Skocz do zawartości

Jakiej firmy olej do e36 325i


manyzg

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie zmieniłem samochod na w/w z przebiegiem 190 tys i nie wiem jaki jest zalany.Chce zalac go polsyntetykiem 10W40 ale mam dylemat jakiej firmy i ile w ten motor wchodzi oleju? BMW preferuje castrola (pewnie ze wzgledu na kontrakt z ta firma) , myslałem tez o Mobilu 1. Jaki lejecie do swoich bawarek?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat.Chce zalac castrol bo taki mam aktualnie,ale dzisiaj rozmawialem ze znajomym on zalal mobil super s,jest sporo tanszy i podobno bardzo dobry.Do mnie wchodzi 6.5 l do Twojej chyba bedzie podobnie,ale nie jestem do konca pewien

http://img237.imageshack.us/img237/9199/avako1.png

Przedni napęd jest dla dziewczynek. . . :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam Valvoline MaxLife 10w40. Do silnika wchodzi 6.5L oleju ale z zalaniem filtra to jakies + 0.75 czyli musisz miec 7.5L

 

Reserved wchodzi 6,5 litra lacznie z filtrem :!: Do V8-ek wchodzi prawie 8litrow...

 

Ja polecam Petro-Canada 5W40 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wg katalogu shella do tego silnika zalecają Shell Racing 10w60, bardzo drogi olej ale naprawdę dobry. Ja kiedyś do takiego silnika lałem Shell Helix Ultra 5w40 (syntetyk). Oleju wchodzi 6,5 litra. Jeśli nie wiadomo co wcześniej było lane to optymalnym wyborem będzie 10w60 np Castrola (jest dużo tańszy od shella, a pewnie równie dobry).

Do tego silnika tylko syntetyk (chociażby ze względu na ochronę hydraulicznych popychaczy zaworów).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam Valvoline MaxLife 10w40. Do silnika wchodzi 6.5L oleju ale z zalaniem filtra to jakies + 0.75 czyli musisz miec 7.5L

 

Reserved wchodzi 6,5 litra lacznie z filtrem :!: Do V8-ek wchodzi prawie 8litrow...

 

Ja polecam Petro-Canada 5W40 :mrgreen:

 

No to nie wiem, u mnie po wlaniu 6.5L bylo na minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.