Skocz do zawartości

Fotoradary


stepnikp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanie, moze ono było już poruszane na forum, ale technologie się zmieniają i myślę, że warto odświerzyć ten temat. Mianowicie chodzi i o to czy fotoradar zrobi mi zdjęcie jak będę się od niego z dużą prekością oddalał. Chodzi mi zarówno o te fotoradary co są na stałe jak i przenośne. Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam wszystkich :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Duża prędkość????? Co masz na myśli :doh:

A teraz na poważnie. Fotoradary, które są stosowane na terenie RP z całą pewnością zrobią Tobie zdjęcie. Ujęcie migawki analogowej czy cyfrowej to 1 do kilkutysięcznej sekundy. Jesteś bez szans. BYł nawet ciekawy program w TOP GEAR gdzie na Wyspach obowiązuje przepis, że aby wlepić mandat za przekroczenie prędkości na podstawie fotoradaru potrzebne są dwa zdjęcia, które wyeliminują np. fakt, że byliśmy wyprzedzani przez inny samochód i to on jechał z taką prędkością. Oczywiście pan Clarkson i pan Hammond wpadli na pomysł jaka musi być prędkość aby za drugim razem fotoradar nie chwycił. Dysponowali autkiem (nie pamiętam co to było) walnęli lekko przed 300km/h i nic oba zdjęcia piękne z tablicami.

Jeszcze jedno przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!!!!

Nie ściągajcie tablicy przedniej. Właśnie do kolegi przyszedł "list miłosny" z Warszawy za przekroczenie prędkości i brak oznakowania pojazdu. Zdjął z przodu tablicę i chciał przechytrzyć fotoradary ale było zaskoczenie gdy Policja odczytała jego numery z naklejki na szybie. Zajefajne zbliżenie dostał. No miał pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodziło o oddalanie się od fotoradaru. Z tego co pamiętam, to na teście Top Gear za ostatnim razem nie poszło zdjęcie. Natomiast w rzeczywistości jest to mało prawdopodobne.

 

Z tą przednią tablicą to jest dziwna sprawa - w sumie to nikt nie wie na 100% czy wg. przepisów musi być - natomiast policja jeśli się jej nie ma, czy ma za szybą przednią wlepi mandat.

 

 

Co mnie w fotoradarach zastanawia - rozumiem jak jest jeden, ale kiedy mamy dwa pasy - jak ktoś zauważył mogą jechać dwa samochody obok siebie, ale w momencie zdjęcia z innymi prędkościami? To tak jak z suszarkami - przy większym ruchu jak popylasz lewym pasem to nigdy nie namierzą - nie mówiąc już o trudności zatrzymania kogoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich. Mam pytanie, moze ono było już poruszane na forum, ale technologie się zmieniają i myślę, że warto odświerzyć ten temat. Mianowicie chodzi i o to czy fotoradar zrobi mi zdjęcie jak będę się od niego z dużą prekością oddalał. Chodzi mi zarówno o te fotoradary co są na stałe jak i przenośne. Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam wszystkich :D

 

ja pytaniem na pytanie - zdjecie kierujacego nie jest w ogole potrzebne? co z tego, ze mi przysla zdjecie tylu mojego samochodu, powiem, ze samochod ktos mi zabral, a pozniej oddal; wiem, ze to brzmi naciagnie, ale czy mozna karac wlasciciela samochodu z automatu?

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tego, ze mi przysla zdjecie tylu mojego samochodu, powiem, ze samochod ktos mi zabral, a pozniej oddal?

 

Właśnie o to chodzi, żebyś powiedział KOMU użyczyłeś pojazd. Masz obowiązek podania takiej informacji (kodeks ruchu drogowego). Jeżeli "nie pamiętasz" to ukarzą Ciebie ale bez punktów.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia ograniczenia prędkości i policjanta jaką ustawi tolerancję. Może być 1:1. Masz ograniczenie 50km/h i będziesz jechał 55-60 to walnie zdjęcie. Z uwagi na tolerancję prędkościomierzy szanowni panowie z Policji nie dają mniej niż 10km/h. Z tą 30 to troszkę przesadziłeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszem jak się wypowiadał jakiś gość z komendy stołecznej i mówił, że takie jest zarządzenie, poniżej 30 km/h nie łapią.

