[EXX] Resetowanie komputera-pomocne przy obrotach

czyli jak samemu naprawić swoje BMW - rady tych którzy już to zrobili.

Moderatorzy: mattiss, Nurek

Postprzez krzysiek88333 » 25 Lis 2008 17:53

to krecenie silnika do 5 tys obr ma na celu aby komp wczytał sobie parametry przy wysokich obrotach! mozesz go i ciagnac do 6500rpm!~
ja jak robiłem reset to nawet z garażu nie wyjezdzałem tylko na luzie go kreciłem to ponad 5tys obr! chodzi o to aby sobie tam ustalił od nowa parametry przy duzych predkościach obrotowych!
krzysiek88333

Dołączenie: 13 Maj 2007 14:07
Miejscowość: Stalowa Wola

Postprzez ArturGrantham » 25 Lis 2008 19:03

No Ok.Ale czy inaczej jest na luzie a inaczej podczas jazdy?Chodzi mi o obciazenie silnika.Wczesniej Kolega napisal ze komputer ustalil sobie jakies parametry dotyczace pracy silnika i warunkow w jakich pracuje.A ja sie pytam co sie w takim razie dzieje gdy auto zmienia kraj z cieplej Hiszpani na Polske i kierowce z wariata na Ekonomika?Komp moze i sie dostosowuje do roznych czynnikow ale nikt go przecierz niczego nie uczyl po wyjechaniu z Montarzowni.Wiec podsumowujac,nauka naszej Buni to chyba mit?
ArturGrantham
ArturGrantham

Dołączenie: 02 Lip 2008 18:02
Miejscowość: Grantham

Postprzez krzysiek88333 » 25 Lis 2008 20:13

no proste ze na luzie jest inaczej.... ale to tylko robiłem zeby reset dokończyc! pozniej komp przez paredziesiat kilometrów zbiera info zeby sie dostosowac!
a ty kolego za bardzo drazysz temat! jest opisany przebieg resetu i go wykonujesz i tyle! komputer wykasuje wszytskie błedy i na nowo bedzie wczytywał parametry!
komputer nie jest jeszcze taki super zeby wiedział i dostosowywał sie kto z jaka noga jedzie! poprostu to jest restart! i przywrócenie wartości początkowych, bez błedów!
krzysiek88333

Dołączenie: 13 Maj 2007 14:07
Miejscowość: Stalowa Wola

Postprzez ArturGrantham » 25 Lis 2008 21:18

:clap: i oto chodzi.Dzieki
ArturGrantham
ArturGrantham

Dołączenie: 02 Lip 2008 18:02
Miejscowość: Grantham

Postprzez lukastrance » 16 Mar 2009 23:41

zrobiłem restart kompa dwa dni temu... i tak jak ktoś wyżej już pisał "jest to usuwanie skutków, nie przyczyn". Resetowałem kompa bo obroty mi falowały, nie było to może na tyle utrudniające jazdę ale napewno było irytujące. Po resecie silnik zaczął pracować idealnie, obroty na biegu jałowym 800obr/min i było OK a dzisiaj zauważyłem że znów zaczyna wariować, także trzeba będzie poszukać usterki a nie liczyć na cud "resetu".
ale przyznam szczerze, że miło zaskoczył mnie efekt resetu ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lukastrance
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 24 Lut 2009 01:11
Miejscowość: Bydgoszcz
Moje BMW: E36 316i M43 1995r.

Re: Resetowanie komputera-E36,E34,E30,E32,itd-pomocne przy obrot

Postprzez nowatek156 » 09 Lip 2009 13:46

witam
zastanawiaja mnie jeszcze 2 rzeczy a mianowicie:
-czy jezeli mam instalacje sekwencyjna to podczas resetu jezdzic tylko na benzynie przez jakis czas az komputer przyswoi sobie dane czy pozwolic sie przelaczyc na gaz i na gazie dokonywac tych czynnosci?
-jezeli odlaczylem klemy na dobre poltorej godziny i po podlaczeniu samochod szedl dynamicznie a po tak zawanych przyslowiowych 5 min znowu powrocil do dawnego nie dosc dynamicznego poruszania sie to ten dokladny reset moze to naprawic na dluzej?
nowatek156

