Skocz do zawartości

POSZUKUJĘ KILKU ELEMENTÓW DO E-31


bemer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Jestem nowy na forum ,ponieważ moją ósemkę nabyłem dopiero tydzień temu.Od tygodnia poszukuję części do mojego samochodu i wyczytałem tu,że jest miedzy "NAMI" :D kilku naprawdę dobrze zorientowanych kolegów.jezeli ktoś byłby w stanie mi pomóc bedę bardzo wdzięczny.mam drobne braki wewnątrz auta.brakuje mi plastiku osłaniajacego lewarek zmiany biegów(mieszek skórzany mam) zmiejscem na przełącznik sport.oczywiście przełącznika też mi brakuje .zdobyłem juz chyba ze trzy ale żaden nie pasuje do mojej kostki.

jak już zdazyłem się zorientować na stronach realoem temat może byc ciekawy ponieważ wydaje mi się ,że mam cały lewarek od jakiejś innej wersji.ma on ułamane mocowanie linki wiec zamówiłem i odebrałem lewarek do 1990 roku 850i/ci ale niestety nie pasuje do mojego auta.mocowanie linki jest po prawej stronie a pozycjoner po lewej,a niestety u mnie w samochodzie jest odwrotnie-linka po lewej a pozycjoner po prawej.jak już wspomniałem sprawdzałem na stronach realoem i wychodzi mi na to ,ze albo samochód jest inny niż w papierach czyli 1994 850ci 326km albo ktoś zmienił wcześniej sam lewarek.

na moje oko wymiana samego lewarka raczej się nie uda(chociaz jeszcze nie probowałem)

może ktoś miał już takie problemy lub posiada wiedzę na ten temat .

ja sam prowadzę warsztat samochodowy i na temat motoryzacji naprawde wiele wiem ale zanim zakupiłem e-31 to widziałem ją tylko z daleka i to pewnie ze 4 razy,dlatego na jej temat nie wiem praktycznie nic.oczywiscie poza zawieszeniem itp. firma moja w tej dziedzinie w zasadzie się specjalizuje.

może wiecej rozpisywał się już nie będę ,poczekam czy wogóle moje wypociny kogos zainteresują i wtedy będę kontynuował.

aha,bardzo ale to bardzo pilnie poszukuję szyby czołowej mam strzaskaną i nikt wtakich firmach ja JAAN itp. niestety nic takiego niema.

pozdrawiam wszystkich iz góry dziękuje za zainteresowanie i ewentualną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię w naszym gronie.

Może zacznę tak ,jeśli zakupiłeś swoje e31 z woj śląskiego w kolorze czarnym,to skrzynia jest wymieniona z e32 i dlatego są takie problemy ,bo właśnie z e32 są montowane elementy odwrotnie.

Co do szyby przedniej jestem teraz na tym samym etapie i nowa szyba z ASO kosztuje 1790,zł,ale ja znalazłem firmę z Legnicy w której szyba kosztuje 670zł + 100koszty przesyłki.

O to e31 mi chodziło

http://img267.imageshack.us/img267/363/e31gvr6.jpg

http://img292.imageshack.us/img292/5746/e31kri8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.niestety to nie ta chociaż szkoda bo wygląda dużo lepiej i dlatego właśnie poszukuję jakiegoś sensownego kontaktu z kimś kto ma pojęcie o tych samochodach,bo chcę ją doprowadzić do ideału.ma piękny lakierek trochę gorsze felgi,chociaż alpina 17i zawieszenie nie najlepsze..powiem szczerze ,ze jeszcze nie niałem nawet mozliwosci wjachać na podnosnik i zobaczyć jaką on ma skrzynię.osobiscie wydaje mi się ,choć dziekuję za podpowiedź,że ten lewarek nie będzie taki jak w e-32 ani e-34 bo mam też 735 i ma taki sam lewarek jak w e-34 a e-34 sprzedałem(520i) dwa tygodnie temu,bo nie mogłem dojść do pożądku z elektroniką skrzyni i wszystko tam rozbierałem.na 100 procent miała pozycjoner z prawej strony.co prawda nie rozbierałem jeszcze 7-ki ale sprawdzę za radą,chociaż skrzynie ma starszą bo 4hp 22,a w piatce miałem 5hp 18.

tak czy tak mam problem bo jak tam ktoś nakombinował i faktycznie lewarek jest od tej 850ci po 1994 roku to będę musiał coś wyspawać,bo mocowanie linki jest podobne,tzlko nie z tej strony.

szybę znalazłem w firmie jaan, adre chyba www.jaan.pl za ok 500zł brutto i montaż 130zł w warszawie ,ale niestety nie mieli na magazynie i czekam na telefon na kiedy zamówią.tylko coś się nie mogę doczekać.

