Skocz do zawartości

Jak wymienić gumowe poduszki tylniego zawieszenia kombi e39


blusmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie związane z tytułem.Czy może ktoś wymieniał poduszki tylnego zawieszenia w e39.Mam popękane gumy wewnątrz co podobno jest przypadłością tego modelu i muszę coś na to zaradzić.Generalnie mój znajomek już wymieniał te tuleje rozbierając całe zawieszenie tylnie łącznie z mostem.Jednak mam takie wrażenie patrząc pod samochodem że istnieje możliwość wymiany tych tuleii bez demontarzu wszystkiego.Być może się mylę.Proszę o poradę jeśli ktoś ma już ten problem za sobą.Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja wymienialem te poduszki i musze cie zmartwic ale trzeba to wszystko rozbierac, widzialem jak mechanik to robil wiec mowi sie trudno.

Skasowal mnie 300zeta ale warto bylo bo zupelnie inna jazda jest teraz.

RAZ BMW ZAWSZE BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem te poduchy w warsztacie u specy od BMW, ale nieautoryzowanym. Nie rozbierali całego tyłu, mieli specjalne ściągacze, jedna z poduch była mocno zapieczona i mieli z nią niezłą gimnastykę. Zapłaciłem 150zł za wymianę. Zastanów się czy nie zlecić tej wymiany warsztatowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Montego.Czy mógłbyś podać jakieś namiary gdzie to robiłeś.Być może bym skorzystał.Mieszkam we Włocławku a z twojego opisu wywnioskowałem że jesteś ze Zgierza.To nie daleko więc może skorzystam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie chodzi mi o poduchy od nivomatu.To nie stanowiłoby tak poważnego problemu.Chodzi mi o tuleje gumowe cztery sztuki którymi mocowane są sanki do karoserii.Napisałem poduchy bo we wszystkich ogłoszeniach gdzie one występowały tak były określane.Pozdro :? :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
witam.Jestem już szczęśliwym posiadaczem bmw kombi po wymianie tulei gumowych o których pisałem.Jazda jest całkiem inna.Autko trzyma się drogi i co najważniejsze nic już nie puka.Na dodatek wzbogaciłem się o nowe doświadczenie ponieważ robiłem to sam i dorobiłem do tego bdb przyrząd bez którego wymiana trwałaby niewspółmiernie dłużej.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.Sorki że tak późno wrzucam fotkę przyżądu ale jakoś nie miałem czasu Ale oto jest Może ktoś z tego skorzysta.A gdyby ktoś chciał takie cudo to mogę zrobić za 70 pln.Pozdrawiam http://www.bmw-klub.pl/forum/posting.php

Kurcze nie wiem jak wstawić zdjęcie więc wrzucę moją aukcję.[/img][/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam i dołączam się do tamatu.

Też chcę zmienić to poduchy i nie wiem jak się do tego zabrać. Byłem dowiedzieć się w sklepie z cześciami, który prowadzi również wymiany takich cześci no i widać że nie są zorientowani, bo niedość że chce wszystko rozkręcać, to chce jeszcze wszytko wymieniać tzn wszystkie gumy, swożnie i wachacze, które są razem z gumami. Na diagnostyce na szarpakach gostek twierdzi, że tylko te gumy do wymiany, a w tym warsztacie wzięli besie na podnośnik i na oko to, to, to do wymiany, wziął "breche" i jeszcze to, to, to :jawdrop: . Gdyby jeszcze amorki do wymiany w 5tyś bym się nie zamknął :mad2: . Jego zdaniem trzeba wymieniać wszystko albo nic, bo nie chce brać odpowiedzialności za to, że później coś się będzie działo.

Czy po wymianie tych poduszek trzema robić geometrię kół. A może ktoś z Was wie gdzie w okolicach Zielonej Góry podjęli się tej wymiany.

E39 TOURING - i nic mi więcej nie potrzeba (narazie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja zadaję takie trudne pytania, że pozostają bez odpowiedzi :doh: .

Głównie zastanawiam się, czy powymianie tych poduch, trzeba ustawiać zbieżność tylnej osi, czy Wy robiliście zbieżność po ich wymianie. Gostek z tego sklepu z częściami twierdzi, że zawsze trzeba robić goemetrię przy majsterkowaniu w zawieszeniu tym bardziej że to tylna oś napędowa. I oczywiście on dysponuje specjalnym sprzętem do geometri tej osi.

Proszę odpowiedzcie, bo nie wiem o co pytać mechaników, żeby mi żadnego kitu nie wduszali.

E39 TOURING - i nic mi więcej nie potrzeba (narazie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie.

Muszę u siebie wymienić te gumowe poduszki i przy okazji takrze amorki. Pojeździłem po okolocznych warsztatach tj. w Krośnie Odrz. no i nikt nie miał do czynienia z wymianą tych elementów w E-39 kombi, a już nie wspomne, że nikt nie ma odpowiedniego ściągacza do poduszek tylnej osi.

Chciałem się zapytać jak zabrać sięza wymianę tych części, czy wymiana amorków jest skomplikowana, co trzeba porozkręcać by wyjąc amortyzatory i poduszki na ośce, może ktoś zna jakiego linka, za ile kupywaliście te części i gdzie..

Może ktoś wie gdzie w okolicy Zielonej Góry można byłoby to zrobić bez większych problemów, mam na myśli mechanika lub warsztat, którzy już to robili.

E39 TOURING - i nic mi więcej nie potrzeba (narazie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
witam mam problem z tylnym zawieszeniem,kilka dni temu w czasie jazdy usłyszałem mały wystrzał z tyłu auta myślałem ze to koło ale jednak nie , po kilku godz postoju zauważyłem że tył auta od strony pasażera opadł i gdy chciałem zobaczyć co to jest po dostaniu sie od góry do poduszki poczułem charakterystyczny zapach powietrza z gumy po sprawdzeniu wężyków nigdzie nie było czuć tego zapachu tylko z góry poduszki,chciałbym sie dowiedzieć jak można szybko sprawdzić czy to akurat jest walnieta poduszka i jak można to szybko wymienic.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ja jestem na etapie przymiarki do owej wymiany, ale raczej na serwis stawiam, za wymianę 4 sztuk biorą 600 pln brutto, mają specjalny przyżąd, bez demontażu zawieszenia, a za 1 posuszkę, po dużm rabacie 220 pln (x4), przy wymianie z demontażem, trzeba doliczyć kompleksową geometrie tylnej osi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z kolegów tu na forum ma możliwość wypożyczenia specjalnego sciagacza do poduch... Nick'a nie pamiętam ale jak odnajdę to podam bo piszę z fona

 

EDIT o to namiary na kolegę memberlist.php?mode=viewprofile&u=51615

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.