Dołączenie: 28 Sie 2008 11:42
Miejscowość: Skępe

Postprzez ufo000000 » 28 Sie 2009 12:12

Sorry że po takim czasie od ostatniego postu ale NIE NAPRAWI nic. Mam tak samo że po resecie autko śmiga płynniej, mniej szarpie, mogę szybciej sprzęgło puszczać itp. Po kilkunastu, kilkudziesięciu km dalej jest to samo co było, po prostu nawrzuca sobie znowu błędów i nie pracuje prawidłowo. Pewnie siada jakiś czujnik i tyle. Diagnostyka komputerowa może pomóc. A po resecie możesz chwilę pojeździć na samej benzynie, ale tak czy inaczej skutki takie same będą, sekwencja jest dość ściśle powiązana z pracą DME (komputer LPG w sumie tłumaczy tylko jego polecenia).
Awatar użytkownika
ufo000000

Dołączenie: 30 Lis 2007 18:28
Miejscowość: Sanok
Moje BMW: E36 318ti M44 1,9L 96"

Postprzez krasek88 » 29 Paź 2009 03:27

a kasuje ten reset tez oilservice ??
Awatar użytkownika
krasek88

Dołączenie: 03 Paź 2009 07:20
Miejscowość: Barlinek
Moje BMW: E36 Compact 316i 75kW M43

Postprzez ufo000000 » 30 Paź 2009 23:26

krasek88 napisał(a):a kasuje ten reset tez oilservice ??

Nie kasuje, usuwa od pewne błędy z komputerka, oilservice kasuje się w inny sposób. Wpisz sobie w szukajce "kasowanie inspekcji" albo podobne-jest trochę wyników :search:
Awatar użytkownika
ufo000000

Re: [EXX] Resetowanie komputera-pomocne przy obrotach

Postprzez SERATO » 15 Lis 2009 13:08

Czy ten RESET ma jakis wplyw na Chipa w Dieslu np. E60 DDE OBDII Chip
Codowanie BMW , Wylaczenie ostrzezenia o pasach, TV-Free,przebudowa oswietlenia na LCI, klimy Basic na HIGH, Navigacji z MASK na CCC lub CCC LCI ( 8 przyciskow ) itd.

http://www.bavaria-access.de/

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002804305191#!/pages/Bavaria-Access/157126324367474?sk=photos
SERATO

Dołączenie: 29 Paź 2009 10:43
Miejscowość: Złotów,Wielkopolska
Moje BMW: E61 530d M-Paket
Yamaha YZF R1 RN19 i Yamaha FZ1

Postprzez waffen000 » 28 Sty 2010 11:41

Tak naprawdę to po RESECIE ważne jest to ,aby zostawić auto na wolnych obrotach około 5min. żeby komputer wczytał wszystkie dane co do ich parametrów gdyż od tych wartości jest ustalany cały skład mieszanki dla poszczególnych obrotów silnika.Potem należy odbyć jazdę w miarę różnych warunkach ( wolniej i szybciej ) i to wszystko."UCZENIE do 5 000 ob/min" to nieporozumienie niestety. Pozdrawiam. :D
waffen000

Dołączenie: 07 Wrz 2009 12:49
Moje BMW: E30 318i 1990

Postprzez SpArC0 » 01 Kwi 2012 16:23

Szczerze mówiąc nie za bardzo wierzyłem, że to coś pomoże a tu bardzo miłe zaskoczenie. Autko trochę lepiej pali, obroty są płynniejsze i nie dusi się na zimnym silniku. Miałem nadzieję, że dynamika też się nieco się poprawi, lecz w tym przypadku jest bez zmian. Osobiście polecam taki resecik...

Pzdr!
SpArC0

Dołączenie: 04 Mar 2012 22:11
Moje BMW: E36 m42 318is Coupe Dakar Gelb

Postprzez ufo000000 » 01 Kwi 2012 20:11

SpArC0 napisał(a):Szczerze mówiąc nie za bardzo wierzyłem, że to coś pomoże a tu bardzo miłe zaskoczenie. Autko trochę lepiej pali, obroty są płynniejsze i nie dusi się na zimnym silniku. Miałem nadzieję, że dynamika też się nieco się poprawi, lecz w tym przypadku jest bez zmian. Osobiście polecam taki resecik...