zastanawiałem sie tylko czy jest jakiś pasjonat na tyle zafascynowany ,że postanowił się utrzymywać z tego samochodu i ma ze trzy sztuki do rozebrania :) ,bo w zasadzie znam kilka osób w polsce specjalizujacych się w konkretnych markach i modelach samochodów i nic innego.

np bmw e-34 ,facet jezdzi idealną ,jak nową 540 ostatni wypust i ma tam pewnie z 10 porozbieranych samochodów i z tego żyje.

znam faceta który ma tylko forda probe po 94 roku itp.

mam nadzieje ,ze ktoś taki w całym naszym pieknym kraju sie znajdzie.

niemniej jednak dzię kuję za porade i jutro muszę sprawdzić ten wybierak w 7.dzięki i pozdrawiajm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo.

Ale rozczaruję Cię tą szybą z Jaana. Na 99% odpowiedzą po kilku dnach że nie są w stanie jej zorganizować ponieważ nie ma jej w Polsce, a nawet w europie.Ja z nimi rozmawiałem w marcu i wtedy szyba miała kosztować 470zł z montażem .Jak przyszło do montażu to kazali mi czekać 2 tygodnie bo okres świąteczny i inne bzdety , po następnych 2 tygodniach stwerdzili że nie są w stanie jej sprowadzić .Na czym sprawa śię skończyła.

 

Co do koleśi od części to naprawdę ciężki temat .W zasadzie jest dwóch w polsce których ja poznałem jeden pod Legnicą a drugi w Kielcach którzy mają po sztuce i to bardzo ogołoconej .Więc tak jak piszę w swoim temacie o mojej e31 ci lepiej szukać części w etk i zamawiać je w ASO.

 

Jestem ciekaw jak firma Jann się wywjąże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolege :handshake:

 

Kolega przekladal skrzynie z e32 750 do 850i... Roznica to wlasnie krotsza linka i zamocowana z drugiej strony niz w e31. Niestety przez to ten plastik z PRND w osemce niedochodzi do swojego prawidlowego ulozenia...

 

A jesli chodzi o auto to jestem pewien ze chodzi o ta:

http://img504.imageshack.us/img504/5263/113226184mh1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.z tym jaanem to też mi sie wydaje ,że lipa bedzie a e-32 właśnie rozbieram i wszystko zaraz skrupulatnie opiszę jak z lewarkiem wyszło.

a zdjecie bardzo podobne .koła te same więc moze to i ta.niema numerów więc nie jestem pewien.nie znam jej tak dokładnie jeszcze bo od tygodnia mi klient klimatyzacje naprawia i dawno jej nie widziałem.zastanawiaja mnie tylko te kółka w nosku ,wygladajace jak spryskiwacze reflektorów.mi sie wydaje ,ze tego niemam.no i nie mam tej dokładki pod zdezakiem z rejestracją.

moze kolega coś ciekawego wie na temat tego samochodu??

chętnie się dowiem czegoś ciekawego bez względu na czy dobre czy złe.

prezentuje się całkiem nieźle i to chyba w tym samochodzie najważniejsze.na codzień i tak poruszam się czym innym.

pytanko mje,czy dało by rade jakiś kontakt do tych części,oczywiscie jezeli to nie tajemnica.pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.z tym jaanem to też mi sie wydaje ,że lipa bedzie a e-32 właśnie rozbieram i wszystko zaraz skrupulatnie opiszę jak z lewarkiem wyszło.

a zdjecie bardzo podobne .koła te same więc moze to i ta.niema numerów więc nie jestem pewien.nie znam jej tak dokładnie jeszcze bo od tygodnia mi klient klimatyzacje naprawia i dawno jej nie widziałem.zastanawiaja mnie tylko te kółka w nosku ,wygladajace jak spryskiwacze reflektorów.mi sie wydaje ,ze tego niemam.no i nie mam tej dokładki pod zdezakiem z rejestracją.

moze kolega coś ciekawego wie na temat tego samochodu??

chętnie się dowiem czegoś ciekawego bez względu na czy dobre czy złe.

prezentuje się całkiem nieźle i to chyba w tym samochodzie najważniejsze.na codzień i tak poruszam się czym innym.

pytanko mje,czy dało by rade jakiś kontakt do tych części,oczywiscie jezeli to nie tajemnica.pozdrawiam wszystkich.

