Skocz do zawartości

Chyba troche dużo pali


bartas_pn

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

mam compact'a 316 z 95 roku, od jakis 2 miesiecy. wydaje mi sie ze auto troche duzo pali, po tym co czytam w opiniach innych uzytkownikow. W miescie wychodzi 11l bez zadnego deptania, a w trasie, co prawda tylko raz mierzone, przy agresywnej w miare jezdzie - 8,2l

 

co mozeicie mi poradzic na to spalanie, silnik zdrowy, ogolnie mechanika ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam compact'a 316 z 95 roku, od jakis 2 miesiecy. wydaje mi sie ze auto troche duzo pali, po tym co czytam w opiniach innych uzytkownikow. W miescie wychodzi 11l bez zadnego deptania, a w trasie, co prawda tylko raz mierzone, przy agresywnej w miare jezdzie - 8,2l

 

co mozeicie mi poradzic na to spalanie, silnik zdrowy, ogolnie mechanika ok

 

10,5 litra w miesie przy silniku 1.6 to chyba standard . dobie pali raptem 11 jest zima wiec jest to mozliwe auto dłuzej sie nagrzewa mysle ze mniej palic nie bedzie. na trasie troche ponad 8 l mysle ze tez wynika w miare przyzwoity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: 11-13l/100km w 1.6 to standart ?

 

To czemu moja pali 8-10/100km przy spokojnej w mieście..

Trasa 6.5/100km

 

Przy jeździe bardzo dynamicznej przeciaganie na każdym biegu do 5-6 tys wychodzi 12-13/100km

 

Czyżby 1.8 palił mniej niż 1.6..

Słyszałem taka teorię kiedyś od użytkowników oplów że astra 1.4 pali więcej od 1.6 bo ponoć większy silnik ma lżej, ale czy to prawda to nie wiem.

http://www.toya.net.pl/~yeahman/00/bmw4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na nowszej generacji silnik to 12 zdecydowanie za duzo. Ja mam m40 z 92 roku i gazu spala mi w mieście 12 to max teraz w taką pogode. Mówię max, bo jezdze dosc ostro ostatnio, wiadomo jak w miesice, wiec benzynki powinien wziac mniej. Więc jak kolega mowi ze z 95 roku z nowym silnikiem( nie pamietam nazwy modelu) spala mu 12 beny to zdecydowanie za duzo, jakies 10 góra 11 ale to juz maxymalne maximum, zreszta to zalezy od techniki jazdy. Posprawdzaj pare rzeczy, a czasami nie czujesz zamułki, może tarcze ci sie obcieraja non stop o klocki...zreszta takie gadanie to moze byc 100 tys rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yeahman, jak dla mnie bzdury piszesz. moja spala 11,7 i uwazam, ze nie pali za duzo. w ksiazce podaja 10,6 a wiadomo jak wygladaja normy takiego badania... no i drugi aspekt - miasto miastu nierowne. wczesniej mialem astre 1.8 i tez mi palila okolo 12, a buda tam jest o 1/3 lzejsza. jak dla mnie to spalanie w okolicach 11 nie jest niczym szczegolnym przy 316 i 318...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje spalanie jest w normie,musisz się liczyć że BMW lubi pijeść to nie TICO.

a 1.6 silnik tak na marginesie będzie więcej palił bo jest za mały do taj budy

Powodzenia na stacjach paliw

 

 

 

 

BYLE KTO NIE JEŻDZI BMW TEN SAMOCHÓD TRZEBA KOCHAĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a 1.6 silnik tak na marginesie będzie więcej palił bo jest za mały do taj budy

Powodzenia na stacjach paliw

 

......za maly nie jest, zapewniam Cie.ale spalanie jest taki ejak pisza inni( ja jezdze na LPG i mi w miesci e lyka 13 w po trasie [kiedys na emeryta wziol 8l] jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbieżności 8-12 dla 1.6/1.8 po mieście są możliwe dla sprawnych silników - wiele zależy od długości przejżdżanych odcinków, stylu jazdy (nieumiejętna spokojna jazda też może zwiększyć spalanie), temperatury otoczenia, opon i ciśnienia w nich itd.

 

Mnie w mieście wychodzi 9-11 - z tym, że jak było ciepło, a jeździłem do 2500RPM, to poniżej 10 palił. Ale 11l jest jak najbardziej w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318 palilo mi w miescie latem 10-11, zima 11-12.

 

328 pali 14 a jest zima a noge mam ciezka.

