Skocz do zawartości

facelifting w e38 .....


czakoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

musisz wymienic - przednie reflektory, kierunkowskazy, zmienic lub przerobic przednie blotniki pod nowe kierunkowskazy, boczne kierunkowskazy, tylne reflektory, listwa nad rejestracja (oprocz shadowline), od 1999 inna antena (na dachu - nie na szybie) nie jestem pewien ale boczne listwy tez sie chyba czyms roznia, progi od faceliftu nie maja juz otworow pod podnosnik .... byc moze sa jeszcze jakies szczegoly .....

SEBEK_E38


http://jungle.ovh.org/bmw_downx.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-inne przednie lampy -jajka;

-kierunki dłuższe i węższe;

-inne błotniki przód;

-chrom nad rejestracją;

-plastikowe progi;

-inne dolne uszczelki drzwi;

-tylne lampy kryształki;

 

i ta antena o której nawet nie wiedziałem.

 

 

widze ze sie lubisz powtarzac - przeciez juz o tym wszystkim napisalem :lol:

SEBEK_E38


http://jungle.ovh.org/bmw_downx.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne reflektory

 

ktore to sa?

 

 

Chodzilo mi o tylne lampy - w facelifcie sa krysztalkowe - lecz dalej z pomaranczowym kierunkiem...

 

Zreszta powinienes wiedziec to najlepiej - masz chyba facelifta....

 

 

Przypomnialo mi sie jescze ze w facelifcie jest chyba inny wlacznik swiatel

przeciwmgielnych - nie da sie chyba przodu i tylu osobno wlaczac...

 

Poprawcie mnie jak sie myle :cool2:

SEBEK_E38


http://jungle.ovh.org/bmw_downx.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam wiecej ...

 

zostaly zmienione przelaczniki ogrzewania siedzen, siedzenia przednie zostaly przedluzone o 20 mm, guzik od elektrycznego przestawiania kierownicy zostal zmieniony .... i tak jak mowilem juz wczesniej - wlacznik

halogenow tez zmieniono - do tego montowano zegarek ktory sie sam ustawia - wedlug fal krotkich ... w 1999 dodano jeszcze pare technicznych usprawnien ... :mrgreen: :mrgreen:

SEBEK_E38


http://jungle.ovh.org/bmw_downx.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img.otomoto.pl/photos/original/C2/C240/C24032/C2403211_5.jpg

 

pokretlo halogenow sa takie same jak u mnie przed liftingiem , tzn pokretlo

ale jest jedna pozycja mniej, wczesniej mozna bylo wlaczyc albo tylnie albo przednie, a tutaj zdaje sie albo przednie albo oba :)

 

wlacznik swiatel taki sam

 

nie moge dojrzec tego ogrzewania siedzen, ale na 1 rzut oka nie widze roznicy miedzy moja z 98roku, moze symbol na przecisku inny?

 

chocioaz chyba sa krotsze te przickski na dole, gdzie jest pdc, bo mzoe po liftingu bylo ich wiecej

 

aa no tak, na to wyglada, bo pokretlo tem. podgrzewania jest tutaj pionowe, wczesniej bylo poziome, chcieli wygospodarowac wiecej miejsca na dodatkowy przycisk jakis

 

odnosnie progow to progi sa zdaje sie takie same, z tym ze po liftingu byly listwy plastikowe na progi, mozna je kupic w aso, koszt okolo 1100zl

wersja albo czarny mat albo do lakierowania

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

halogeny ...jak wlaczasz tylnie wlaczaja sie i przednie..lub mozna same przednie..samych tylnich nie da rady..

 

co do reszty liftu wiekszosc juz jest napisana..pamietajmy ze progi malowane byly opcja.pamietajmy twez o silnikach..byly po 98.99.00 modyfikacje..

na pytanie ktore BMW mam kupic...odpowiedz jest tylko jedna...