Tylko nie dam sobie głowy uciąć, że np w mieście też tak jest, albo w miejscach gdzie wymagana jest szczególna ostrożność.

Ale fakt faktem w większości tak jest. Stosuję tą zasadę już jakiś niecały rok, i narazie nic nie przychodzi.

"... Jednością Silni, Rozumni Szałem... "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
co z tego, ze mi przysla zdjecie tylu mojego samochodu, powiem, ze samochod ktos mi zabral, a pozniej oddal?

 

Właśnie o to chodzi, żebyś powiedział KOMU użyczyłeś pojazd. Masz obowiązek podania takiej informacji (kodeks ruchu drogowego). Jeżeli "nie pamiętasz" to ukarzą Ciebie ale bez punktów.

 

szczerze watpie, aby obowiazek ujawniania komu uzyczylem samochod wynikal z kodesku drogowego, ale niewazne...

 

pisalem o hipotetycznej sytuacji, ze ktos ci "kradnie" samochod, daje sie zlapac na fotoradar - brak zdjecia kierujacego, a pozniej samochod sie odnajduje... historia grubymi nicmi szyta,ale czy w takim przypadku, tez mi dadza mandat?

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pisalem o hipotetycznej sytuacji, ze ktos ci "kradnie" samochod, daje sie zlapac na fotoradar - brak zdjecia kierujacego, a pozniej samochod sie odnajduje... historia grubymi nicmi szyta,ale czy w takim przypadku, tez mi dadza mandat?

 

Najpierw byś musiał zgłosić kradzież, wtedy byś mógł twierdzić że to nie Ty jechałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że aby przeszedł numer z kradzieżą to musiałbyś mieć to zgłoszone. Jest chyba taki przepis, że jeśli nie prowadziłeś samochodu, to masz obowiązek wskazać kierującego. To jest Twoj samochód i jesteś za niego odpowiedzialny. Jak np przychodzi do domu jakieś powiadomienie o mandacie, to przychodzi wg tablic do właściciela i tam jest zapis o tymże obowiązku (autopsja :) ) poparty jakimiś literkami, że niby ustawa, osobiście nie szukałem tej ustawy aby sprawdzić. Lecz na chłopski rozum jest to możliwe.

A co zrobić w przypadku gdy samochód jakimś cudem zaparkowany stoczył się w inne auto? Według takiego rozumowania, stuknięte auto miało pecha, bo nikt nie kierował pojazdem.

"... Jednością Silni, Rozumni Szałem... "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak np przychodzi do domu jakieś powiadomienie o mandacie, to przychodzi wg tablic do właściciela i tam jest zapis o tymże obowiązku (autopsja :) ) poparty jakimiś literkami, że niby ustawa, osobiście nie szukałem tej ustawy aby sprawdzić. Lecz na chłopski rozum jest to możliwe.

 

nie upieram sie, ze przepisu nie ma w ogole, jesli jesli jest to czy jest to napewno kodeks drogowy?

 

jesli to nie problem, daj znac co jest napisane na takim powiadomieniu odnosnie aktow prawnych, chetnie sprawdze tresc tych przepisow

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie Ci tego teraz napisać, nie mam już papierka. Nie mam też zielonego pojęcia czy to jest kodeks drogowy. A czy ma to jakieś znaczenie? Nie jestem biegły w środowisku prawa itp, stąd pytanie. Jeśli jest jakaś różnica w postaci np egzekwowania innego z kodeksu drogowego aniżeli innego, to niech ktoś przytoczy, może to być całkiem przydatna informacja.
"... Jednością Silni, Rozumni Szałem... "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pisalem o hipotetycznej sytuacji, ze ktos ci "kradnie" samochod, daje sie zlapac na fotoradar - brak zdjecia kierujacego, a pozniej samochod sie odnajduje... historia grubymi nicmi szyta,ale czy w takim przypadku, tez mi dadza mandat?

