć w lecie?? Może pytanie naiwne, ale spotkałem się z opiniami, że to olej przeznaczony na zimę. Wiem, że jest rzadszy od 10W40, szybciej podciąga go pompa i daje w sumie mniejsze opory, ale czy można bez obaw jeździć na nim w lecie w większości po mieście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i panowie zalalem castrola 10w40 i wszystko wporzadku i jakby silnik ciszej chodzil troszke takzejeszcze raz dziekuje za pomoc i wszystkich pozdrawiam
liczy się tylko aby wsiąść i jechać a czy to ważne gdzie!!! ważne czym (BMW)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.