E 38 - p o l e c a m


a jaki silnik... nie wiem..ale stan musi byc rewelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halogeny ...jak wlaczasz tylnie wlaczaja sie i przednie..lub mozna same przednie..samych tylnich nie da rady..

 

co do reszty liftu wiekszosc juz jest napisana..pamietajmy ze progi malowane byly opcja.pamietajmy twez o silnikach..byly po 98.99.00 modyfikacje..

 

 

Oj widze ze robisz postepy - grunt to dobry poczatek :cool2: :cool2: :cool2: (witam na Forum)

SEBEK_E38


http://jungle.ovh.org/bmw_downx.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodał bym jeszcze:

 

06/1994- debiut z silnikami 3.0 i 4.0 V8

09/1994 - silnik 5.4 V12

09/1995- silnik M52 B28 dla 728

03/1996- nowe silniki V8 w gamie- 3.5 i 4.4 , oraz 2.5 TDS

 

facelift - 09/98 - zmiana przednich swiateł i kierunków,

zmienione swiatła tylnie( crystal look) , chromowana listwa nad tablicą rej

lakierowane progi , podswietlane klamki, nowe bajerki typu RDC ( Reifen Druck Control) czy tez Aktiv Sitze , zmieniono kilka przełączników - od el regulacji kierownicy, swiateł przeciwmgielnych , ogrzewania foteli, zmieniono paletę kolorów lakierów/ tapicerek , delikatne modyfikacje silników M62 V8 ( dodano m.in. VANOSA, B44 osiagnał 286 PS przy 5400 a nie 5700 obr, moment 440 Nm przy 3600, zamiast 420 przy 3900 ; B35 238 PS przy 5800 zamiast 235 przy 5700, moment 345 Nm przy 3800 zamiast 320 przy 3300 ) , debiut 730d

 

04/1999 - nowy typ anteny

 

06/1999- 740d V8 bi-turbo

 

06/2000- nowa NAVI MK III z LCD 16:9

 

12/2000- bezprzewodowy telefon

 

przytoczona wypowiedz franka na innym forum pozdrawiam a tak pozatym to witam na forum bo jestem nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawki :

- listwy progowe malowane pod kolor nadwozia (a tak dokładnie, to są tylko nakładki na progi), nie były standardowo po lifcie, tylko jako opcja (ocja która pojawiła się po lifcie)

- nawigacja 16:9 pojawiła się 9/2000

- wszystkie przyciski w konsoli zmieniono na mniejsze, aby się ich więcej zmieściło (8 zamiast 6szt.) i są na wspólnej listwie - wcześniej każdy przycisk był osobnym elementem.

- podświetlane klamki były jako opcja

- zmieniono nieco sprzęt audio (radia i przede wszystkim zmieniarki) - zmiana przede wszystkim "elektroniczna"

- sporo zmian w elektryce i elektronice ...

- wprowadzone kluczyki z tzw. Key Memory

 

"06/1994- debiut z silnikami 3.0 i 4.0 V8 " - te silniki były od początku produkcji E38, a więc już pod koniec '93r. - w '93r. była znikoma ilość E38

Pod koniec '95r. wszedł też do pordukcji 725tds

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawki :

- listwy progowe malowane pod kolor nadwozia (a tak dokładnie, to są tylko nakładki na progi), nie były standardowo po lifcie, tylko jako opcja (ocja która pojawiła się po lifcie)

- nawigacja 16:9 pojawiła się 9/2000

- wszystkie przyciski w konsoli zmieniono na mniejsze, aby się ich więcej zmieściło (8 zamiast 6szt.) i są na wspólnej listwie - wcześniej każdy przycisk był osobnym elementem.

- podświetlane klamki były jako opcja

- zmieniono nieco sprzęt audio (radia i przede wszystkim zmieniarki) - zmiana przede wszystkim "elektroniczna"

- sporo zmian w elektryce i elektronice ...

