Skocz do zawartości

320d termometr pytanie o instalację.


youlca

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie o termometr w e46, otóż nie ma niestety wyświetlania temperatury zew. (pokazuje sam zegarek) zapewne dlatego że nie mam komputera. Czy istnieje możliwość zainstalowania w jakiś sposób termometra aby wyświetlał się zamiast zegarka??? Nie mam zamiaru kupować wynalazków z Norauto, ale brakuje mi tego :mad2: wolałabym temp. zamiast zegarka, ale cóż nie można mieć wszystkiego.

 

Czy ktoś wogóle przerabiał temat dołożenia kompa do e46 ?

 

Nie mam nadziei, że jest taka mozliwość ale będę wdzięczna za jakiekolwiek sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Poszukaj na necie czesci oznaczonej na rysunku numerem 1 (numer czesci BMW: 61318363668). Po wymianie twojego starego wylacznika na nowy podjedz do ASO aby ci go zaaktywowali (OBC retrofit). Jezeli ASO nie wie jak to zrobic mozesz im podpowiedziec co maja wybrac na DIS-ie:

 

- najpierw nalezy wejsc do "ZCS coding"

- nastepnie wybrac "model e46"

- pozniej "recode" lub "retrofit"

- kolejna opcja to "turn signal"

- ostatnia ta wlasciwa to "enable OBC"

- w przypadku pojawienia sie bledu nalezy nacisnac przycisk OBC na kolumnie kierownicy i jeszcze raz wybrac opcje "enable OBC"

 

Caly proces zajmie nie wiecej niz 4 minuty.

Po zainstalowaniu i zaaktywowaniu bedziesz sie cieszyl nowymi funkcjami na swojej desce rozdzielczej. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nooo i byłam, więc po kolei jak to się wstępnie wszystko zaczęło:

 

- najpierw należy się zorientować czy pod zderzakiem jest czujnik temperatury zew. (u mnie był już)

 

- drugie pytanie pana z ASO to czy mam klimatronik ( :roll: nie wiem dlaczego pytał...)

 

- trzecie pytanie to przełącznik z BC (należy się w taki zaopatrzyć, z tego co się dziś zorientowałam to niektóre wymagają podłączenia jakiegoś dodatkowego kabelka... :roll: u mnie obeszło się bez tego)

 

Teraz jeśli chodzi o ceny to w ASO podają cenę z komplecikiem czyli, przełącznik, czujnik ew. temp. zew., montaż przełącznika oraz programowanie kompa... wszystko to wyniosło by pewnie z 1000zł :jawdrop:

 

ale

 

samo programowanie już jeśli przyjedziemy z gotowym zamontowanym przez siebie przełącznikiem (taka opcja jest chyba najlepsza, bo przełącznik można kupić na allegro, tak też zrobiłam... a montaż chyba nie jest zbyt skomplikowany pod warunkiem że nie występuję wspomniany wyżej dodatkowy "kabelek" bo wtedy pan z ASO powiedział "trzeba się pobawić") to koszt 430 zł :norty:

 

Więc....jak to się mówi "decyzja należy do Ciebie" :D

 

ja się zdecydowałam i ... mam już pełny komputerek :dance: średnie spalanie, termometr, czasowe spalanie itd.

 

 

 

Aha i jeszcze, zapomniałabym jeśli chodzi o powyższą instrukcję napisaną przez LukaszPL(oczywiście wydrukowałam na wszelki wypadek :twisted2: gdyby się zdarzyło że np. nie wiedzą jak to zrobić) jest ona już nieaktualna do tych komputerów które ASO posiada... pan powiedział że już od 3 lat mniej więcej nieco inaczej się to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aha i jeszcze, zapomniałabym jeśli chodzi o powyższą instrukcję napisaną przez LukaszPL(oczywiście wydrukowałam na wszelki wypadek :twisted2: gdyby się zdarzyło że np. nie wiedzą jak to zrobić) jest ona już nieaktualna do tych komputerów które ASO posiada... pan powiedział że już od 3 lat mniej więcej nieco inaczej się to robi.

 

No pewnie ze tak , ASO idzie z postepem i co jakis czas wymieniaja sprzet diagnostyczny na nowy wiec i obsluga jest troszeczke inna. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi ale jak myslicie czy zakład elektroniki samochodowej ma takie mozliwisci wgrania tej funkcji.I jeszcze jedno gdzie w limuzynie szukac termometru lub na jakich kolorach kabla on wisi.Miałem lewa strone walnieta i tam jest jakis wolny kabel.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Z racji mojego pierwszego postu na tym forum witam wszystkich :D

 

Dzisiaj bede montowal przelacznik kierunkowskazow z BC. Z tego co wyczytalem to nie jest to za bardzo skomplikowane. Zagadka zostaje tajemniczy kabalek o ktorym pisala Youlca. Ktos wie o co chodzi?

 

Oraz drugie pytanie w sensie uaktywnienia tej funkcji gdzie najlepiej oprocz serwisu (czekam na cene ale nie odpisuja zreszta podalem im link do tego watku :D ), kto sie tym zajmuje i moze mi to uaktywnic? Jestem z okolic Czestochowy ale podjechac dalej (w rozsadnych odleglosciach) tez moge. Pisalem do M-Auto Service ale nie dostalem odpowiedzi jeszcze.

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Nie wiem moze zadam najbardziej lamerskie pytanie na forum...

 

youlca: napisalas ze masz teraz kompletny komputerek, w sensie spalanie itd. hmm mials to od poczatku, u mnie wyswietla tylko kilometry i godzine:P

 

Przewalilem cale forum i nie moglem znalezc oppowiedzi.

Moze poprosu nie potrafie wlaczyz BC :doh: a moze musze dokupic dodatkkowy wyswietlacz?

 

Help.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz kupić dzwigienkę od kierunków z dodatkowym przyciskiem BC i podjechać do serwisu aby uaktywnić komputer(koszt 250zł).Dzwigienkę kup używaną na allegro lub jakimś szrocie.Ale upewnij się czy masz zamontowane okablowanie np.czujnik od termometru w przednim zderzaku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czujnik jest pod zderzakiem w plastikowej osłonie od spodu, wystaje w postaci takiej jakby igły, zderzak od strony kierowcy oczywiście.

Można to ręką wyczuć, albo po prostu położyć się pod auto,jak nie siedzi nisko.

 

Mam natomiast pytanie o komputer, u mnie wyświetla temperaturę, zasięg w kilometrach, spalanie średnia na 100, oraz zegarek. Nie mam opcji w której komputer pokazuje spalanie chwilowe, czy to jest normalne, czy można to uaktywnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

pomóżcie mi odszukać ten czujnik temperatury, pogoda niezbyt sprzyja gładzeniu się pod auto ale jak byłem na zmianie oleju to we wszystkie dziury w zderzaku zajrzałem i nic !

generalnie widok i tak jest kiepski bo pod silnikiem jest plastikowa osłona i tak samo w nadkolach tak wiec jak bym wiedział dokładnie gdzie patrzeć to byłoby inaczej

proszę o wskazówki czy od spodu looknać, czy przez wlot powietrza czy nadkole i czy w ogóle trzeba coś demontować by zobaczyć ten czujnik

 

dźwigienkę już kupiłem, troszkę niepokoi mnie ten tajemniczy kabelek (może ma ktoś coś na ten temat), ale póki co to chciałbym ten czujnik zlokalizować

 

może ktoś mi polecić jakiś warsztat w kujawsko - pomorskim lub w Wielkopolsce który byłby w stanie uaktywnić mi BC bo przyznam się że cena w serwisie (w Bydgoszczy ok. 450pln) jest "zacna" jak na serwis przypada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.