Skocz do zawartości

Automatyczna skrzynia biegów.


Dawid Mochanski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was czy moze ktoś dysponuje wiedzą jaki olej lać do skrzyni 4H-22/H jest to automat i czy posiada filtr jeśli tak to jaki bo niewiem a w sklepach też nie wiedzą.Wiem ze przy wymianie oleju w skrzyni automatycznej trzeba wymieć filtr i uszczelkę jeśli ktokolwiek by mi doradził to z góry dziękuję :modlitwa: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może udzieliłbyś mi paru rad na ten temat jaki filtr i wogóle do skrzyni biegów.Bardzo jestem zadowolony z autka i wiesz objaw jest taki ze czasem na 4 biedu delikatnie szarpie podczas jazdy i z rana na zimnym oleju ciężko przeżuca znaczy sie trzeba troszkę ujechać.Olej jest juz przeporacowany bo zachowuje sie jak woda pozatym jest brązowy.Jeśli udzielił bys mi rad to prosze jak najbardziej o jakiekolwiek info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wymien olej.Filtr sie czysci/metalowa siatka/.

To,ze szarpnie na 4 ,to nic takiego.

do skrzyni powinno wejsc 3 l. oleju,lub troche wiecej.,jezeli byl dobry stan.

Ma kolor brazowy ,bo przwdopodobnie bylo cos z chlodzeniem skrzynki,tzn.mogl miec problem z chlodnica,ale sie nie ma co przejmowac/ja tez tak mialem.Sprawdz weze chlodzenia skrzynki/wychodza z chlodnicy/.

skorzystaj z opcji :search: Duzo jest na temat automatow.

Jak bedziesz mial pwat[pliwosci to daj na priv.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
witam wszystkich,mam e-36 2,5 benzyna w automacie i lipa!!!od jakiegos miesiaca skrzynia zaczeła wariowac,przerzucac i odpuszczac biegi, na D wchodziła w stan awaryjny tj. pokazywała sie kontrolka z zębatką i skrzynia pracowała na jednym biegu ale wpadłem na pomysł aby jezdzić na 4 i jezdziłem na czterech biegach do dzis bo wymieniłem w warsztacie olej,filtr, cos sie poprawiło ale na D dalej nadal wchodzi na tryb awaryjny,czy jest cos z elektroniką czy może to już koniec skrzyni???proszę o jakąkolwiek informacje.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jeździe próbnej nic sie prawie nie zmieniło poza tym że na D jedzie maszyna na tylko 4 biegach a czasami przy starcie (zawsze)blokuje skrzynie i zaczyna się jazda na jednym biegu bo zapala się żółta zębatka...-zaczynam szukać skrzyni 4HP18...i wcale nie jest mi wesoło.....W związku z tym mam kolejne pytanko do ujeżdżaczy bmw-jak wielkie przedsiewzięciem jest wymiana takiej skrzyni, czy trzba wyciągać silnik??masakra-maszyna jest mi bardzo na codzień potrzebna a tu taka niespodzianka.......pozdrawiam...wszystkich...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.