- wprowadzone kluczyki z tzw. Key Memory

 

"06/1994- debiut z silnikami 3.0 i 4.0 V8 " - te silniki były od początku produkcji E38, a więc już pod koniec '93r. - w '93r. była znikoma ilość E38

Pod koniec '95r. wszedł też do pordukcji 725tds

 

nigdzie nie pisałem o tym, ze progi i klamki były seryjne we wszystkich wersjach , natomiast w 750 podswietlane klamki były seryjne i owszem. POza tym pod koniec produkcji podswietlane klamki miały juz wszystkie wersje seryjnie.

 

Realoem.com rzeczywiscie podaje 09/2000 jesli chodzi o duża navi jednak znam dwie 750 z 7er.com , ktore są BJ 07.00 i 08.00 i maja fabrycznie 16:9 , stad wniosek,ze 750 tka miała duze navi ciut wczesniej.

 

jesli chodzi o silniki to była mowa o datach wejscia do sprzedazy a nie rozpoczecia produkcji . E38 740 zaczeto produkowac od zdaje sie 07/93. E32 740 produkowano na przykład od 09/91 tylko co z tego , skoro do sprzedazy weszło nieco pozniej

 

 

jesli chodzi o scisłosc to nie zapominaj takze np o zmianie dyfra i długosci wału w 750 ,

pojawienie sie DBC jako dodatku do DSC

itp itd

 

duzo jest tych rzeczy i wrecz nie sposob wszystkie wymienic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam uwag do Twojej wypowiedzi (z resztą nie wiem której, bo w tym wątku piszesz 1-wszy raz ...), tylko uściślam informacje.

Wydaje mi się, żę w przypadku samochodów ważniejsza jest data produkcji, a nie sprzedaży, ale dajmy spokój - nie jest to tak bardzo istotne - też precyzowałem, aby ktoś nie pomyślał, że 3.0 i 4.0l weszły dopiero od jakiegoś momentu, a w rzeczywistości były od początku produkcji E38.

Co do navi - mogą być odchyłki 1-2 mies., bo wystarczy, że coś człowiekowi się działo z nawi i np. na gwarancji wymienili przy okazji na 16:9 lub też przed samym odbiorem w 9/2000 zamontowali mu jednak 16:9 itd. Ja znowu znam przypadki, że w 8/2000 miał jeszcze navi 4:3 ...

Nie zamierzam też być ścisły - bo drobnych zmian wewnętrznych było bardzo dużo (zmieniono wiele modułów elektronicznych, zmiany w silnikach - np. M62, w układzie doprowadzenia i odpowietrzania paliwa z zbiornika, w układzie wydechowym itd. itd.)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawki :

zmieściło (8 zamiast 6szt.) i są na wspólnej listwie - wcześniej każdy przycisk był osobnym elementem.

 

przed FL maksymalnie mozna bylo miec przyciski:

 

EDC,PDC,DSC,Roleta, 2x podgrzewanie foteli - 6 przyciskow.

 

po FL :

 

EDC,PDC,DSC,Roleta, 2x podgrzewanie plus przewietrzanie foteli we wspolnym przycisku - a wiec rowniez maksymalnie 6 przyciskow.

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

sklep@czescidobmw.pl

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o aktywnych siedzeniach dostepnych po liftingu : +2 przyciski, a więc 8 przycisków

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, tu to dobrze widac http://moto.allegro.pl/item191212234_2_letnie_bezwypadkowe_bmw_750_full_full_opcja.html

 

doszly te 2 przyciski od foteli i dodatkowa opcja przewiatrzania , ale w jednym przycisku z podgrzewaniem foteli.

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

sklep@czescidobmw.pl

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam uwag do Twojej wypowiedzi (z resztą nie wiem której, bo w tym wątku piszesz 1-wszy raz ...),.)

 

zaocznie zostałem właczony do dyskusji :wink:

 

przytoczona wypowiedz franka na innym forum pozdrawiam a tak pozatym to witam na forum bo jestem nowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.