Skocz do zawartości

Tuningowanie BMW


gladol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym, rozkrecic dyskusje na temat tuningu bmw.

Chyba każdy posiadacz auta tej marki robi coś w kierunku upiększania swoje go bolidu, bo pod tym rozumiem tuning. Jak wiadomo każdy myśli inaczej i każdemu podoba się coś innego, a więc każda fura przerobiona jest inaczej.

Motywem przewodnim mojego postu jest pytanie: Co robić żeby efekt wysiłków nie zaliczał się do kiczu? :mad2:

Większość kobiet chyba nie zna sie na samochodach, ale mają one niezwykły zmysł oceniania całości! A na ich opini chyba najbardziej NAM - facetom zależy :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

......chyba sie nie zgodze. babie podoba sie cokolwiek co jest czerwone, chyba ze na znaczkach sie zna i jest wstanie je rozpoznac i skojarzyc zasobnosc portwela z niektorymi.

tuning......i 'tjuningowanie' kojarzy mi sie z plaskikiem zwisajacym z malucha na wsi ewentualnie z poklejona calibra. bo nie sadze ze piszac ten post chodzilo ci o hamulce, zawieche i silnik, tylko o wydech z allegro.....(laski cie wtedy uslysza i plastik popekany od kraweznikow).

mysle ze beemek nie ma co poprawiac wizualnie....mechanicznie jak najbardziej, ale to jest tylko moje zdanie........

POSZUKAJ ZANIM ZAPYTASZ, NIBY NIC A TAK WIELE!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......chyba sie nie zgodze. babie podoba sie cokolwiek co jest czerwone

 

Z tym to Ja się zupełnie niezgodzę :nienie: ja akurat wolę czarne.

 

Fabryka owszem, tuning przeszedł ostatnimi czasy znaczną metamorfozę, siateksy, druteksy, lamianty powoli odchodzą do lamusa.... i całe szczęście.

 

Mechaniczny jak kto woli, w zależności od możliwości.

 

Jeśli chodzi o wizualną stronę, to przede wszystkim zadbane auto z ładnym kołem, ew. delikatne obniżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze beemek nie ma co poprawiac wizualnie....mechanicznie jak najbardziej, ale to jest tylko moje zdanie........

 

 

hmm... pojedzie tunignu jest dosc wzgledne , bo jesli ktos sobie dowali zderzak ktory wyglada tak ze ledwie go auto ciagnie to faktycznie jest wiocha ale jesli ktos kupuje cos stworzone przez dana firme pod konkretny model to dlaczego nie ... np. mpakiety ktore robi BMW dla BMW nie koniecznie m-ek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym, rozkrecic dyskusje na temat tuningu bmw.

Chyba każdy posiadacz auta tej marki robi coś w kierunku upiększania swoje go bolidu, bo pod tym rozumiem tuning. Jak wiadomo każdy myśli inaczej i każdemu podoba się coś innego, a więc każda fura przerobiona jest inaczej.

Motywem przewodnim mojego postu jest pytanie: Co robić żeby efekt wysiłków nie zaliczał się do kiczu? :mad2:

Większość kobiet chyba nie zna sie na samochodach, ale mają one niezwykły zmysł oceniania całości! A na ich opini chyba najbardziej NAM - facetom zależy :cool2:

 

Chlopcze jak ty masz auto poto zeby wreszcie znalesc se kobiete to zmien forum lepiej :mad2:

 

...'' A na ich opini chyba najbardziej NAM - facetom zależy''...

:duh: To ty masz auto dla siebie czy dla innych.. kupiles bmw bo dziewczyna Ci powiedziala ze jest COOL :?:

 

...''Chyba każdy posiadacz auta tej marki robi coś w kierunku upiększania swoje go bolidu''...

