Skocz do zawartości

Czujnik cofania


gregor33

Rekomendowane odpowiedzi

Typowe zachowanie przy padniętym czujniku to ciągły pisk przez ok. 3 sekundy po włączeniu wstecznego, potem dźwięk powinien się wyłączyć. Najprościej można obadać to "na słuch" - włączasz zapłon, wsteczny i przykładasz ucho do każdego z czujników. Podczas pracy wydają one charakterystyczne dźwięki, takie cichutkie cykanie. Jak któryś jest walnięty to będzie zachowywał się inaczej, np. milczał. Oczywiście podczas sprawdzania musi być cisza i spokój, w miejscu ruchliwym wiele nie sprawdzisz.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten problem u siebie :( Było dobrze i w pewnym dniu [BAD]... Włączam wsteczny kilka sekund biszczy i potem cisza .... Musze sprawdzić czujniki ;) ps.jaka jest cena takiego czujnika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis BMW - ponad 4 stówy (!), Allegro - 100-120 i obecnie są. Do siebie szukałem przez 3 miesiące, bo akurat nikt nie sprzedawał. Do E36 podchodzą też z E38 i E39.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ale jaja, też mam ten problem z piszczeniem i doczytałem w instrukcji, że oznacza to jakąś usterkę tego systemu cofania, już miałem się z elektrykiem umawiać i dać mu zarobić ;) a dzięki temu co napisaliście sam dziś posłuchałem czujników i nawet działająca nieopodal szlifierka nie przeszkodziła w znalezieniu winowajcy - wygląda na to że padł jeden z sensorów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem na allegro czujniki cofania do beemek: http://allegro.pl/item213794713_czujnik_cofania_bmw_oryginalne_pdc_e39_e38_e36_e46.html

 

ale mam dylemat; na moim niesprawnym czujniku jest numer 6902180, a u tego gościa na allegro są czujniki z numerami 6902182 albo 6902181. Czy mogę założyć taki czujnik czy koniecznie muszę szukać czujnika z identycznym numerem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odgrzewam temat. Też muszę kupić czujnik i nie wiem czy ta numeracja ma jakieś znaczenie czy można brać " jak leci" ;)

W moim przypadku podobno ma: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=56094

 

nigdzie nie mogę tego znaleźć więc w desperacji napisałem maila do ASO i odpisali mi, że jeden taki czujnik w moim przypadku to koszt niespełna 300 zł :shock: Więc szukam dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

też mam czasami ten problem, raz działa wszystko ok, a nieraz jak wrzucam wsteczny to wyje ciągle mimo że nic nie ma z tyłu.

wymienia się tylko uszkodzony sensor, wszystkie czy moze jeszcze cos?

tylko 1.8 ale daje rade;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej jest napisane jak sprawdzić który sensor wysiadł, ja tak zrobiłem i dla pewności zamieniłem miejscami zepsuty z jednym z działających, żeby się upewnić czy to nie jest wina np. przerwanego kabelka, itp. Wyszło na to, że to tylko sensor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odgrzewam znowu bo ... wymieniłem uszkodzony czujnik ale niestety dalej mi nie działa :( . Włączam wsteczny i wciąż jest tylko 3 sek pisk i dalej cisza czujniki nie dzialają. Sprawdziłem i jak jest włączony wsteczny to wszystkie 4 czujniki wydają te charakterystyczne ciche " trzaski" jak się ucho przykłada. Co to może być? Gdzie dalej szukać?Wiecie może który bezpiecznik odpowiada za to ustrojstwo???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Też miałem problem z czujnikami. Okazało sie że dwa nie działały, wymieniłem je i jest ok.

Ale mam pytanie czy dzwięk ostrzegający zbliżanie się do przedmiotu powinien wydostawać się z różnych głośników czy tylko z jednego?

U mnie pikanie jest tylko w jednym głośniku a słyszałem że jest tak że jak zbliżam sie do czegoś z prawej strony to dzwięk powinien wydostawać się z prawego głośnika. Jak to jest? Czy może to występowało w nowszych modelach? Posiadam E46 330D 2000r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.