Do tego 70% przebiegu to trasa do biura i spowrotem (10km) wiec silnik rozgrzewa sie pod koniec trasy ;>

Plus uzywam codziennie rano ogrzewania postojowego 30 minut, popoludniu przed powroten do domu 15 minut.

 

Dla pocieszenia, na trasie nie spale wiecej niz 10, mimo ze rzadko ktokolwiek mnie wyprzedzil.

 

Nigdy wiecej malego silnika benzynowego. 318 palila niewiele mniej, przy 2/3 mocy ktora mam teraz.

-- Just --

E36 328 '97 sedan, manual

lekko dlubniete, 211 KM 273 Nm

Fotki i opis:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=51993


E30 S50B32 swap

ok 320 KM i 340 Nm... wkrotce zmierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 320i pali 7 na trasie przy spokojnej jezdzie. W miescie 10-11. Wiec chyba rzeczywiscie troche wiecej ciagnie ci ten 1.6 niz powinien... lepiej wstap do jakiegos mechanika ktory zna sie dobrze na silnikach bmw bo z tego co sie oczytalem nie ma jednoznacznego lekarstwa na wyzsze spalanie w bmwiakach. Cos moglo sie spsuc, nawet moze jakies maloznaczace gowienko ale co to ciezko powiedziec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 320i pali 7 na trasie przy spokojnej jezdzie. W miescie 10-11.

Dokladnie tak jak moja, tyle ze na trasie to 7,0 ze stala predkoscia, nie przekraczajaca 3tys obrotow. A tak z deptaniem poza miastem to do 11, max 12. Ale srednio tak 8,2-8,5. Nie jezdze duzo po miescie.

Edytowane przez Kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja spala 11,7 i uwazam, ze nie pali za duzo.

 

To ja mam do Ciebie kolego pytanie. Jak sądzisz ile pali 2.8 ? :wink:

Z tego co Ty piszesz to około 40 wyjdzie :lol:

a to zależy od.... ale średnio 15 litra,jak pogazuje to nawet 20 litra to weżmie, :cry2: ,no ale cóż....jak sie jeżdzi tak się ma i tak się płaci,ogólnie nie jest żle,nigdy nie zeszłem poniżej 10 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!.6 w budzie E-36 jest cdecydowanie za male, wiem to już napewno, 1,8 to absolutne minimum jak dla mnie, ale każdy ma swoje zdanie. 2,8 silnik w miesice w E-39 z tego co wiem bo jezdzielm tym przez jakis tydzien - pali 17 przy mojej nodze:):) w E-36 jak ktos wie jak jeżdzic wezme jakies 15 benzynki aksadze bo lzeksza buda ejdnak duzo. Pozdro dla kolegi z Łodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie wierze co czytam poprostu.

Wnioski z waszych ostatnich kilku postów:

1.6 - 12l miasto

1.8 - 14l miasto

2.8 - 15l miasto

:shock:

Bez komętarza.

 

Pozdro Łukasz 23 :8) (ja z centrum jestem)

 

Komentarz jest prosty. Spalanie zalezy bardziej od stylu jazdy i stanu silnika niz od pojemnosci.

Oczywiscie korelacja miedzy wielkoscia silnika czy maksymalna moca a spalaniem istnieje, ale nie jest wprost proporcjonalna.

Generalnie silniki maja jakas tam sprawnosc, z czego wynika ze REALNE spalanie bedzie zalezalo od WYKORZYSTYWANEJ mocy.

W duzym silniku MAKSYMALNE MOZLIWE spalanie jest wieksze (bo mozliwa do uzyskania moc wieksza).

Oczywiscie, wraz z wielkoscia silnika rosna straty na samym silniku (wieksza masa elementow ruchomych). Stad przy identycznej predkosci wiekszy silnik zuzyje nieco wiecej paliwa. Ale nie na tyle, zeby wiekszym autem zawsze spalic wiecej niz mniejszym.

-- Just --

E36 328 '97 sedan, manual

lekko dlubniete, 211 KM 273 Nm

Fotki i opis:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=51993


E30 S50B32 swap

ok 320 KM i 340 Nm... wkrotce zmierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze znow robi sie temat spalania,ja powiem tyle ze moj 1.8ti potrafi spalic w miescie 8 litrow,gdyby mi palil 12 to bym do dawno pogonil.

 

Powiedzialbym raczej, ze TY swoim 1.8ti potrafisz spalic 8 w miescie :wink:

-- Just --

E36 328 '97 sedan, manual

lekko dlubniete, 211 KM 273 Nm

Fotki i opis:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=51993


E30 S50B32 swap

ok 320 KM i 340 Nm... wkrotce zmierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.