:duh: sory moje auto to nie ''bulid'' i nie daze do upiekszania czegos co juz jest ladne , bo napewno chodzi Ci o plastiksy i lampy typu lexus i koncowki ''REMUSSSS"

 

...''Motywem przewodnim mojego postu jest pytanie: Co robić żeby efekt wysiłków nie zaliczał się do kiczu''...

pojedz na myjke lub polerke ,kup nowe ladnie felgi , powies odswiezacz powietrza na lusterku i zostaw auto jakie jest.

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie toleruje w BMW żadnych laminatów, a jak widze M-pakiet z allegro to żygam...bleeeee.

 

oczywiscie ze laminaty z allegro to wiocha ale nie zapominajmy ze allegro oferuje rowniez orginalne elementy do BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba taki styl:

Solidna gleba - ale tył delikatnie wyżej niż przód, Małe felgi (max 14") z szerokim laczkiem (min 195) i wydech delikatnie wystający za krawędź zderzaka.

Myślę, że E30 wąskiej lampie dzięki takim zabiegom nie straci na swjej klasyczności.

http://images22.fotosik.pl/34/375df5381f18b28am.jpg

Moja śliczna była..........teraz w Gliwicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy posiadacz auta tej marki robi coś w kierunku upiększania swoje go bolidu, bo pod tym rozumiem tuning.

 

Oj, delikatnie mówiąc nie każdy... :naughty: :naughty:

 

Nie nazywałbym tuningu upiększaniem.

To raczej indywidualizowanie samochodu. Tworzenie egzemplarza innego niż pozostałe.

 

Nie lubię tuningu, ale nikogo za to z miejsca nie potępię.

 

Chcesz mieć oryginalny niepowtarzalny samochód :?: - proszę bardzo.

Byleby nie przeszkadzał mi swoimi gadżetami na drodze.

 

A już absolutnie tuning nie jest wyrazem szacunku do projektantów auta. :nienie: :nienie: :nienie:

 

Motywem przewodnim mojego postu jest pytanie: Co robić żeby efekt wysiłków nie zaliczał się do kiczu? :mad2:

 

Na to nie dostaniesz konkretnej odpowiedzi.

Pojęcie kiczu jest względne.

Nie ma konkretnej granicy, od której zaczyna się kicz.

Wszystko zależy od punktu widzenia każdego nas.

 

Na świecie istnieje ponad 6 miliardów definicji kiczu.

Nie licząc ufoludków...

 

Większość kobiet chyba nie zna sie na samochodach, ale mają one niezwykły zmysł oceniania całości! A na ich opini chyba najbardziej NAM - facetom zależy :cool2:

 

"Blachary" nie są według mnie warte większej uwagi.

Efektowna fasada nie jest najważniejsza.

:wink: :wink: :wink: :wink:

 

* * *

Zawczasu przestrzegam przed zaostrzaniem dyskusji, bo temat jest potencjalnie drażliwy. Uważajcie, Wielcy Bracia czuwają.... :wink:

Edytowane przez 130rapid

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robić żeby efekt wysiłków nie zaliczał się do kiczu?

jelsi ktos mysli o tuningu wizualnym bmw to dobrze zeby nie byl fanem japonskich modyfikacji bo tu sie to nie sprawdza, bmw wymaga wiecej pokory i wyczucia smaku; lepiej wtedy jak sobie kupi civica czy celice niz bedzie kombinowal ze zderzakami do bmw.. jak widze skrzydla, grille i te wszystkie 'badlooki' na beemkach to zal mi tych samochodow..

 

ogolnie najpierw piekna seria, potem ew. dodatki.. beemki na malych felgach, lakier matowy a czasem i z nadkola rdza sie sypie, a na klapie obowiazkowo spoiler, z przodu jakies brewki z tylu remus pierdziuch; jest to zalosne..

 

 

da sie fajnie podstylizowac beemke i daleki jestem od bycia przeciwnikiem stylingu, bmw po prostu wymaga duzo wyczucia i jesli ktos chce ingerowac w nadwozie to najlepiej wyglada zastosowanie ozdob renomowanych tunerow bmw, a nie wynalazkow sasiada (ktore moze beda profesjonalnie wykonane ale niekoniecznie upiekszajace beemki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że mój post odniosi zamierzony efekt :cool2:

tak co do poprzednich postów to:

- czytałem wcześniej posty kolegi 130rapid i znam jego podejście do sprawy i myśle że on też w jakiś sensie tuninguje swoje auto.

- a co do kolegi szweda to jesli on uważa każda kobiete ktorej podoba się bmw za blache to coż ....

Dla uściślenia mam auto które jest póki co seryjne i zamierzam coś zmienić. Nic szczegolnie rzucającego się w oczy, takie szczególy które zadecydują o całości. Zadnych mega spoilerów czy ryczacego tłumika.

A to że chce żeby auto podobało się kobietom na, których opini mi zalezy nie jest chyba niczym złym.

Sloganem reklamowym Renault Laguna było: Chciało by sie pojechać gdzieś ładnym samochodem"

A jeżeli kobieta zobaczy faceta jeżdzacego jakims zlomem ( chodzi bardziej o stan niz o rocznik ) to już ma o nim zdanie.

Podciąganie tej sytuacji pod penerstwo jest przewrotna.

Każdy z nas chce chyba żeby jego auto było uznawane za fajne, bo to czym jeździmy i jak to indywidualizujemy jest chyba dbiciem nas samych.

Piszcie więc co waszym zdaniem można jeszce dokładac do auta aby było waszym zdaniem COOL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to autko musi byc przede wszystkim zadbane, czyste i pachnace bo to świadczy o właścicielu, a nie róznego rodzaju swiecidełaka :mrgreen: Co do upiekszania to felgi i gleba, ale na nasze drogi jest to mało praktyczne więc...pozostaje kubeł ciepłej wody, szampon i wosk.

A co do kobiet i BMW to ja zdecydowanie wole te którym podobają sie autka w wersji orginalnej..., a moja była wręcz nie lubiła beemek :wink:

Pozdrawiam Grzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Szwedu napisal:
powies odswiezacz powietrza na lusterku i zostaw auto jakie jest.
:nienie: :nienie: Bmw ma swoj specyficzny zapach ktory uwielbiam zwlaszcza jezeli ma skore ale niekoniecznie musi ja miec.Jezdzilem paroma e36 e39 e38 i e65 i kazda ma ten przyjemny zapach w kabinie wiec wieszanie odswiezacza :?: :?: powietrza jest dobre w dwudziestoletniej taryfie a nie w kabinie BMW.Co do tuningu to jedynie ladne i duze alu that's it.

oo= [] []= oo BokiemMuszeWchodzic

http://img514.imageshack.us/img514/9429/pic03097wo4.jpg

Diesel Driver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

ja też jestem zwolennikiem tego co fabryka wypuściła, chodzi mi oczywiście o BMW :), ale także szanuje ludzi którzy chcą i tunningują swoje bryki, i niestety są różne gusta, i zawsze będzie grupa przeciwników i zwolenników tunningu a to pojecie bardzo szerokie, nie da się ukryć iż wielu przesadza i idzie w ilość np. spojlerów, siateksów, druteksów itd.... a przecierz wystarczy np. mały spojler na tylna klapę jak M5 E39 :) moje ulubione ;), niestety nie chyba nie można jedznoznacznie stwierdzic to jest tunning ok a ten jest bad, bo zawsze komuś może nie przypasić :),

ps. ja bym zaczoł od fajnych fel+wydech+zawieszenie :)

pozdrawiam Tomek

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli kobieta zobaczy faceta jeżdzacego jakims zlomem ( chodzi bardziej o stan niz o rocznik ) to już ma o nim zdanie.

