Skocz do zawartości

[ E60 ] xenon adaptacyjny


osator

Rekomendowane odpowiedzi

xenon adaptacyjny dziala :

 

- kiedy swiatla wlaczane sa na automacie

- skreca lewa i prawa lampa w ta strone w ktora krecisz kierownica

- np jesli masz blad modulu skretu to moze mrugac dioda zielona przy wlaczniku swiateł

- ja mialem taki motyw u siebie ze skrecala tylko prawa lampa i mrugala mi dioda przy wlaczniku swiatel. wymienilem modul skretu w lewej lampie . dioda przestała mrugac a adapracja zaczeła działac

Raz BMW / / / Zawsze BMW http://img528.imageshack.us/img528/4160/motorsporticon0ms.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osator byc moze zauwazyles tylko ze prawa lampa idzie w prawo a lewa jest w miejscu. poczym koła w lewo a tobie prawa lampa stoi w miejscu a nie zauwazyles ze lewa sie przemiescila ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osator byc moze zauwazyles tylko ze prawa lampa idzie w prawo a lewa jest w miejscu. poczym koła w lewo a tobie prawa lampa stoi w miejscu a nie zauwazyles ze lewa sie przemiescila ??

 

napewno nie dziala lewa lampa, prawa sie skreca a lewa nie.

mam samochod jeszcze na gwarancji, ciekawe czy to uznaja? jak podjade do serwisu to dam znac co i jak.

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
osator byc moze zauwazyles tylko ze prawa lampa idzie w prawo a lewa jest w miejscu. poczym koła w lewo a tobie prawa lampa stoi w miejscu a nie zauwazyles ze lewa sie przemiescila ??

 

napewno nie dziala lewa lampa, prawa sie skreca a lewa nie.

mam samochod jeszcze na gwarancji, ciekawe czy to uznaja? jak podjade do serwisu to dam znac co i jak.

dzieki

 

Cześć,

 

osator, pamiętaj że kąt skrętu obu lamp nie jest taki sam. prawa lampa skręca o ok. 15 stopni a lewa o ok. 8 stopni, więc może to jest wyjasnienie. Mam dokument pdf wyjaśniejący jak działa ten system, jeśli jesteś zaintresowany daj znać.

 

Pozdrawaim,

 

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli układ jest uszkodzony, to z pewnością będzie migać zielona dioda przy włączniku świateł !

Podejrzewam, że nie przeczytałeś dokładnie instrukcji w tym temacie ;)

Jesli nie dojdziesz sam do sedna, to pomogę. Ale na razie poczytaj :lol: .

Pozdrawiam

Zdzisiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Otóż zgodnie z opisem w instrukcji, tylko w trakcie jazdy lampy poruszają się zgodnie z kierunkiem zakrętu. Na postoju kręcą tylko od położenia neutralnego w prawo i z powrotem. Nie poruszają się w lewo.

W moim egzemplarzu też zauważyłem to na początku i sądziłem, że to sprawa usterki, która rzeczywiście istniała - uszkodzenie silniczka.

Po naprawie okazało się, że ten objaw nie ustąpił. Dopiero dokładniejsza lektura instrukcji przekonała mnie, że to tak ma byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż zgodnie z opisem w instrukcji, tylko w trakcie jazdy lampy poruszają się zgodnie z kierunkiem zakrętu. Na postoju kręcą tylko od położenia neutralnego w prawo i z powrotem. Nie poruszają się w lewo.

 

Gwoli wyjasnienia. Nie poruszaja sie w lewo podczas postoju aby nie oslepiac pojazdow nadjezdzajacych z naprzeciwka.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy!

:shock:

Jeśli pozwolicie to wyjaśnię.

 

Miałem takie same wątpliwości i okazało się iż...

W prawo to się skręcają oba, jednak prawy od razu a lewy powyzej 8 stopni.

W lewo to sie skrecaja oba rowno ale powyzej 25 km/h. by na postoju podczas skreconych kol nie oslepiac pojadow jadacych z przeciwka. I to tyle. :duh:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.