Skocz do zawartości

Włącznik świateł??


SHAGGER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Swoją E36 (sedan) mam od niedawna i tak się zastanawiam po przeczytaniu kilku postów na temat podświetlania zegarów itp. na niniejszym forum, czy włącznik świateł powinien być podświetlony po ich zapaleniu?? bo u mnie nie jest. Jeżeli tak to jak się do niego dobrać żeby tam coś wymienić???

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Włącznik swiateł powinien być podświetlany po przekręceniu kluczyka w stacyjce tylko już nie pamiętam czy na pierwszą czy na drugą pozycje ale chyba na drugą.Musisz wyjać włącznik razem z kratką nawiewu (jest przykręcony od spodu) a potem wymienić żarówkę.

 

Pozdrawiam.

http://images49.fotosik.pl/48/b15dcef712d56319.jpg


..."The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Swoją E36 (sedan) mam od niedawna i tak się zastanawiam po przeczytaniu kilku postów na temat podświetlania zegarów itp. na niniejszym forum, czy włącznik świateł powinien być podświetlony po ich zapaleniu?? bo u mnie nie jest. Jeżeli tak to jak się do niego dobrać żeby tam coś wymienić???

Pozdrawiam.

 

Tak,powinien być podświetlony.Nie martw się jednak bo to chyba norma z tym podświetleniem bo u mnie też nie było.Masz teraz opis jak się dobrać do podświetlenia-to naprawdę proste!

 

Zanim będziesz cokolwiek robił to odepnij klemę "-"akumulatora,tak na wszelki wypadek.Komputer na załączonym akumulatorze może Ci złapać błąd,więc przezorny-zawsze ubezpieczony!

 

A więc:

 

1.Odkręcasz śrubkę pod przełącznikiem świateł;

2.Ciągniesz całą kratkę od dołu (łącznie z przełącznikiem który jest połączony z kratką wylotu powietrza)aż poczujesz opór;

3.Odciągasz tę kratkę teraz w stronę podłogi bo u góry kratki jest zaczep,uważaj by go nie złamać;

4.Wyciągasz bardziej całą kratkę dopóki nie zobaczysz kabli;

5.Odpinasz jedną wiązkę kabli a tę drugą która idzie do przełącznika świateł przekręcasz (już nie pamiętam w która stronę)aż poczujesz że wtyczka powoli sama wyjdzie i ją w końcu wyjmujesz!

6.Jak już wszystko wyjmiesz,znajdziesz tam taki mały "wkład" jakby włożony czarny ołówek,tam jest żarówka.Podobno jest jakaś niestandardowa. Ja włożyłem tam 1.2 W,taką zwykłą i wszystko pasuje. No więc wkładasz tam tę żarówkę i koniec roboty...

7.Wszystko składasz i wszystko będzie działało!

W razie problemów pisz śmiało!

Powodzenia!

Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.