Skocz do zawartości

E39 czy E46 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastnawiam się nad kupnem BMW tylko nie jestem pewien, które by było najlepsze. Rozważam 2 modele e39 i e46. W rankingach wychodzi, że e46 jest mniej awaryjna mniejsze silniki tam mają i bardziej oszczędne. Zastanawiam się czy to prawda i czy te modele są aż tak bardzo usterkowe. Na co zwracać uwage przy zakupie i które silniki są godne polecenia. A może lepiej kupić jakiegos Golfa IV lub Megane 1 albo jakiegoś japończyka. Proszę o podpowiedzi. Kwota do 25000 góra 30000zł. Czekam na propozycje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka kwota na dobre E46 to tak na styk. Zależy jeszcze czego oczekujesz od samochodu. Czy to ma być goła 4 cylindrówka w wersji "t" czy dobrze wyposażene 328 coupe. E39 jest zdecydowanie większa (chociaż mała w środku) została wypuszczona wcześniej więc można ją kupić taniej (starszy rocznik).

Średnio E39 są bardziej wyjeżdzone niż E46 (co jest normalne).

 

Co do innych marek to japończyki nie są złe ale ceny też trzymają dość wysokie. Megane to totalna pomyłka - katastrofalna awaryjność. Golf IV jest w cenie Audi A3 a wykończony jest zdecydowanie słabiej.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu właśnie jest taka przepaść cenowa między E39 a E46.

Za E46 z 98 roku życzą sobie ludzie często 35- 40 tys, E39 stoi dużo taniej!

Porównuje ceny z motoallegro, otomoto itp.

Wiem że wszystko zależy od stanu auta i silnika no ale żeby aż takie różnice?

Sam szukam E46 2.0D w cenie do 30 tys zł, jednak w kraju nic za te pieniądze nie ma godnego uwagi...

Liczę na to, że być może znajdzie się coś u wroga?

stepnikp kup to co ci się bardziej podoba, mi się zdecydowanie bardziej podoba E46 i obstawiam tylko i wyłącznie ten model, a też brałem kiedyś pod uwagę golfa IV :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 8000

Jezeli chcesz przeznaczyc 30000 na e46 320 to i u wroga nie znajdziesz nic ciekawego chyba ze lekko przerysowane.Ja swojej szukalem 2 miesiaca bedac na miejscu i znalazlem 99r za 9000e z lekko przerysowanym blotnikiem.Oczywiscie sa tansze ale ich stan przemilcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J-23

318 to można kupić za tą kwotę, no ale to nie jedzie :wink:

Chociaż 320 lub wyżej by się przydało, przebolał bym wysokie spalanie (podobne zreszta do 318 podobno ;))

PS. Zmień ten link z BMW na http://ciah.pl/BMW_318 - bo rozwaliłeś forum :naughty:

 

mazur

A szukałeś też benzyniaków? Da się coś utrafić za te 30 tys zł (320,323,325,328) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez stalem przed tym dylematem- i wybralem e46- zdecydowanie mlodsza konstrukcja- chociaz mniej luxusowa- ale bardziej ekonomiczna.

Jezeli robisz mniej jak 20 000 km w roku to szukalbym benzyny- moja 2.5i pali w miescie 11l a na trasie 8l i nic sie nie psuje a nawet jak - to ceny czesci do benzynowej 6-cylindrowki sa duzo nizsze niz do silnika Diesla. 1 awaria w Dieslu(a szukasz w paru-letnich autach) i wszystkie plany zaoszczedzenia na paliwie biora w lep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 25-30 bedzie ciezko kupic fajna E46, ale trzeba poszukac - sa tez za taka kaske.

Szukaj E46 z szesciocylindrowym silnikiem benzynowym.

W diesla sie nie laduj, tak jak powidzial Bad_Boy koszty ew. napraw jak i serwisu przy normalnych przebiegach calkowicie zatra roznice w spalaniu, a "radosc z jazdy" nieporownywalnie gorsza niz w BMW z silnikem R6 - najlepiej 328 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Osobiście bardziej mi się podoba E39, choć nie wiem czy nazbyt dużo by mnie nie kosztowała. Podobno E46 mają świetne zawieszenie i braku urody też im nie można zarzucić :mrgreen: . Z Silnikami nie chce przesadzać (koszta) myślałem o 1,8 lub 2,0 w benzynie, bo jak widze w siesle się nie opłaca inwestować ;). Tylko nie wiem jak się przedstawiają pod względem awaryjności (podobno uszczelki pod głowicą pękają i w piątkach zawieszenie dość szybko siada i jest drogie). Nie wiem czy szukać jakiegos modelu "wybajerowanego" czy sobie z tym dać spokój bo się posypie. Koszta częsci mechanicznych mam nadzieje, że nie są nazbyt wyoskie :) Kupował bym sedana wiec coupe raczej odpadają. Co do Golfa IV kupi młodszy model niż A3, tylko że Audi urodziwsze (według mnie) i lepiej wykonane. Co do japończyków zastanawiałem się nad Toyotą Avensis I podobno niezawodne.

Prosze o podpowiedź.

PS. Mozecie mi podpowiedzieć na co głownie zwracać uwage przy zakupie tych modeli, ązebym jakiegoś "padła" nie kupił :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum, o kupnie uzywanego BMW, jak i samochodu w ogole byla juz masa tematow.

 

A co do porownania E39/E46 - to sa samochody dwoch roznych klas, ciezko je ze soba porownywac.

Podobnie z awaryjnoscia - przy kupnie kilkuletniego samochodu wazniejsze jest, w jakim stanie jest konkretny egzemplarz. Po prostu poszukaj samochodu w jak najlepszym stanie, bezwypadkowego i z malym przebiegiem. A czy to bedzie E39 czy E46 - wybierz po prostu ten, ktory Ci sie bardziej podoba.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo moze warto jakaś uszkodzoną kupić. Teraz jej nie wiedze, ale kiedyś na niemieckiej stronie była z przerysowanym dołem drzwi i przedniego błotnika e46 rok 98 silnik 1,8 za 4000 euro, czy nie warto inwestowac w takie rzeczy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjność. Ale niektóre modele są brdziej awaryjne aptrząc w rankingach wypada na E39 że jest gorsze i teraz chciałem to weryfikowac. Wiadomo, że wszystko zaelży od danego modelu, ale można sobie ułatwić zycie jak się z góry wie, jakie problemy ma dany model. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.