 

To w zderzaku to sa spryskiwacze reflektorow. Bardzo czesto one nie dzialaja, ja po pol roku walki odrestaurowalem caly uklad i doszedlem dlaczego spryskiwacze nie dzialaly (okazalo sie ze ktos wlozyl pompke od e38 ktora dawala zbyt slabe cisnienie, a ja myslalem ze uklad jest zapchany bo jezeli pompka dziala a woda nie leci... Juz chcialem caly zderzak zdejmowac :( ) Latwo przeprowadzic test czy spryskiwacze sa sprawne - bierzesz strzykawke 100ml (taka dla konia :8) ), zdejmujesz wezyk z najwiekszej pompki ktora zapodaje cisnienie na spryski i wstrzykujesz cala zawartosc strzykawki w ten wezyk. Wtedy zaslepki powinny wysunac sie ze zderzaka na okolo 3 cm w gore - dziala to na najprostrzej zasadzie cisnienia. Z instrukcji doczytalem ze spryskiwacze reflektorow dzialaja co piaty cykl wycieraczek, no i oczywiscie musza byc otwarte lampy, jedynie do samych testow ze strzykawka nie musza byc wlaczone swiatla.

 

 

Jesli felgi te same to na pewno ta, nie widzialem takiej drugiej w Polsce na takich kolach. Tutaj inna fotka z bardzo charakterystycznymi tlumikami:

http://img478.imageshack.us/img478/8871/1132261842dw2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Marcinie jestem w szoku.wyczuwam w tobie prawdziwego pasjonata.chylę czoła.wiesz więcej o moim samochodzie niz ja.

po dwóch dniach po zakupie oddałem samochód na naprawę klimatyzacji i jutro tj. we wtorek chyba odbiorę ją z warsztatu, a przez cały wolny weekend ogladam różne zdjęcia i cały czas patrzę i myslę sobie-szkoda ,ze moja niema spryskiwaczy na lampy :cry2: .jeszce 5 minut temu dał bym się zabić ,że mam rację.ale po wydechach poznaję.

to mój nowy nabytek,a posiadaniem spryskiwaczy jestem mile zaskoczony.

moze to śmieszne ale jestem naprawdę zapracowanym człowiekiem i jedyne na co sobie mogłem pozwolić to odprowadzenie samochodu na klimę.a wydawało mi się ,że ją obejzałem.

tak zupełnie z innej beczki:

jak zwykle w ogłoszeniach klima sprawna do napełnienia!!!!

to napełnienie bedzie kosztowało 1700zł he he !!

DO WYMIANY WSZYSTKO!!!

skraplacz ,parownik,kompresor,naprawa przewodów,i elektoniki no oczywiscie filtr pp i grzybki mam nadzieje ,ze na tym się zakończy,ale to się zobaczy.zawsze moze się okazać ,że układ klimatyzacji zawiera coś jeszcze :mad2: . w e-32 mam uszkodzoną klapę gorącego nawiewu i dmucha na gorąco pasażerowi na nogi jeszcze nie wiem dlaczego :duh:

ale i tak to fajne auta.

 

pozdrawiam wszystkich !!!!!!!!!!!!

ps. te felgi chciałem wymienić ale mają logo alpine i chyba maja jakis urok.jeden koles powiedział mo ,ze powinny mieć kapselki ale nie wiem na czym miały by się trzymac bo tam nie widać żadnych zaczepów.

najciekawsze ,ze ten wydech ma tylko 4 strumiennice i nic wiecej,ale ja chyba jestem na to za stary.

jeszcze raz pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sledz allegro w poszukiwaniu czesci. Ja poki co wszystko co chcialem kupilem uzywane, np modul od uchylania szyby o kilka mm przy pociagnieciu za klamke kupilem za 150zl, a w ASO kosztuje 313USD... Oprocz tego kupilem sporo innych rzeczy, wiadomo niektorych rzeczy nie kupuje sie uzywanych lub wrecz nie oplaca sie gdyz niektore pierdolki typu plasticzki potrafia byc naprawde tanie w ASO.

 

Jest jedna praktycznie 100% kompletna 850 pod Warszawa, konkretnie w Milanowku... Jest bez prawa do rejestracji. Jednak jej wlasciciel chce ja sprzedac tylko w calosci za okolo 10tys zl, ja go musialem meczyc ze 3 miesiace zeby mi sprzedal pare rzeczy :mrgreen: Tak po za tym w Kielcach chlopak ma 840 i 850 na czesci, we Wroclawiu sa jakies resztki, z Rzeszowa z rozbitej 850 mozna cos wyciagnac i to chyba wszystko. Na pw wysle Ci numery telefonow pod ktorymi zaopatrzysz sie we wszystkie czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. te felgi chciałem wymienić ale mają logo alpine i chyba maja jakis urok.jeden koles powiedział mo ,ze powinny mieć kapselki ale nie wiem na czym miały by się trzymac bo tam nie widać żadnych zaczepów.

najciekawsze ,ze ten wydech ma tylko 4 strumiennice i nic wiecej,ale ja chyba jestem na to za stary.

jeszcze raz pozdrawiam.

