Skocz do zawartości

Jakie oleje do e30?


KM

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniam oleje w mojej e30 316i i ponieważ jestem raczej niedoświadczony, a mechanicy w moim mieście są pod zdechłym psem, mam pytania:

- jaki najlepiej olej lać, ile potrzebuje go kupić przy 1.6 M40?

- jaki olej do skrzyni i też ile go tam wchodzi?

- jaki do mostu, i ile :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema ziom!!!(widawa sie klania)

wiec tak: po pierwsze :search: to jest po to zeby sie wszystkiego dowiedziec bez zasmiecania forum tymi samymi tematami.

drugie masz m40 wiec potrzebujesz jakies 4,5 litra oleju jak sie nie myle, zaleznie od stanu silnika i poprzednio uzytaego oleju stosujesz syntetyk albo polsyntetyk, NIGDY nie zalewaj tego silnika mineralem chyba ze chcesz go szybko wykonczyc......najlepiej byloby nalac castrola....

w skrzyni nie wymienialem wiec ci nie odpowiem, pogrzeb w szukaju tu napewno znajdziesz,a moze ktos madrzejszy sie wypowie.

do mostu wchodzi jakies 0.9 olejku, w sklepach i stacjach diagn. maja tabele. ja lalem 80w90. zmien plyn hamulcowy od razu.

 

jak nie ma ci kto serwisowac fumy a nie chce ci sie samemu bawic, to polecam wojciechowskiego w zd-woli kntakt na prv.

POSZUKAJ ZANIM ZAPYTASZ, NIBY NIC A TAK WIELE!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do skrzyni to raczej 1,2l musisz kupic 2l,i lepiej dobrze zainwestuj w ten olej do skrzyni,a do silnika 4,2 l dobrze sie sprawdza texacoil,syntetyk to za rzadki wystarczy w zupelnosci polsyntetyk 10w40,pozatym jesli w skrzyni masz jeszcze stary olej niemiecki i jest go ile trzeba to niewymieniaj,nie mieszaj nie dolewaj,ilosci olejow sprawdza ci w kazdym sklepie w katalogu podaj dane silnika 1.6 m40 i to pwinno wystarczyc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli w skrzyni masz jeszcze stary olej niemiecki i jest go ile trzeba to niewymieniaj

 

 

Taak przecież ten olej ma dopiero 18 lat a czarwone niemieckie oleje to mogą i sto lat smarować :P .

 

Dla porównania dobre, nowoczesne syntetyki Castrola do przekładni wymienia się co ok. 150 000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecane przez BMW oleje do mostu i skrzyni, są sprzedawane w 20l opakowaniach. Takim możesz zalać tylko w serwisie (sam szukałem takiego i w okolicy nie znalazłem).

Szukałem pomocy na forum ale nic mądrego nie znalazłem, wszyscy podawali zalecane oleje których nigdzie nie można kupić.

 

W moim przypadku skonczyło się tak: Poszedłem do sklepu Mobila i wziąłem takie jak mi doradzili. Do skrzyni mineral, do mostu syntetyk.

Po 20 000 wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jak sie wymienia olej w skrzyni? gdzie co i jak odkręcić/nalać????? chętnie zrobiłbym to sam, przynajmniej miałbym pewność wszystkiego, a nie jak u mechanika....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to pojechał bym z tym do warsztatu gdzie wymiana jest gratis.

 

Jak chcesz wymieniać sam to musisz zaopatrzyć się w klucze imbusowe chyba 10 do dyfra i 18 do skrzyni. Nie jestem pewien. Ale pamietam, ze w książce o e30 jest błednie podany rozmiar jednego z tych kluczy.

 

Poza tym będzie ci potrzebna jakaś pompka do oleju.

Daj sobie spokuj, jedź do warsztatu i nie p.... się z tym, no chyba, ze jesteś takim maniakiem jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam posiadam bmw e36 318is na sekwencji

 

chce wymienić olej w tej chwili jest zalany pół syntetykiem lotos.

tylko mam mały problem delikatnie bierze mi olej i myślę zalać tym genstrzym czy to dobre będzie na zime dla silnika

.i czy szybciej kończy to jego żywotność.I czy gęstrzy jest też dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jaki pitole, co za kotle odrzałeś, kolego na temat olej jest tyle na forum, powstał nawet dział "najczęście zadawane pytania" gdzie masz odpieć co lać.

Puki na 10 tyś nie dolewasz 5 litrów oleju to sie nie przejmój. A jak już bedzie tyle to znak ze silnik jest kaput. Lej dalej półsyntetyk bo minerał to raczej śmierć dla silnika.

 

PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.