Skocz do zawartości

MAGLOWNICA


Mariusz2704

Rekomendowane odpowiedzi

Pasuje na pewno ,ja zmieniałem trzy razy,bo myślałem że leży magiel a leżały podłużnice i belka.Więc rocznik nie gra roli-ale jak masz dobry bez stuków to może lepiej wymienic tulejki teflonowe-kupisz to za 100 i przestanie cieknąć a z używanymi to jest tak że każdy pisze że stan super a zakładasz do auta i masz luzy.
Było e23 2,8 automat,potem e23 2,8 manual teraz e36(z silniczkiem jak od kosiarki ale spoko bedzie kiedyś większy) BMW na zawsze,--hehe kosiarka do żyda a teraz 2 literki w trumniaku-m52b20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem więc się podłącze do tematu.

 

Mnie bardziej interesuje regeneracja bo używaną już mam -w swoim i cieknie :)

Orientuje się ktoś w kosztach takiego przedsięwzięcia (cena części) oraz jaki jest stopień trudności takiej naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Może spytajcie w jakieś hurtowni motoryzacyjnej?

Z ciekawości sprawdziłem w FOTA SA (jest jeszcze sporo innych hurtowni).

Mają w ofercie przekładnie Delco Remy fabrycznie regenerowane z 2 letnią gwarancją.

Sprawa wygląda tak, że jak ktoś nie ma układów to oficjalnie przekładnia (ze wspomaganiem) kosztuje 3000zł + kaucja za starą, ale jak ktoś pokombinuje to powinien dostać ją za poniżej 2000zł.

Pewnie z używki jest taniej ale nikt wam nie da gwarancji!

 

Pozro

Pablo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jest to poważna usterka, w końcu mechanicznie wszystko gra tylko gdzieś jakiś uszczelniacz nie trzyma...

 

Widzę że jesteśmy z tego samego miasta, w tym samym czasie, z tą samą usterką... (jakieś fatum?) :D

 

:D Moze to przez nasza piekna droge nr. 1 ktora jest w doskonalym stanie i biegnie przez cale miasto :D Ja poszukam uzywki jednak. Zaryzykuje. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Może spytajcie w jakieś hurtowni motoryzacyjnej?

Z ciekawości sprawdziłem w FOTA SA (jest jeszcze sporo innych hurtowni).

Mają w ofercie przekładnie Delco Remy fabrycznie regenerowane z 2 letnią gwarancją.

Sprawa wygląda tak, że jak ktoś nie ma układów to oficjalnie przekładnia (ze wspomaganiem) kosztuje 3000zł + kaucja za starą, ale jak ktoś pokombinuje to powinien dostać ją za poniżej 2000zł.

Pewnie z używki jest taniej ale nikt wam nie da gwarancji!

 

Dzieki, ale bede musial zaryzykowac z uzywka. Cena 2 czy 3 tys. to chyba za duzo. jakas 1:5 mojego auta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede musial zaryzykowac z uzywka.

Jak chcesz sprzedam Ci swoją używkę :lol:

Ja tam wole nie ryzykować, a swoją drogą to nie wydaje mi się, żeby wymiana części w maglownicy kosztowała 2000zł (!) Tym bardziej, że mechanicznie jest wszystko ok, po za jakimś uszczelniaczem który nie powinien kosztować więcej niż 100złk...

Ale to tylko moje przypuszczenia :roll:

 

Mariusz2704 Luknij tutaj i sam przelicz, za używkę zapłacisz nie mniej jak 350zł, a

tu masz nowiutkie uszczelki i pewność że za miesiąc nie zobaczysz plamy pod autem :lol:

Ja tam się nawet nie zastanawiam, tylko szczerze to wydaje mi się, że cena dość wygórowana jak za same gumki...

 

Moze to przez nasza piekna droge nr. 1 która jest w doskonalym stanie

Nie tak głośno, bo wstyd że na drodze krajowej nr 1 trza jeździć 60 km/h i to od przeszło dwóch lat :oops:

Edytowane przez comin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomcio napisał że wystarczy wymienić tulejki teflonowe ?!.

 

Zestaw naprawczy kosztuje 210 zł na allegro.

 

Miałem dziure w gumie z lewej strony, kupiłem, założyłem , cieknie z prawej :shock: Ubywa mi płynu od wspomagania. Wydaje mi się , że wystarczy dwie tulejki wymienić i wporzo, ale nie znam się na tym.

 

Może ktoś coś podpowie?

 

Narazie szukam używki przekładni.

Wykorzystaj potencjał swojej nowej Garrettki :8)


Pomoc drogowa w Krakowie http://www.janhol.pl

-------------

C-O-N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez o tym bylo pisane x razy - jak masz pojecie jako takie o mechanice to maglownice zregenerujesz sobie sam i to tanim kosztem - max 50 pln z piwem :D - mozna kupowac zestaw naprawczy w aso ale po co jesli to zwykle simmeringi i male orungi na przewody..

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W 2005roku regenerowałem swoją w Koszalinie.

Koszat regeneracji maglownicy i pompy op wspomagania 1000zł. Gwarancja na 3 miechy była dana

Chodzi idealnie i nie mam z nią problemuów.

jeżeli chodzi o wymiane to nie tak łatwo wymienienie, samych teflonów to nie wszystko czasami potrzebny jest szlif jakis. zalezy jak zjechana jest maglownica . Po

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez o tym bylo pisane x razy - jak masz pojecie jako takie o mechanice to maglownice zregenerujesz sobie sam i to tanim kosztem - max 50 pln z piwem :D - mozna kupowac zestaw naprawczy w aso ale po co jesli to zwykle simmeringi i male orungi na przewody..

Oczywiście cały czas rozmawiamy o maglownicy ze wspomaganiem....

 

Nie mogę w sieci znaleźć zestawów naprawczych, jedynie te na Allegro.pl

Macie namiar na jakiś sklep co prowadzi takie usczeleczki?

Ciekawe ile w ASO krzyczą za taki luksus :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maglownica z Foty kosztuje 1500zł, regenerowana. Fota z Gdyni na ul. Stryjskiej. Pracuje w firmie transportowej i mój szef ma swój sklep motoryzacyjny, wiem ile tak naprawde kosztują części samochodowe. Sklepy mają czasem 50-80% narzutu więc na takiej części za 2000zł to dużo moga wam opuścić, trzeba dobrze gadać. Osobiście w pracy jeżdze aute do którego przekładnia kierownicza kosztuje ok 8tys zł :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją regenerowałem w AUTOREGENCIE (okolice Anina, jak ktoś będzie potrzebował to dam namiar), Ja zapłaciłem 1100 pln i dostałem gwarancję na rok. Jest to bardzo, bardzo dobry punkt naprawdę zdecydowanie polecam. Jest tylko jeden problem, do nich jest zawsze spora kolejka i trzeba się umówić i uzbroić w cierpliwość, ale zdecydowanie się opłaca. Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztuje sama wymiana u mechanika maglownicy ?

 

I tak całkiem z innej beczki czy jest jakies DEADLINE dla magla? Pytam bo mam luzy na listwach (wiadomo jak prawie w kazej e36). Czy jest jakas granica tych luzow ze trzeba koniecznie juz zajac sie tym. Jeszcze mi nie cieknie z niej w ogole ale luzy sa. Jak wyczuc ze luz jest na tyle duzy zeby sie zabierac za to ?

 

PS. Czy zna ktos z okolic Krakowa regeneracje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.