 

witaj

we wglebieniu, gdzie masz 5 sztuk srub do mocowania jest rancik, ktory leci do okola - jest to miejsce gdzie wchodzi rygielek zamka zamontowany na dekielku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.to znowu ja.zaczeło się.klima działa ale samochód pochodził 5 minut i niestety zgasiłem go i to tyle.uruchomić sie juz nieda.

ta tablicy świeci się S P i nawet nie mruknie.próbowałem zdejmować klemy ,żeby zaczął od E P wtedy bez problemu zapali.moze któryś z kolegów wie jak zresetować komputer tak żeby nie zaczynał od biegów sportowych tylko od ekonomicznych bo tylko tak zapala.inaczej się nigdy nie uruchomi,a niestety przełacznika do trybów skrzyni nie posiadam.pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki.zaprowadziłem ja do elektronika i własciwie znamy juz przyczynę.nie daje napiecia na komputery.na żaden .chyba ma jakieś dodatkowe zabezpieczenie.jak juz tak pytam to jeszcze jedno.mam jakaś zmieniarkę i mozna do niej dokupić oryginalne radio.zastanawiam się tylko czy jest mozliwość odtwarzania w tej zmieniarce nagrywanych płyt.moze miał ktos taki dylemat i był w stanie to sprawdzić.serdeczne dzieki i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Czyżby kolega się już zniechęcił do e-31 ?

 

Niestety na to wyglada :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.niestety. macie racje.wczoraj ją sprzedałem i chyba nowy właściciel pojechał zadowolony.swoją drogą spore zainteresowanie było i na 4 samochody które wystawiłęm sprzedała się tylko ona.a miałem nadzieje ,że ze spokojnym sumieniem będzie dalej mi służyć.życie stawia przed nami różne niespodzianki ,ale mam nadzieje ,że do sierpnia bedę miał następną,chyba się uda.narazie wszystkich pozdrawiam i się chwilowo zawieszam.do usłyszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nawet na zdjęciach, co się rzadko zdarza widać, że to padaka, właściciel się zorientował, pokalkulował i sprzedaje. Cóż- shitt happens. Pozdro.

BMW - Broń Masowego Wrażenia


Moja 850i

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=120911

http://img121.imageshack.us/img121/5670/pasek2e.jpg

detailing http://www.funkyking.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na zdjęciach, co się rzadko zdarza widać, że to padaka, właściciel się zorientował, pokalkulował i sprzedaje. Cóż- shitt happens. Pozdro.

 

Po czym poznajesz że padaka ?

 

W kazdym razie klime zrobil bemer, skrzynie chyba juz obecny wlasciciel. nikt na razie szyby nie wymienił :lol: chyba nie moga dostac, zobaczymy kto kolejny bedzie ja ulepszał ? Może w końcu warto będzie ja kupić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież widać, że jest słabo spasowana, widać nawet jak ten beznadziejny spoiler z przodu jest przymocowany na wkręty albo nity, zderzak kompletnie odstaje od machy, lewa tylna szyba nie dochodzi jak powinna. Prawa strona kompletnie linii nie trzyma.Nowy lakier to nie wszystko. Natomiast z innych źródeł wiem, że ma zaspawany szyber, bo ciekł i jeszcze ten przelotowy tłumik ze strzelającymi ogniami - o zgrozo, jeżeli jakiś samochód nie przeszedłby badania technicznego to ten(po co to komu), nawet pan Zenek się pod tym nie podpisze :nienie: . Dlatego jeżeli ktoś rozważa ten samochód to niech weźmie sobie na wstrzymanie. Pozdro.

BMW - Broń Masowego Wrażenia


Moja 850i

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=120911

http://img121.imageshack.us/img121/5670/pasek2e.jpg

detailing http://www.funkyking.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za skrzynia jest do niego wstawiona ? 5 biegowy automat takie były montowane?

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje były tylko 4, natomiast nie wiem jak było kiedy wprowadzili silnik 5.4 to tam była skrzynia 5 natomiast przez pewien czas silnik 5.0 był sprzedawany równolegle przez parę miesięcy, ciekaw jestem czy może była tam skrzynia 5, ale raczej jestem zdania, że to jakaś przeróbka, pewnie w środku widać, że to nie od tego modelu i dlatego brakuje fotek. Pozdro.

BMW - Broń Masowego Wrażenia


Moja 850i

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=120911

http://img121.imageshack.us/img121/5670/pasek2e.jpg

detailing http://www.funkyking.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia pewnie jest 4biegowa. W ogloszeniu jest albo blad albo wlasciciel mysli ze lock-up to piaty bieg :) Jesli ma zaspawany szyberdach to boje sie pomyslec co jest z reszta auta :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.