 

Najpierw byś musiał zgłosić kradzież, wtedy byś mógł twierdzić że to nie Ty jechałeś.

 

Właśnie. Takto to za kłamanie możesz mieć jeszcze większe problemu, bo jak chcą Cię uwalić to i tak to zrobią :mad2: oczywiscie zdarzają się wyjątki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to mi chodziło, bo otstanio troszke szybko się oddalałem a ustawili przenośny radar i teraz mma pewność :) A jeszcze jeden wątek. Słyszałem że fotoradary wyłapują tylko auta przekraczające prędkość o co najmniej 30 km/h prawda ??

 

mnie cyknął 92 km/h na 70 ogr, i byl ustawiony na 20 tolerancji.

 

Z tego co sie orientuje, zwykle ustawiają na 20 km/h tolerancje.

Breast. Mouth. Waist.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na zdjęciu z fotoradaru nie można rozpoznać twarzy kierowcy, albo zostało zrobione z tyłu pojazdu to można się wywinąć od odpowiedzialności. Wystarczy powiedzieć, że to nie my kierowaliśmy samochodem. Na pytanie sądu kto prowadził należy odmówić odpowiedzi .

Na podstawie art. 20. § 3 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia stosuje się tu odpowiednio przepisy kpk w tym wypadku art. 175. § 1. "Oskarżony ma prawo składać wyjaśnienia; może jednak bez podania powodów odmówić odpowiedzi na poszczególne pytania lub odmówić składania wyjaśnień. O prawie tym należy go pouczyć".

Jeśli jedyny dowód w sprawie czyli wspomniane wcześniej zdjęcie w sposób jednoznaczny nie wskazuje sprawcy, a my się nie przyznajemy. To na jakiej podstawie mogą nas skazać?

Nadal obowiązuje "zasada domniemania niewinności" i nadal niedające się wyjaśnić okoliczności interpretuje się na korzyść obwinionego.

Każdy powinien znać swoje prawa i umieć z nich korzystać. Proponuje jednak żebyście w konkretnej sprawie skorzystali z pomocy profesjonalisty bo w praktyce jest to trochę bardziej skomplikowane i nie jest to jedyny sposób na wyjątkowo obrzydliwe i nieetyczne zjawisko jakim są fotoradary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam paragrafu, ale wlasciciel ma obowiazek wiedziec gdzie w danej chwili znajduje sie jego pojazd (kto nim jezdzi, komu uzyczyl dowodu i kluczykow).. Jak nie wie, policja kara tego kto sie przyznal. NIE wiem jak jest wtedy, gdy nikt sie nie przyzna.. :|

 

 

------

 

ostatni raz pisze po %.. specjalnie nie skasuje, ku przestrodze.

Edytowane przez Liskoski
Breast. Mouth. Waist.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego znajomego fotoradar złapal jak jechal Corsa nalezaca jeszcze do jego ojca.Policja walneła oczywiscie do ojca jako własciciela z mandatem.Ten powiedział,ze syn kierowal.Znajomy oczywiscie sie nie przyznal i sprawa trafiła na kolegium.Tam juz przyznal sie ,ze to on kierowal autem.Dostal mandat+ punkty+ koszty postepowania.Sedzia uznal,ze skoro on(znajomy) wypiera sie,ze to on prowadził to mandat dostanie własciciel samochodu.Tak wiec gdybanie na forum jest gdybaniem a polska rzeczywistosc jest inna.

oo= [] []= oo BokiemMuszeWchodzic

http://img514.imageshack.us/img514/9429/pic03097wo4.jpg

Diesel Driver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.