Skocz do zawartości

Koledzy pomóżcie! Mam ogromny problem z moim IS'em


theszakal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegos czasu dzieje sie cos dziwnego, czasami faluja obroty, auto przy niskich obrotach mocno szarpie a ostatnio nawet po naduszeniu gazu sie dlawi i nie wchodzi na obroty. Ale najgorsze jest to ze kawalek ujade i dojezdzam np. do skrzyzowania wciskam sprzęgło a SILNIK GASNIE. To jest najgorsze bo ani hamulców ani kierowania, to juz sie robi na prawde niebezpieczne. Błagam pomocy!!! Bo w koncu w cos przywale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mni epodobnie-opisywalem temat w "falujace obroty" silnik sprawdzili n akomp. i idealnie a fizycznie jest kaszana ..............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na instalacjach gazowych ale na pewno gaz ma oddzielny filtr.

Filtr paliwa wymień a filtr gazu przeczyść jeśli wiesz gdzie się on znajduje :?

Tyle ze swojej strony mogę ci pomóc.

 

Ja niestety (a może stety) nie mam gazu

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lezy wina w przeplywce-bankowo ja mam podobny klopot, i mi badali silnik i podmieniali czesci wsadzali inne krokowe i przeplywki i nic sie nie zmienilo wrecz bylo na ich czesciach gorzej. problem moze tkwic w zle zaloznej instalacji od gazu( c zesto ida na skroty i wpinaja sie w instalacje auta co wprowadza zmiany wartosci rezystancji itp co odzwierciedla sie w poznijeszym sterowniau silnikiem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mni ena Pb tez jest lipa-popsulo sie wszytsko samo z siebie gdzies cos zaatakowalo silnik niczym wirus komputer. wez moze zrob stangardoiwe czynnosci ( czyszczenie krkowego, sprawdzenie czy nie ma gdzies nieszczelonosci w dolecie powietrza) skasuj zresetuj komputer moze cos sie polepszy. Jak nei to czeka sie katorga jakmnie( narazie dalem 5 dyszek za to ze mi powiedzieli ze jest wszytsko na kompuetrze badajacym prace silnika idealnie) a teraz mowia ze za 300zł zrobia diagnostyke silnika-bez gwarancji ze bedzie na gaz bo jak to robia to go odlaczaja a zeby chodzil znowu trzeba go instalowac na nowo jako osobna instalacje wpinajac sie do koncowek kompuetra na nie w [przewody od sterownia silnikiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobne problemy i winna byla sonda lambda. Przy czym barany z burakowskiej (niby specjalisci od BMW) ani z piaseczna (MAGPOL, nie wiem dlaczego polecani tu na forum) nie potrafili jednoznacznie na nia wskazac. Pół roku jezdzilem po mechanikach z tym problemem w koncu sam w ciemno podjałem decyzje o jej wymianie, wiec wam radze to samo jesli jeszcze tego nie robiliscie.
Zbir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeplywke sprawdza sie bardzo prosto :-). Wystarczy odlaczyc przewod z danymi i wtedy zobaczyc czy jak jest odlaczona to czy silnik lepiej dziala :). Jak dziala gorzej to wiadomo, ze przeplywka daje dobre dane.

 

Inaczej tez mozna sprawdzic przeplywke - jak jedziesz na 2 biegu czy 3 biegu wciskasz pedal gazu do podlogi i patrzysz czy wskazowka "Robi Malysza" :-). Jak zatrzyma sie zbyt blisko - 90% przeplywka.

Z reszta padnieta przeplywka wychodzi na bledach DME.

 

W dodatku opowiem o "brudnej" przeplywce. Raz juz zmienilem przeplywke na uzywana. A jak wiadomo tam jest drucik teflonowy, ktory ma dawac wskazazania masy powietrza. No, ale obroty nadal mi falowaly.

Szczelnosc z filtra do kolektora 99% :D, a jednak cos nie tak. Co sie okazalo, uzywana przeplywka miala zaswiniony drucik jakims-czyms... Po dlugich operacjach czyszczenia bezdotykowo drucika spirem uzyskalem doskonaly efekt :-).

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44383&start=15


BMW Repozytorium - poszukiwani ludzie do prowadzenia sajtu z hostingiem. => PW


--

Staram sie pomoc...

...reklamacje tylko za okazaniem paragonu z pieczatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.