Skocz do zawartości

Jaki wlac olej do starej e30 ??? Prosze o porady


cygan20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 2 miesiace temu zakupilem e30. Samochod stal nieuzywany dlugo i byl troche zaniedbany,. Silniczek pali na dotyk super chodzi ale juz przy zakupie gosc mowil mi ze niedlugo trzeba bedzie szklanki wymienic. Wymienilem olej na nowy mineralny i szklanki zaczely cykac podczas jazdy. Wiec bede musial je wymienic. Jendak paru znajomych mechanikow powiedzialo mi ze to wina oleju jaki wlałem ze po prostu "dojebałem te szklanki". Tutaj moje pytanie czy wymieniac szklanki i popychacze od razu przy okazji a potem polsyntetyk wlac czy zalac polsyntetyk teraz w nadzieji ze cos sie poprawi. Samochod jest z 1984 roku ale super 0 oleju bierze suchutki super stan. Prosze o porady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie to nie szklanki a walek i dzwigienki padły :]

 

a co do oleju to polsyntetyk castrol magnatec 10/40

Jeśli po zaparkowaniu samochodu nie odwracasz się, żeby spojrzeć na swój samochód to znaczy, że kupiłeś złe auto :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez kluczyk 10 i odkrec klawiature i sprawdz sam czy walek nie jest wytarty

 

a jak silnik ci sie wkreca na obroty? tak powyzej 4,5 tys? jesli sa jakies problemy to prawdopodobnie walek i dzwigienki - ale zycze ci zeby to byly tylko szklanki :)

Jeśli po zaparkowaniu samochodu nie odwracasz się, żeby spojrzeć na swój samochód to znaczy, że kupiłeś złe auto :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co ja mam odkrecac.... w 2 zakladach u 2 znajomyuch mechanikow bylem i to sa szklanki na bank, na obroty super wchodzi ma moc caly czas taka jak powinna miec. Mi chodzi czy nic nie stanie sie jak polsyntetyka wleje o to mi chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.