• Reklama

Moje bmw nie chodzi na benzynie

Moderatorzy: mattiss, Nurek

Moje bmw nie chodzi na benzynie

Postprzez poli » 14 Maj 2007 09:22

Witam mam problem moje 325 24v lpg nie chodzi na benzynie :cry2: . Nie ma wolnych obrotów trzeba dodawać i ujmować gazu żeby weszła na obroty, a z tłumika bardzo się kopci, :jawdrop: co to może być? Na gazie chodzi normalnie. Bardzo prosze o pomoc.
Jest dobze ale może być lepiej ;]
poli
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 14 Maj 2007 08:43
Miejscowość: Lipsko

Postprzez iwona-lublin1 » 14 Maj 2007 15:54

mam podobny problem, a w zasadzie miałem. mam 318 is i też ciągle jeździłem na lpg az do momentu jak sie dowiedziałem ze trzeba raz na jakiś czas polatac na benzynie, zeby wtryski przeczyścić.Raz na tydzien przegonie go na benz i jest tip top. W bmkach komputer sie sam uczy, tak mi powiedział gość z serwisu bmw, jak bedzie sie długo jezdzic na lpg to moze przestac latac na benz i to na dobre. więc benzynka i ognia; :mrgreen:
IVI
iwona-lublin1

Dołączenie: 19 Kwi 2007 20:17
Miejscowość: Lublin
Moje BMW: e36 compact

Postprzez pawel_e30 » 14 Maj 2007 15:58

U mnie też na benzynie się dławi i kopci. A na gazie słysze jak sobie cichutko pompa paliwa szumi :| Mam 3 litry benzyny w zbiorniku aktualnie, bo odpalam na benzynie (od razu odpala, a na gazie trzeba kręcić kilka sekund). Może kiedyś spróbuję go przedmuchać troche na perolu :)
pawel_e30

Dołączenie: 13 Lis 2006 08:24
Miejscowość: Wejherowo

Postprzez BARTIG » 14 Maj 2007 18:39

bo gaz jest do kuchenek i zapalniczek :mrgreen:
"Życie jest usłane różami...
Image
...ale nie ma róży bez kolcy... "
BARTIG

Dołączenie: 22 Lut 2007 14:16
Miejscowość: Sosnowiec / Wwa

Postprzez ircowiec » 14 Maj 2007 18:50

po pierwsze wlejcie sobie dodatek do benzyny do czyszczenia wtryskow dostepny na kazdej praktycznie stacji za niewielke pieniadze a silnik cza przegonic od czasu do czasu bo gaz wysysza ja u siebie w bejcy nie mam mozliwosci odpalenia bezposrednio na gazie zawsze benzyna 1500 obrotow i sie przelacza na gaz
A co do ciebie Poli zaczol bym od czyszczenie przepustnicy i silnika krokowego jak nie pomoze sprawdzil bym wtryski moze ktorys masz zapieczony i nie pali na wszystkie gary silniczek krokowy bedzie mial jakis maly paprok wieksy osad w srodku i nie bedzie sie domykal do konca i zaczyna sie cyrk
ircowiec

Dołączenie: 14 Maj 2007 10:08
Miejscowość: Śląsk

Postprzez ircowiec » 14 Maj 2007 18:54

pawel_e30 napisał(a):U mnie też na benzynie się dławi i kopci. A na gazie słysze jak sobie cichutko pompa paliwa szumi :| Mam 3 litry benzyny w zbiorniku aktualnie, bo odpalam na benzynie (od razu odpala, a na gazie trzeba kręcić kilka sekund). Może kiedyś spróbuję go przedmuchać troche na perolu :)

jezdzij nareszcie bezyny jezdzij 3 lity paliwa na taki zbornik to same dno niech zasie wszystkie brudy z baku i bedzie klopot albo uklad paliwowy niech sie zapowietrzy a odpalanie na gazie pierwszy krok do bummmm
dlatego nikt nigdzie i zaden producent instalacji ni zaleca wrecz odradza odpalnie na gazie jakis feler gromadz ci sie gaz odpalasz na gazie dodajesz mu dodatkowa dawke gazy iska i reszte sobie sam dopisz :D
ircowiec

Dołączenie: 14 Maj 2007 10:08
Miejscowość: Śląsk

Postprzez pawel_e30 » 14 Maj 2007 19:12

Na gazie odpalałem przez miesiąc na początku użytkowania samochodu. Teraz odpalam na benzynie. Poza tym myślę, że wyolbrzymiasz ircowiec ;)
pawel_e30

Dołączenie: 13 Lis 2006 08:24
Miejscowość: Wejherowo

Postprzez poli » 15 Maj 2007 16:09

Mam pytanie a jak sprawdzić czy silniczek krokowy prawidłowo działa? :doh:
poli

Postprzez poli » 17 Maj 2007 14:52

mam problem dobrałem się do wtrysków przy wyjętych ale podłączonych wtryskach przekręciłem kluczyk okazało się że 1 wtrysk cały czas podaje paliwo, jak odłączyłem wtyczkę wtrysk zamknął się i paliwo już nie leciało. Moje pytanie brzmi następująco, czego może być przyczyna ze wtrysk otwiera się i podaje paliwo? :doh:
poli

Postprzez cn_igi » 17 Maj 2007 20:27

ja wiem czy przesadza , auto powinno sie odpalac na benzynie
cn_igi

Dołączenie: 11 Maj 2006 22:42
Miejscowość: Radom
Moje BMW: E-30 316i,E-36 316i, E-36 325i,E-46 328i,E-39 523i,E-38 740i,E-32 730i,E-36 320i

Postprzez poli » 24 Maj 2007 00:08

poli napisał(a):Witam mam problem z BMW 325 24V lpg, moje bmw nie chce chodzić na benzynie jak już zapali to nie chce wejść na obroty trzeba dodawać i ujmować gazu jak się wciśnie pedał gazu do oporu to schodzi z obrotów. Nie wiem dlaczego strzela na benzynie wyciągnąłem wtryski przy wyjętych wtryskach przekręciłem kluczyk okazało się ze jeden wtrysk podaje paliwo cały czas ( cały czas przy przekręconym kluczyku jest otwarty) jak wyciągnę wtyczkę od wtrysku to wtrysk się zamyka i paliwo nie leci czego to może być wina :?: Komputer :?: Czy cos innego, czemu strzela na benzynie :?: Na gazie chodzi ok. proszę o pomoc :modlitwa:
ma ktos jakis pomysł co do tego
poli

Powróć do Ogólnie o BMW serii 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość