Skocz do zawartości

przednie reflektory -regeneracja


dobrychlopak1984

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam e36 1996 sedan i przednie lampy z podwojnym odblyśnikiem, bez soczewek.. i poprzedniemu wlascicielowi chyba strzelila zarowka w srodku bo na odblysniku jest brazowa przypalenizna ,starsznie mi to sie nie podoba. Myslalem nad demontarzem i wyczyszczeniem np pasta tempo od srodka odblysnika, a po 2 nie wiem czemu w srodku klosza jest pelno kurzu..

-jak zdemontowac reflektor ?

-jak wyjac odblysnik ?

-i po otworzeniu klosza bede musial .skleic? jak tak to czym.

prosze o pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mam to samo, patrząc na takie lampy u innych jest to samo to chyba taka przypadłość tych lamp,

demontaż jest bardzo prosty, próbowałem to wyczyścić chyba wszystkim, włącznie z pastą tempo, nie da rady, tylko jeszcze porysowałem ten plastik.

 

pytałem, nie da rady dokupiś tego samego elementu, jedynie komplet ze szkłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam to samo. Jesli macie lampy ZKW to bezproblemowo kupicie całe szkła na allegro, koszt jednego 100zł. Jak macie Boscha tak jak ja to niestety czeka was wymiana calych lamp :mad2: Kupiłem na allegro całe lampy "jak nowe" koles mi wyslal taki szajs ze slabo. zgłosiłem na policje i oczywiscie prawo jest po stronie oskarżonego :duh: :duh: :duh: Brak słów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić samo szkło - koszt to ok 90zł/szt. Odbłyśników NIE WOLNO czyścić nawet szorstką szmatką a tym bardziej pastą tempo. Jest możliwa regeneracja odbłyśnika polegająca na ponownym lakierowaniu i naparowaniu aluminium, koszt tej usługi to 70zł od lampy (nie wiem na pewno czy nie od odbłyśnika ale chyba cała lampa). Poniżej link do aukcji, firma robi to wysyłkowo.

 

http://allegro.pl/item206607282_reflektory_regeneracja.html

 

mam nadzieję że pomogłem :wink:

www.turboBMW.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypalenia i zżółcenia szkieł występują tylko na plastikach (niestety to przypadłość BMW). Nie wyczyścisz tego niczym bo światło z lampy rozkłada plastik i robi się on kruchy a zółty odcień przenika w głąb tworzywa i jest nie do wyeliminowania. Pozostaje tylko wymiana wenwętrznych szkieł na szklane. (są na allegro). Rozbiórka lamy to prosta rzecz więc każdy sobie z tym poradzi. Można je tylko przeczyścić. Trochę to pomaga ale nie zlikwiduje przypaleń szkieł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypalenia i zżółcenia szkieł występują tylko na plastikach (niestety to przypadłość BMW). Nie wyczyścisz tego niczym bo światło z lampy rozkłada plastik i robi się on kruchy a zółty odcień przenika w głąb tworzywa i jest nie do wyeliminowania. Pozostaje tylko wymiana wenwętrznych szkieł na szklane. (są na allegro). Rozbiórka lamy to prosta rzecz więc każdy sobie z tym poradzi. Można je tylko przeczyścić. Trochę to pomaga ale nie zlikwiduje przypaleń szkieł.

 

dokładnie tak jak napisał Paweel, przypalonych szkieł nie da się zregenerować, tylko wymiana

www.turboBMW.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że mówimy tu o plastikowych okrągłych wkładach świateł mijania, nie o odbłyślnikach, to oczywiste że mozna je co najwyżej przetrzeć miekką szmatka,

gdzie widzieliście takie szklane wkłady zamiast plastikowych,jestem bardzo zainteresowany

 

DAJCIE NAMIAR,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lampy bosha (bez soczewek) i tez mialem przypalone te okragle plastiki od swiatel mijania. Zakupilem sobie nowe, ale szklane :D w serwisie ktory regeneruje lampy. Koszt niewielki, lampy wygladaja jak nowe i juz napewno sie nie przypala. Z tym ze troche sie naszukalem... ale bylo warto :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ojciec dal swoje do regeneracji coprawda lamy od mercedesa vito ale fachowiec zrobile konkretie pierwsza liga bierze ok 120 zl od lampy w bmw troche gorzej finansowo to stoi bo chce ok 90 zl od oczka. Gosciu jest z poznania i naprawde niezle to robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm forum bmw-pomorze caly czas nie gada. Postaram sie jak najszybciej skontaktowac z kims z klubu z trojmiasta i dac wam ten namiar.

 

Z tego co pamietam to bylo w gdansku glownym na ulicy kartuskiej.. ale jaki nr to nie pamietam :mad2: nazwy zakladu tez nie.. ale wiem ze mieli strone internetowa.. no kurcze moze ktos zna ten zaklad?

 

A spalone mialem oczka od swiatel mijania - czyli zewnetrzne. Byly BARDZO MOCNO spalone - az dziury w srodku mialy.. jutro dam zdjecie jak wygladaja teraz te szklane - sa bardziej przezroczyste od plastikow.

 

Mam nadzieje ze koledzy mi odpisza i dam wam ten namiar...

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektory samochodowe, szkła reflektorowe, kierunkowskazy

tel. 0 58 303 31 41

 

80-138 Gdańsk, Kartuska 135c

pow.Gdańsk, woj. pomorskie

 

 

inforeflektory.gda.pl

- godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek: 9-17

sobota: 10-13

 

 

 

niech zyje google :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ze zdjeciem tez problem bo imageshack.us mikrzaczy... :duh: cale zycie pod gorke :|

 

 

edit:

 

udalo sie wreszcie.. jedyne zdjecie jakie znalazlem zeby bylo widac reflektory... jutro cykne fotke samego reflektorka zeby bylo wszystko ladnie widac :) ale nic dodac i nic ujac: szklane czyste i przejrzyste oczka :D

 

 

http://img379.imageshack.us/img379/5087/dsc01527ug1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.