 

W morde no i co z tego ? Chcesz zmienic stylizację swojego samochodu czy przypodobac się jak największej liczbie małp ? Trochę żałosny sposób zwrócenia na siebie uwagi... Moim zdaniem nie firmowy tuning nie psauje do BMW bo jak ktoś wspomniał wcześniej to nie Honda ja jestem za tuningiem fabrycznym M albo dodatki jakiś innych tunerów Alpina, Hamman żadne brewki i inne blendy z tuning szopu :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Szwedu napisal:
powies odswiezacz powietrza na lusterku i zostaw auto jakie jest.
:nienie: :nienie: Bmw ma swoj specyficzny zapach ktory uwielbiam

 

z tym sie zgodze w 100% jest zapach ktory pozostaje w aucie pomimo uplywu lat

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli kobieta zobaczy faceta jeżdzacego jakims zlomem ( chodzi bardziej o stan niz o rocznik ) to już ma o nim zdanie.

 

W morde no i co z tego ? Chcesz zmienic stylizację swojego samochodu czy przypodobac się jak największej liczbie małp ?

 

Obrażanie płci przeciwnej chyba niewiele ma wspólnego z tematem...

 

Moim zdaniem najpierw warto porządnie zadbać o samochód, umyć go i wywoskować, bo taki samochód często zwraca na siebie o wiele więcej uwagi niż ospoilerowany, zardzewiały i uwalany w błocie po sam dach "bolid". Bez żadnej wątpliwości stan naszego auta świadczy o nas samych... a jeśli chcemy uważać się za fanów marki BMW, warto zadbać o nasz samochód zanim zaczniemy jakiekolwiek modyfikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalew napisal:

Prozny napisał:

Kolega Szwedu napisal:

Cytat:

powies odswiezacz powietrza na lusterku i zostaw auto jakie jest.

:nienie: :nienie: Bmw ma swoj specyficzny zapach ktory uwielbiam

no, u mnie np to szlugi, bardzo specyficzne, u kolegi w e30 podobna 'specyfika' :D

Pomimo wszystko nawet fajki nie sa w stanie zabic tego zapachu BMW :D Kolega Wolf997 napisal:
wystarczy np. mały spojler na tylna klapę jak M5 E39 Smile
Popieram.Sam szukam takiego.Ale uwaga na allegro.Te spoilery to shity niepasujace do niczego.Mowie o tych ponizej 100zl :nienie: :mad2:

oo= [] []= oo BokiemMuszeWchodzic

http://img514.imageshack.us/img514/9429/pic03097wo4.jpg

Diesel Driver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło że można spotkać konstruktywne wypowiedzi.

Napisze teraz coś odnośnie moich planów co do wnętrza:

po pierwsze pełen orginał ( co już jest) + małe dodatki jak alu ramki na zegary, alu ramka na przycisk od awaryjnych i coś co ostatnio spedza mi sen z powiek, a mianowicie chromowany guzik od ręcznego. Widzialem taki bajer do kupienia w UK, a u nas nie. Wiadomo mozna ściągnąć, ale ile to wyniesie. Jesli ktoś coś wie na ten temat to prosze o pomoc.

Koledzy sugerują zmiane gałki od biegów, ale ja nie widziałem nic ładnego, a te wszystkie uniwersalne nie pasują do autka.

Co myślicie o malowaniu nerek na czarno. Kiedys gdzieś to widziałem i uważam ze do tamtej e36 to akurat pasowało.

Przy okazji wyraże opinie o lampach z ringani, takich jak na allegro, to jest poprostu porażka! Same ringi tak, ale w orginalne lampy. O lexusach to nie ma co wspoiminać, sami wiecie.

Zwolenników ciemnych szyb jest też tylu co przeciwników. Wiadomo nie do każdego auta pasują i nie każdy też lubi. Foliowanie tak, ale porządnie, piecowo to już rodzynek, poprostu ślicznie, tak jak to w serii 7 bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.