Pzdr!

Ale to zapewne będziesz miał na pale odpaleń, po stu km wróci wszystko do normy bo dalej błędów nałapie :)
Awatar użytkownika
ufo000000

Postprzez SpArC0 » 15 Kwi 2012 20:38

ufo000000 napisał(a):
SpArC0 napisał(a):Szczerze mówiąc nie za bardzo wierzyłem, że to coś pomoże a tu bardzo miłe zaskoczenie. Autko trochę lepiej pali, obroty są płynniejsze i nie dusi się na zimnym silniku. Miałem nadzieję, że dynamika też się nieco się poprawi, lecz w tym przypadku jest bez zmian. Osobiście polecam taki resecik...

Pzdr!

Ale to zapewne będziesz miał na pale odpaleń, po stu km wróci wszystko do normy bo dalej błędów nałapie :)

Muszę cię zaskoczyć, bo jak narazie przejechałem ok 1tys. km i autko nadal chodzi bardzo fajnie :)
SpArC0

Dołączenie: 04 Mar 2012 22:11
Moje BMW: E36 m42 318is Coupe Dakar Gelb

Postprzez Rez » 31 Maj 2012 09:28

Witam,
to ja dorzucę moje 3 grosze w kwestii resetu komputera, bo jestem bardzo pozytywnie zaskoczony rezultatem. Może komuś się przyda.

Ostatnimi czasy miałem trochę problemów z obrotami zimnego silnika. Objawy: po odpaleniu mocne falowanie i przygasanie przez pierwsze 30 sekund. Ponadto pojawił się bardzo dziwny przebieg mocy przez zakres obrotów - samochód był mułowaty do 4000 rpm, a przy 5000 dostawałem kopa w plecy jakbym miał turbo pod maską. Po dotknięciu gazu obroty najpierw spadały, a dopiero po chwili szły w górę. Ogólnie zaczął jeździć tragicznie. Na liście podejrzanych znalazła się przepływka, Vanosy, lewe powietrze, krokowy, przepustnica, świece, cewki, czujniki wałków, czujniki temperatury cieczy - lista jest długa, można wymienić części za parę tysięcy, a nie znajdzie się rozwiązania.

Na szczęście skojarzyłem fakty, że wszystko zaczęło się dokładnie w momencie, gdy auto stało przez 3 dni bez akumulatora (wysłałem kierownicę do obszycia i musiałem zdemontować poduszkę). Jakoś wtedy nie przyszło mi do głowy, że samochód w pierwszych chwilach po resecie "uczy się" właściwych zachowań więc zamontowałem kierownicę, podpiąłem klemy, uruchomiłem, wrzuciłem wsteczny :duh: i zabrałem auto na niezobowiązującą przejażdżkę po zakorkowanych ulicach (max do 3000 rpm.). Następnego dnia przy odpalaniu na zimnym silniku mi zgasł :(

Wczoraj postanowiłem zrobić reset krok po kroku według przepisu w pierwszym poście. Już podczas jazdy próbnej po mieście zauważyłem, że żwawiej reaguje na gaz, przyspiesza płynniej i ogólnie zachowuje się jakby odzyskał parę koni. Dzisiaj rano auto zaskoczyło mnie równymi obrotami po odpaleniu i kulturalniejszą pracą w trakcie nagrzewania się silnika. Czyli pełen sukces :!:

Podejrzewam, że reset może nie pomóc w sytuacjach, gdy auto ma usterkę mechaniczną. Ewentualnie złagodzi objawy. Ale jeśli podejrzewasz, że auto nabrało "złych nawyków" - spróbuj! Mi pomogło :cool2:
Awatar użytkownika
Rez

Dołączenie: 24 Mar 2010 14:02
Miejscowość: Kutno/Warszawa
Moje BMW: E90 320d 163KM 2006 r.

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zrób to sam - gotowe recepty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość