Skocz do zawartości

328 - 6,5l/100km? Opowieści dziwnej treści, czy fakt???


SHAGGER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów. Podjechałem ostatnio do jednego z pobliskich komisów samochodowych i zatrzymałem dłużej wzrok na 328. Podszedł gość i zaczął opowiadać, że on takim kiedyś jezdził i że w trasie paliła mu 6,5 na 100km-oczywiście przy spokojnej jeździe. Hmmm.... zważywszy na fakt ze moja 318i na trasie z trudem szhodzi poniżej 8-miu :twisted: ,wiec zastanawiam się jak jemu udało się to osiągnąć i czy to wogóle możliwe, no i wreszczie ile pali 328 w cyklu mieszanym i w mieście :?: :?: :?:

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

moja e36 325 na trasie przy jezdze 100-120 z delikatnym obchodzeniem sie z pedalem gazu pali 7.5L. Jezdzac 140-200 pali 9-10 na trasie. W miescie przy normalnej jezdzie 11-12 a delikatnie obchodzac sie z pedalem gazu i zmieniajac biegi do 2,5tys obr spala 9.5-10L. 328 podobno spala troszke mniej, zapewnia lepsze osiagi ale silnik ma mniej wytrzymaly niz 325 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja swoją na trasie zeszłem nawet poniżej 7 litrów ale tak jak każdy pisze przy spokojnej jezdzie, ale nie zawsze tak się chce jechać, a po mieście też zależy od 9 nawet do 13 zależy od jazdy.

Miałem

E-30 316i

E-32 735i

E-36 320i

E-39 535 V8

E-46 330d

E-39 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najmniej u mnie wyszlo 7.2 ale to do bani jazda

 

sredni z trasy wychodzi okolo 8 litrow

 

150km trasa, jakies 30km na lotnisku rozne proby sprawnosciowe

 

i 200km trasa.

Wyszlo dokladnie 8.1

w miescie wciaga nawet 18 ;)

 

a zreszta nie po to kupilem 2.8 zeby patrzec na spalanie ;)

 

ile ma spalic tyle spali i koniec

slawo@antserwis.pl

gg 1041



PROJEKT SZYBKA ETA STAGE 2

http://img516.imageshack.us/img516/8284/113863664644f590e20953anv7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieniu moja tez przy oszczędnej jeżdzie na trasie spala 7,4l a przy pałowaniu 140-170km/h 9l/100km.W moiescie tylko mam pomiar przy ciezkiej nodze 12,5l.

Dlatego zmieniaj auto bo kupiułes bide,najgorszy,najbardziej paliwozerny silnik,bo oszczedzac chciałes,a oszczedzisz 1l benzyny a jaka róznica w jeździe.

Poczytaj o silnikach to się dowiesz ze wbrew temu co mówia teoretycy nigdy nie mający bmw z duzym silnikiem ile naprawde palą te duże silniki.

W duzym silniku jedziesz momentem i nie musisz pałować pedału gazu do podłogi,zeby przyspieszyć jak w 316 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzcie sobie prawdziwe spalanie, czyli tankowanie pod korek, jazda, wyliczenie przebiegu, tankowanie pod korek, wyliczenie spalania.

Wskazaniami komputera nie ma się co podniecać.

 

Moje E30 325i paliło w Warszawie od 12,5 do 15l, na trasie poniżej 9l/100km nie zszedł nigdy, nawet przy jeździe 90. Liczone z rzeczywistego spalania.

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje E30 325i paliło w Warszawie od 12,5 do 15l, na trasie poniżej 9l/100km nie zszedł nigdy, nawet przy jeździe 90. Liczone z rzeczywistego spalania.

 

W temacie jest mowa o silnikach M52, a to calkiem inny silnik niz stare M20 - spalanie ma DUZO nizsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieniu moja tez przy oszczędnej jeżdzie na trasie spala 7,4l a przy pałowaniu 140-170km/h 9l/100km.W moiescie tylko mam pomiar przy ciezkiej nodze 12,5l.

Dlatego zmieniaj auto bo kupiułes bide,najgorszy,najbardziej paliwozerny silnik,bo oszczedzac chciałes,a oszczedzisz 1l benzyny a jaka róznica w jeździe.

Poczytaj o silnikach to się dowiesz ze wbrew temu co mówia teoretycy nigdy nie mający bmw z duzym silnikiem ile naprawde palą te duże silniki.

W duzym silniku jedziesz momentem i nie musisz pałować pedału gazu do podłogi,zeby przyspieszyć jak w 316 :D

 

Nie no to ja już sie w tym temacie nie wypowiadam, jak mi 316 pali wiecej niz 323, 325 :duh: Z reszta co bym nie powiedzial to i tak zaraz zostane objechany. pozdro

 

P.S znajomy miał 325 i wiem ile to pali... Na komuterku se może pokazywać, ale jak lał po korek itd tak jak pisał PiotrJakub to wyszlo troszke wiecej w praktyce ...

Edytowane przez bieniu3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niewiem jak takie spalanie wam wychodzi bo mi w 323 po miescie nie moge zejsc ponizej 13 l choc zupelnie normalnie jezdze jak kazdym innym samochodem. Na trasie mi spalil 8 l i to przy bardzo wolnej jezdzie bo jechalismy na trzy samochody m.in 206 z silnikiem 1.1, tak ze w granicach 80-100km caly czas. A 325 to pila ile sie jej wlalo. Po miescie to spokojnie bez wysilku 15 l polykalo. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to spalanie w temacie jest to tylko i wylacznie spalanie przy jezdzie gorzej niz "emeryckiej" (stala predkosc w trasie 80-100km/h). Zobaczcie w instrukcji przy 90km/h spalanie bedzie okolo 7litrow - ale kto kupuje 323/325/328 aby muskac gaz....

 

Mi sie udalo kiedys 325i w trasie zejsc minimalnie ponizej 8 litrow - ale predkosc do max 110-120km/h i ciagle hamowanie silnikiem - po prostu na codzien nie da rady tak jezdzic...albo inaczej - nie ma sensu - nie po to sie kupuje R6 :mrgreen:

 

 

Porownania starego M20B25 do M52 jest nie na miejscu - te silniki swoje chleja (wiem bo mialem). Z grona M20 najekonomiczniejszy silnik w e30 to M20B27 - bardzo mile wspominam jazde z ETA pod maska :D

 

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieniu moja tez przy oszczędnej jeżdzie na trasie spala 7,4l a przy pałowaniu 140-170km/h 9l/100km.W moiescie tylko mam pomiar przy ciezkiej nodze 12,5l.

Dlatego zmieniaj auto bo kupiułes bide,najgorszy,najbardziej paliwozerny silnik,bo oszczedzac chciałes,a oszczedzisz 1l benzyny a jaka róznica w jeździe.

Poczytaj o silnikach to się dowiesz ze wbrew temu co mówia teoretycy nigdy nie mający bmw z duzym silnikiem ile naprawde palą te duże silniki.

W duzym silniku jedziesz momentem i nie musisz pałować pedału gazu do podłogi,zeby przyspieszyć jak w 316 :D

 

Nie no to ja już sie w tym temacie nie wypowiadam, jak mi 316 pali wiecej niz 323, 325 :duh: Z reszta co bym nie powiedzial to i tak zaraz zostane objechany. pozdro

 

P.S znajomy miał 325 i wiem ile to pali... Na komuterku se może pokazywać, ale jak lał po korek itd tak jak pisał PiotrJakub to wyszlo troszke wiecej w praktyce ...

Bieniu nie porównuj 325 do 323 czy 328 bo to inne silniki.323 i 328 to silniki M52 poczytaj na forach lub w necie to sie dowiesz ile palą i co to za silniki.Moje wskazania spalania,sa identyczne jak pokazuje komp i przy tankowaniu pod korek i sprawdzanie.Jak ktos miał bite auto i czujniki porąbane lub sam kompa zakładał to nie ma sie co dziwic ze ma inne wyniki.W pełnym OBC nawet co do dziesiatej pokazuje ile masz litrow w zbiorniku,wiec połaczyc to z licznikiem kilometrow i nic trudnego dla kompa obliczyc ile ubywa paliwa.Prosze nie piszcie głupot. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja w trasie przy utrzymaniu 120-140 pali 6-6.5 L/100km, przy 80 pokazuje 8 l/100km. Po mieście od tank do tank pokazuje 14 - 15 l (bardzo ciężka noga), w mieszanym 2x 160 km i miasto pokazuje 11 - 12 l, zbiornik wystarcza od 360 - 480 km

(Pb 98)

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, załóż magnetyzery gdzie tylko się da - a paliwa w zbiorniku zamiast ubywać przybędzie :duh:

 

...panowie powaga.

 

A najlepszym sposobem jest technika jazdy, ja (z ciekawości) próbowałem oszczędnie jeździć (jak baba do 70-80 tylko miasto) i po całym zbiorniku wyskoczyło 18,7, teraz jak zwyklę cisnę ostro i nie przekracza 15 (nie mam żadnych cudów techniki jakimi są magnetyzery, żadnych filtrów sportowych, i żadnego LPG)

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jak chcesz taniej jeździć to załóż gaz.

 

No i po zamontowaniu będziesz wiekszość czasu spędzał na regulacji / naprawie instalacji, a kiedy będą cię mieli już dosyć to powiedzą ci czym masz kręcić i sam będziesz się bawił z tym dziadostwem.

...a kiedy instalacja będzie chodziła już na tip-top, to skończy się silnik :twisted2:

 

Ja przekonałem się do gazu w kuchni kiedy szybciej woda na herbatę się gotuje niż na elektrycznej kuchence

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.